Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @#Madi,cati km ai facuti/din ce an e masina?

    Comment


    • Masina e din 2008 iunie, si are la bord 18900km.

      Comment


      • Originally posted by madi View Post
        Masina e din 2008 iunie, si are la bord 18900km.
        Mai steapta ,de la 40.000 km isi da drumul masina 100% si o sa iti consume mai putin,asa am patit si eu,cand aveam mai putini km,era putin cam puturoasa,si consuma mai mult fata de acum la 50.000 km

        @madi,acel amic de al meu avea 48.000 km cand a consumat asa. Acum 5 luni a fost calatoria aia.
        Last edited by fanrenault; 29 September 2010, 19:16. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by fanrenault View Post
          @andren15,am un amic care are 1.4 ,a mers cu 160 si i-a luat 7 litri/100 km .Hey tu masina o ai noua,sa vezi dupa 40.000 km ca o sa iti consume mai putin
          Si eu daca las consumul mediu de acum (6,8-neresetat de ceva timp ) si ii trag un mers cu 160 probabil tot pe la 7 % ajung.Amicul tau ori nu avea resetat consumul demult ori fugea pe vreo panta,coborand cu 160 ...
          ...iar treaba cu consumul mai mic,ce explici tu acolo,miram-as ca dupa 40.000 masina sa consuma mai putin cu cca 2 % ...deci ...tot vise.

          Comment


          • Originally posted by Gylyo View Post
            Si eu daca las consumul mediu de acum (6,8-neresetat de ceva timp ) si ii trag un mers cu 160 probabil tot pe la 7 % ajung.Amicul tau ori nu avea resetat consumul demult ori fugea pe vreo panta,coborand cu 160 ...
            ...iar treaba cu consumul mai mic,ce explici tu acolo,miram-as ca dupa 40.000 masina sa consuma mai putin cu cca 2 % ...deci ...tot vise.
            E demonstrat,am patit si eu.Consuma mult sau e mai puturoasa cand are mai putin km,si daca ai mai multi km incepe de consume mai putin.

            Comment


            • sal !! imi cer scuze daca ma bag asa neinvitat, in legatura cu consumul, eu am loganul din a 10 - 2004 si am cu ea 91 mii km, de fiecare data cand alimentez resetez consumul, cand am luat-o in primi 3000 km am avut consum de max 9,2 dupa mi-a scazut considerabil pe undeva pe la 7,9- 8,1pana pe la 10 mii km, momentam am consum de oras de 7.4- 7.6 pe oras in craiova si totusi nu am un mers linisti plus cateva modificari la soft admisie si evacuare, cred ca consumul depinde de benzina bagata si cred ca cel mai mult de sofer.

              Comment


              • traseu braila-slanic moldova-bacau-braila, in total 528 km parcursi; viteza media 59,9 km/h; 30,8 litri consumati; consum final 5,8 %
                sigpic

                Comment


                • am si eu de raportat un consum am facut 1000 km - bucuresti - pitesti - sibiu- turda- cheile turzii si retur, viteza medie 55km/h, consum mediu pe computer 6.5%.

                  Comment


                  • daca nu sari de 90km/h reali, nici consumul nu sare de 6 in afara. cu 50-60 treapta 5 mi-a iesit si mie 4.5%. doar 2 km, ca dupa aia am urcat la 110, unde am cam 6%.

                    Comment


                    • traseu craiova -sibiu si retur in total 280km, viteza medie 54 km/h consum mediu de 5,4 %, loganul este ajutat la consum si de greutatea redusa 975 kg, fara optiuni iar a mea pe certificat are 1025 kg, am observat ca cele noi sunt putin mai grele cu cca 80 kg

                      Comment


                      • ca tot am vazut consumuri bune pe aici am zis sa ii fac si eu consumul masinii mele.....mi-a luat 7,5 litrii la suta )de km in bucuresti!precizez ca nu am mers la ora de varf si este reusit cu metoda "la pompa"....am alimentat un nr de litrii cand aveam becul aprins si am mers exact pana sa aprins din nou acel bec....sa vedem la iarna,ca anul trecut nu ma lasa sub 9-10%!

                        Comment


                        • Traseu: Bucuresti - Pitesti - Ramnicu Valcea - Voineasa si reutr pe distanta de 606 km, consum 33,9 l de benzina, reprezentand 5,6%. Viteza medie a fost de 55,5 km/h. Date luate de pe computerul de bord.
                          http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                          Comment


                          • Originally posted by sergiu_psc View Post
                            Traseu: Bucuresti - Pitesti - Ramnicu Valcea - Voineasa si reutr pe distanta de 606 km, consum 33,9 l de benzina, reprezentand 5,6%. Viteza medie a fost de 55,5 km/h. Date luate de pe computerul de bord.
                            ma gandesc ca ai mers cu 70km/h pe autostrada la consumul asta

                            Comment


                            • Nu-i adevarat. Poti merge cu 120-130 constant si daca te ajuta si vantul scoti sub 7.


                              fara linkuri externe

                              Comment


                              • 7l% mai da, dar 5.6l% cu viteza aia, cu urcatul la Voineasa(ca stiu eu ce drum e pe acolo), e diferenta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google