Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mumus, te provoc sa scoti sub 4
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by mumus View Post
      eu doar am intrebat.
      testeaza si ai sa vezi ca la 185 se infraneza motorul chiar daca tu esti la vale, si normar ai putea da acu peste cap, dar se infraneaza, nu mai zic nika de consum ...

      Comment


      • zambyoo.......am mers si eu cu al meu logan cu 180...consumul fiind de 21L/100 asa ca......ultimul drum facut 450km drum intins viteza constanta 90-100km/h rar 120 in depasiri consumati 23L,reiese consum de 4.66L,pentru noi consumul mic inseamna performanta si siguranta vietii,pt tine se pare ca vrei sa mergi din peco in peco )
        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

        Comment


        • Bucuresti dn1 Intrare Brasov 4persoane in masina si drumul super liber (era 3dimineata) cb imi arata 6.7 consum mediu( numai tin minte nr de km deoarece am resetat cb pt a o trece pe Gpl) La ce am citit pe la voi mi se pare destul de mult avand in vedere ca am mers cu 80km/h constant.

          Comment


          • nu prea conteaza asa mult la consum intre masina plina sau 2 persoane. aia plina e mai lasata, deci taie aerul mai usor

            Comment


            • va salut vin si eu cu un consum de 37l pe o distanta de 460km incarcat full si deasupra pe plafon un porbagaj si el plin plus trei persoane la o viteza de 120-130km\h

              Comment


              • traseu brasov-covasna consum mediu 5.4 cu cb resetat ca de obicei, viteza medie 48 km/h. (consumul e scos de taicamiu...)si daca mai scormoniti pe aici el mereu pe la consumul asta se invarte pe traseu asta. Mentionez ca am 'filtrul minune' pe masina.
                Concluzie FILTRUL MINUNE NU SCADE CONSUMUL !!! DAR MASINA RASPUNDE MAI BINE LA ACCELERATIE LA TURE MICI.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • nici gand sa deschidem subiectul filtru care da cai si scade consumul, nu...mai mult, sa nu prind pe vreunul care spune ca filtrul ala nu da cai concomitent cu scaderea consumului...
                  ps: acum vezi, mai, betmen, ca nu-i ca-n teleshopping? venturi, pascal, toricelli, newton, astia n-au murit degeaba, cum vor unii sa ne convinga pe-aici...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Nu man, or murit de batranete si daca nu o faceau mureau cand auzeau ce consumuri sunt pe aici
                    Revenind la subiect, in Timisoara, 100% oras, 9.4...

                    Comment


                    • consum bun sper

                      am facut si eu consumul din nou ,
                      in ianuarie si februarie facusem full 50 L cu care am mers in fiecare luna aproximativ 625 km in oras + cateva urcari in poiana brasov , consum in jur de 8 - 8.2 %. schimbat pana in 3000 rpm.
                      luna asta (mai) cu soare afara si frumos , am bagat 43 L si am facut 600 km (7.16-7.2%) , 100% in oras . schimbat trepte pana in 2500-2700 rpm max.
                      stiu mers de batranel dar am vrut sa vad consumul , si vad ca se poate si cu loganul asta "greoi" .
                      weekendul asta o sa fac brasov - reghin (mures) si retur , va tin la curent.
                      o sapt faina.

                      Comment


                      • 56 L consumati in oras, cu un consum de 9.0 L/100, la o viteza medie de 24 km/h. Numai oras, intr-un stil relativ alert.

                        Comment


                        • Timisoara - Cluj Napoca, 322km, mers cu 110-120km/h in general pe ploaie si noaptea, depasit si tir-urile mai in forta desi nu asa des, consum 5,6%.

                          Comment


                          • Ti-e stricat computeru.

                            Comment


                            • De la o vreme in oras se incapataneaza pe aglomeratie mare sa fie numai 9,5-9,7% (consumul). In afara e ok, 6%, tinuta in limite de 110-120 km/h.
                              Trebuie sa-mi iau bicicleta cred pentru dimineata, ca si asa cu masina merg numai cu 15 la ora. Asta cand nu stau in ambuteiaje.

                              Comment


                              • A mai trecut si prin localitati Tavi, ca doar nu-i autostrada.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google