Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acelasi consum il am si eu... traseu mai mult pe afara... in oras doar pana ajung la servici.... Deci, eu zic ca ii credibil...

    Comment


    • 7,1% pe 400 km. 270 km extraurban, 130 km urban.
      Urban mers frumos, extraurban nu-mi dau seama... cand mers la consum, cand ma apucau vandaliile.

      Comment


      • eu am facut vineri un drum dej-cluj - dej aprox. 120 km si mers cu 60 in int si 90 in afara . abia am reusit sa scot un amarat de 6 l ,, dar daca o alergam oleaca atunci asa se duce la 9 l de spui ca nu i adevarat..

        baieti spuneti-mi si mie cum scoateti un consum mic ca eu nu resusesc decat daca merg pe ruta dej-iasi un de urc relativ accelaerat ..2500 rot si cobor cu frana de motor si pe o distanata de 355 km consum 20 de litri deci undeva la 5.6 l medie.. si la fel 60 in oras si 80-90 in afara ..

        Comment


        • Pt consum bun tre' sa ai o vointa de fier
          Constant 90-95, fara accelerari aiurea si pozibil sub 6% consum.
          Ce vezi tu aici 110-120/h si 6% consum sunt povesti pescaresti.

          Comment


          • Trebuie sa fii unul cu masina, sa o simti , sa te asculte , sa ai rabdare ,sa ai heliu in pneuri,si multe altele ca sa poti scoate un consum mic.

            Comment


            • Asa cum am spus mai sus am mers pe A1 si mi-au iesit urmatoarele cifre:
              Resetat cb la plecare din Bucuresti si dupa fix 100km aveam un consum de 6.9 pe cb. Am continuat pana la 161 km si consumul era intre 6.7 si 6.8 oscila. in masina 3 persoane adulte plus bagaje in total vreo 400kg(daca are vreo relevanta). Am mers constant cu 120km/h foarte rar in depasiri avand 130. mai mic de 6.7l cb nu mi-a aratat. drumul a fost liber traseul fiind bucuresti-centura-A1-valcea. Dupa am resetat si am continuat pe gpl. Si pe gpl am avut cam aceleasi valori la intoarcere cu exceptia faptului ca la el se aduaga un 10-12% fata de afisajul cb de bord.
              Sper ca am fost destul de explicit. 10.6L consumati km parcursi 161 medie de 6.8l/100km.
              Last edited by irinell24; 28 June 2010, 22:57.

              Comment


              • mie imi consuma undeva pe la 9-10 in oras
                6, 6 si un pic pana la 110 in afara
                si daca merg asa cu 60 prin orash si 100 -110 on afara e logic ca o sa am 8 mixt nu?

                Comment


                • Originally posted by Octavian___31 View Post
                  Pt consum bun tre' sa ai o vointa de fier
                  Constant 90-95, fara accelerari aiurea si pozibil sub 6% consum.
                  Ce vezi tu aici 110-120/h si 6% consum sunt povesti pescaresti.
                  Adevarat.Am facut un drum de 58 km si mi-a luat 4 l.Viteza cam 110-120.
                  Am mers cam 60% prin afara si restu in oras.Nu ma uitam la consum la drumu asta dar na' sa fiu in pas cu lumea.
                  Chiar si asa tot e bun zic eu.
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • in ritmul ala la 100 km parcursi ajungeai la un consum de 6,9%
                    sigpic

                    Comment


                    • Da stiu.Chiar 6.9.
                      Da e bine si asa ca pe la 120 e fortat motorasu .
                      In mod normal nu faceam consumu la drumu asta,e ca o iesire pentru mine.Majoritatea drumurilor le am 200+km si acolo sunt mai linistit.Mai ales de cand am dat in radar
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • Originally posted by Bogdan20cj View Post
                        eu am facut vineri un drum dej-cluj - dej aprox. 120 km si mers cu 60 in int si 90 in afara . abia am reusit sa scot un amarat de 6 l ,, dar daca o alergam oleaca atunci asa se duce la 9 l de spui ca nu i adevarat..

                        baieti spuneti-mi si mie cum scoateti un consum mic ca eu nu resusesc decat daca merg pe ruta dej-iasi un de urc relativ accelaerat ..2500 rot si cobor cu frana de motor si pe o distanata de 355 km consum 20 de litri deci undeva la 5.6 l medie.. si la fel 60 in oras si 80-90 in afara ..
                        Asta este consumul Loganului de 1.4 , nu ai ce-i face .
                        Respecta la sange datele de producator: 9,2 urban si 5,5 extraurban.
                        DOAR CA.........in oras,in aglomeratie sau iarna ,sare si de 10...iar extraurban,daca te dai la ea...poate sa atinga consumuri record.
                        5,5 consuma extraurban,undeva pe la un 85-90 km/h.....de aici incolo,Dumnezeu cu mila.

                        Comment


                        • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                          in ritmul ala la 100 km parcursi ajungeai la un consum de 6,9%
                          Pai cam atat afiseaza si CB-ul la viteza aia daca se merge constant.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Originally posted by ladislau View Post
                            ..............
                            5,5 consuma extraurban,undeva pe la un 85-90 km/h.....de aici incolo,Dumnezeu cu mila.
                            ...mai mult 85 decat 90.
                            Eu zic ca ''Dumnezeu cu mila'' e de la 105-110 in sus.
                            Pana acolo situatia e cat de cat sub control ))

                            PS: numai la colegu Mumus e paradis la 140 (~6,2%).

                            Comment


                            • La 100 km/h constant, consumul e de 5.5 % (chiar mai mic fara AC, greutate scazuta, etc). Verificat pe CB pe o portiune de 70 de km pe A1.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • OK....ma abtin cat pot sa-ti spun ce am de spus )
                                La mine dupa toate testele facute (si fara remapare) cu 100 sub 5,8% n-a iesit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google