Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1,4mpi benzinar. Plecat de la Iasi la Constanta via Vaslui..vreme rece....vant si ploaie...mers 80-100 din cauza conditiilor meteo.....ajuns in constanta cu 25L in rezervor....de la Constanta la Bucuresti apoi ......mers pe A2 via Slobozia (nu m-am dus pe cernavoda din cauza lucrarilor de acolo)...prins zapada pe autostrada si vreme clar nefavorabila pana in sectorul 1 Bucuresti si apoi pana la Mall Baneasa .....si plecat de acolo pana in Afumati unde mi s-a terminat benzina si am intrat pe rezerva. (asta inseamna 820Km cu 1plin.) Apoi din Afumati pana in Iasi vreme foarte proasta....viscol si gheata pe jos viteze de 40-90 in functie de zona ...consumati 25 L pentru 430Km....practic 75L consumati la 1300KM.....eu zic ca e un consum acceptabil de 5,79L/100Km
    Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

    Comment


    • da misto
      da ai mers frm, fara tras de ea, da se poate, eu am scos 5.9 iarna trecuta tg mures roman 300 km.

      Comment


      • Interesant consum JmEk!! Nu a luat mult deloc



        Sincer sa fiu eu unu sunt multumit de consumul de logan...asa in generat(fie vreme buna, fie vreme rea). Pacat ca "ne strika" pretul carburantului.
        My ride... http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...fm-t42427.html

        Comment


        • la acel consum se vad clar potiunile de 70-80 km/h in afara. acolo consumul instant e cam 5%. foarte bine chiar!

          Comment


          • @sylvergate ce pret are bioetanolul in ungaria?

            Comment


            • Toate ca toate. Am si eu o intrebare/! De ce trebuie sa bagati alte "lichide" in benzina? A mea (masina) "se descurca" si fara alte "combinatii".
              My ride... http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...fm-t42427.html

              Comment


              • nu tati, la 110 la ora stabilizata pe instantaneu arata 5, 4,9 la 100

                Comment


                • Nu ai atat consum 5 la 110 si 4.9 la 100 km/h, asta pe drum drept nu la vale, e mai mult.

                  Comment


                  • Depinde...Eu la 130km/h aveam consum 5.3%. Cred ca mai conteaza si de masina cum e "invatata"...parerea mea
                    My ride... http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...fm-t42427.html

                    Comment


                    • poate cu 1.5 ,cu 1.4 nu prea cred!

                      Comment


                      • la 130 consuma 7.
                        5.5 consuma dieselul.
                        Cat despre 5% la 110, poate doar daca s-a mers in prealabil cu 70 km/h in tr a 5 a ceva km.

                        Comment


                        • Depinde de incarcatura.
                          5% la 100 si singur in masina,da!
                          A se vedea aici, consum 5.6 viteza 100-110;restart CB in mers.
                          Dupa 110 creste consumul clar si ajungem la cuvintele lui Cezar.

                          Comment


                          • El zicea ca pe consumul instantaneu ii arata 5% la 110 km/h stabilizat. Ar fi bine sa fie asa, dar din pacate nu e. Marian Ionut: fa o resetare daca n-ai consum instantaneu, sau uita-te pe instant daca ai si mergi constant pe drum drept cu 130km/h sa vezi ca n-o sa obti 5.3% in vecii vecilor.
                            @CataLINNN pai si ce ti se pare anormal sau extrem de mic 5.6% la 100-110 km/h? Cam asa-mi ia si mie. Dar pana la 5% la 110 sau 4.9% la 100 sau 5.3% la 130 km/h mai e. Incearca si convinge-te pe pielea ta ca la vitezele astea nu obti cifrele astea.
                            Last edited by Nepotu123; 25 January 2011, 17:31.

                            Comment


                            • Pai eu ce vreau sa zic?E acelasi motor pentru toti in mama lui si nu o sa consume niciodata la 130 sub 7l !
                              5% se prea poate la 110 daca esti singur in masina si fara incarcatura.In rest,aberatii!
                              Consumul este la fel pentru toti,doar ca unii (nu stiu din ce motive) cam schimba cifrele.

                              Comment


                              • 5% la 110 chiar si singur in masina si fara bagaje nu cred ca scoti nici pe autostrada... unde mergi cat de constant se poate. Pe drum normal unde mai faci o depasire, mai urci un deal etc si mai greu de scos cifra asta.. 5%. Eu zic ca ies cateva sute de grame in plus pe langa 5, un 5.2-3 asa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google