Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by f10rin View Post
    pentru toti cei cu consumuri miraculoase (sub 8 urban)

    Esti mai rau ca toma necredinciosu
    Poti sa crezi din partea mea ce vrei,nu imi pot imagina ce erori astronomice poate avea CB-ul de la logan sau ce marja de eroare,desi ma indoiesc ca ar avea.
    In fine,pot scoate lejer sub 8% in Brasov,iti e greu de crezut?Atunci te poftesc la o plimbare prin Brasov,sa vezi ca se poate.
    Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
    My ride

    Comment


    • am aproape 100 km facuti in 2 zile urban bucuresti si am consum de 8.3, iar minte cb-ul ala ratat. Alex maine dimineata la 7 sa vii la masina ca sa nu pierzi motorul.

      Comment


      • @MeLC nu garantez nimic, am spus doar ca e cel mai sigur asa. mai mari sanse ai sa introduci erori daca mai alimentezi si de la pompe / benzinarii diferite. oricum daca o sa calculezi vreodata asa, nu-ti da foc la masina, indiferent de rezultat.

        @Punk nu am spus nici un moment ca nu cred informatiile pe care le oferiti voi. vad doar diferente mari intre consumuri raportate de diferite persoane, in conditii aproximativ similare de mers. si atunci nu pot sa nu ma intreb de unde provin ele: erori de calcul CB, probleme tehnice ale masinii, alti factori care influenteaza consumul si care nu au fost inclusi in informatiile prezentate? explica-mi tu de ce unii consuma 6 si altii 4.4 in conditii cit de cit similare.

        Comment


        • am facut consumul dupa 2500 km facuti in 10 zile dupa bonurile de la benzinarie si mi-a dat exact cat era pe cb, atat media cat si numarul de litrii consumati.

          Comment


          • Diferenta de consum o face soferul ))

            Eu de exemplu in iasi n am vazut niciodata consum sub 9 indiferent de zi ora sau anotimp... sunt cazuri si cazuri...)

            ps. daca mergi mosnegeste poti scoate consum mic asta in condiile in care esti singur in masina...daca ai pasageri se schimba datele problemei
            Last edited by regele; 29 March 2011, 19:11.

            Comment


            • deci diferenta o face orasul, nu soferul

              Comment


              • De un an de cand am masina nu am vazut consum peste 8%,consum mediu.
                Indiferent daca am resetat si am mers doar prin oras sau am mers oras+extraurban,nu a trecut de 8.
                4.4 urban e cam imposibil la un 1.4,asta stiu si eu.
                Chiar si eu,de curiozitate,am dat CB-ul pe consum instant cand am mers la tara vara trecuta,nici vorba sa stea sub 5 si mergeam cu 100-110 km/h,se invartea in jurul la 6-6.5 pe acolo,pe drum drept.

                Orasul conteaza foarte mult,eu unul uneori merg ca bezmeticul,am benzi de unde sa aleg.Dar si soferul,ca degeaba mergi cu a 5 a la 60km/h si uiti piciorul apasat pe acceleratie,ca iti va afisa dupa o zi de condus un consum de toata minunea.
                Last edited by Punk; 29 March 2011, 19:15.
                Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                My ride

                Comment


                • clar la un consum urban conteaza foarte mult orasul...in moinesti eu am consum de 10 in conditiile in care is 3 trazi mari si late...nici nu apuci sa dai a 3 ca hop s a terminat orasul)))


                  @Punk consumul meu de 4.4 e extraurban nu urban pe o distanta de 175 de km

                  Comment


                  • @Punk: 4.4 era consum extraurban, care da-mi voie sa mi se para tot imposibil, cel putin pe drum drept (adica nu la vale).

                    Comment


                    • Nu stiu,nu comentez(daca eu reusesc sa scot de la 6.7 pana in 7 in oras,un 4,4-5 extraurban,o fi posibil,habar nu am).Nu bag mana in foc,cu proxima ocazie cand voi mai avea drum la tara,la iesirea din oras voi reseta CB-ul,sa inregistrez doar partea extraurbana.M-ati facut curios.
                      Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                      My ride

                      Comment


                      • chiar esti gica contra...n are rost sa ma mai explic inca odata...pur si simplu ala a fost consumul...ca iti esti imposibil de crezut asta e...pozele sunt reala atat mi a arata computerul de bord...

                        eu inchei aici discutia...daca mai sunt forumisti cu consumuri de astea sf sa posteze aici ca poate asa mai crede si @f10rin ca loganu consuma si putin

                        Comment


                        • pff, unii inteleg greu. du-te omule la dacia cu pozele alea, ca saracii puneau la specificatii 5.4 consum extraurban la 1.4 MPI. iti dai seama ce idioti, citi bani au pierdut din vinzari pe chestia asta? nu mai vorbesc de toti naivii care dau 1500 E in plus pe dci-uri, ca sa scoata cu chiu cu vai consumuri ca al tau.

                          Comment


                          • Masina poate fi de cinci ori mai ieftina decat trenul Pilotul all rounder absolut atat pentru experienta, austria, echipa

                            cred ca numai unul e regele! f10rin, vorbeste si tu cu baiatu asta si o sa ajungi si tu la performantele studentilor sai romani

                            Comment


                            • pai e slabut tipul (2.6 cu diesel), dar a facut bine ca a venit in romania, are de la cine lua lectii. pai ia sa-i dea cineva lu' regele un dci pe mina, eu pariez ca nu sare de 2.2 la un moinesti iasi. si cu poze, nu vrajeala

                              Comment


                              • corect la asta nu m-am gandit. pai numai din colegii de forum cred ca avem asigurate posturile de prodecan, decan si restul de profesori universitari, ba si cativa lectori si doctoranzi in subiectul asta. o sa-i spunem universitatea consumu de jos

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google