Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut.
    Sondele(ca sunt doua )
    Se afla:
    -una in compartimentul motor(are o protectie orange)-AMONTE
    -si ceallalta pe esamanent(are protectie alba)-AVAL
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • treaseu bucuresti - ploiesti - cheia - brasov si retur pe aceeasi ruta. la dus am mers la consum ,viteza de croaziera 90 (consum instant de 5.2) si pe serpentine folosit foarte mult frnaa de motor, iar la intoarcere am plecat pe la 5 si am prins aglomeratie si de la ploiesti pana la bucuresti am mers mai tare , 120-130 cu varfuri de 150. ma asteptam la un consum de 7 pentru ca mi-am pus pe fata rotile de iarna dar nu s-a intamplat si ma mir ca nu s-a intamplat asta.
      Attached Files

      Comment


      • Targoviste-Bucuresti-A1 kilometrul 30, benzina OMV 95 = consum 5.7%, viteza medie ~71km/h, 4 persoane in masina, portbagaj plin cu bagaje, cateva depasiri in forta in rest mers legal. Revin cu poze cand ajung acasa.

        LE: pozele promise
        Attached Files
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Re

          Originally posted by critix View Post
          Prostie? Daca atata are consumul, ce vrei? Crezi ca doar dci-urile consuma putin?
          Eu am consumul de 5.8-5.9.... la fel ca altii...
          Si eu am un 1.4 MPI si zau daca nu primeste jar de la mine masinutza asta...de schimbat schimb rareori sub 2500 rpm si tot nu consuma 14 l/100 km cum zicea colegul de mai jos! E drept ca prin oras mai papa si ea ca e aglomeratie,trafic,prosti etc...dar nu sare niciodata de 9%...Alta chestie care ma frapeaza e consumul de 5.9-6% anuntat de unii...sincer mi se pare exagerat,a mea nu a coborat niciodata sub 7 la drum intins,chiar de eram singur in masina! De chestie schimbati la 1800 rpm si mergeti cu 70km/h ???
          Zau ca alfel nu vad cum motorul asta mic poate trage o ditamai hardughia si sa consume 6% !

          Comment


          • Resetezi CB-ul DUPA ce ai alimentat si dupa un timp, consumul sa va stabiliza la o valoare apropiata de adevar.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • @dariusdaniel daca aveai cosnum instant la computerul de bord ai fi observat ca poti scote consum de sub 7 foarte usor. la mine daca mentin 90km/h am consum de 5.2, iar la 130 am parca 6.7. pentru a scoate consmurile astea trebie sa mergi cat mai constant si nu la fiecare minut sa faci depasiri cu pedala in podea . am observat ca daca accelerezi pan la o anumita viteza, sa spunem 100km/h si mentii pedala acolo, consumul este undeva la 6.3l/100. daca eliberezi foarte putin pedala viteza va ramane 100km/h doar ca va consuma mai putin, cam 5.8. daca nu aveti consum instant nu aveti de unde sa observati asta.
              Last edited by o8MeLC; 25 October 2010, 16:51.

              Comment


              • Traseu: Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Brasov - Fagaras - Sambata de Sus si retur pe acelasi traseu. Benzina Mol 95. 4 persoane in masina + bagaje. Viteza medie 57 km/h. In final CB-ul arata un consum mediu de 6.0 l/100km.
                Consum in Bucuresti pe o distanta de 1400 km, mers in mare parte dupa ora 20:00, (avand in vedere ca drumul pana la munca este de 5 min si 3 km dus-intors, nu se prea pune la socoteala), consum mediu 8.3 l/100km.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Logan Laureate Plus,inainte de resetare cb: consum mediu de 6.8% la 900km parcursi.Dupa resetare: 275km parcursi(doar urban) cu 21L..o medie de 7.6%.Rau?bine?..pt mine e chiar ok.
                  Masina are 53000 km.
                  Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                  My ride

                  Comment


                  • pai in Brasov e posibil. eu mor pe colegii cu sf-uri de-astea in Bucuresti, ba chiar cica si "pe aglomeratie!"

                    Comment


                    • Este este,ca ne-au facut astia tot centru un sens giratoriu,te invarti ca nebunu.Putine semafoare.
                      Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                      My ride

                      Comment


                      • salutare,mi-am luat si eu un logan 1.4,si as vrea sa-mi fac si eu revizia,are 45 de mii,imi pute-ti recomanda un service in buc,si ce ar trebui sa-i schimb akum,si inka ceva uleiul de motor ce tip este mai bun sa-i pun,numai bine

                        Comment


                        • Traseu Bucuresti - Constanta si retur, 436 km, consum 25,3 l, adica 5,8%. Viteza medie 94,5 km/h.
                          http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                          Comment


                          • Braila - Otopeni si retur, consum mediu afisat de CB 6,1 l/100, mers 110-120 kmh in afara localitatilor, 5 persoane, termostat stricat (2 linii nonstop, am avut senzatia ca tragea cam greu).

                            Comment


                            • Arad-Salzburg, in vara pe o distanta de 3200 Km, cu tot ce am umblat prin Austria, timp de 8 zile, mi-a iesit un consum de 6.3%, 4 persoane si portbagajul plin.

                              Comment


                              • braila - lepsa si retur, aproximativ 390 km, consum mediu 5.7%
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google