Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • maxim 110, afara ma refer
    90-110, normal da ia sub 5, 7 mers asa.
    octa zice ca la la 95-100 , 6 %.

    Comment


    • Originally posted by o8MeLC View Post
      vezi ca o sa vina unii cu 1.6 care o sa te certe pentru ca 1.6 consuma mai putin decat 1.4, nu cum spui tu acolo.
      1,4 consuma cel mai putin ) ...

      oricum eu tot nu cred ca 1,4 consuma mai putin ca 1,6 ... adica eu am acuma 8,6% pe CB si nu am mers la consum si in aglomeratie !
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • consum la mine : am resetat calcu, am bagat luni de 60 lei de la petrom 99+,toata saptmana mers prin bucuresti, stau la obor,am mers obor -uniri,berceni obor,titan ,iara obor etc,,,,, mers normal nu la consum , chiar putin alergata, am catalizatoru scos si resoftata, CONSUM 8,8 -8,9. mi se pare ok

        Comment


        • dani, 1.4 consuma mai putin, get use to it. iti spune un fost proprietar de 1.6; in plus, ma gandesc ca aia de la dacia nu-s chiar tampiti sa consume masinile invers decat zic ei.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Traseu Metro Militari -> Gara de Nord -> Facultatea de drept -> Bulevardul Preciziei :
            -Consum mediu 7.1
            -Viteza medie 29 km/h
            -Consum total 1.4 L
            -Distanta 19.1 km

            Trafic de duminica , cand am vazut ca e benzina 5.4 lei clar am mers la consum )

            Comment


            • continuarea kilometrilor de cateva posturi mai sus. traseul preponderent este acelasi: berceni - ase.
              Attached Files

              Comment


              • eu am resetat cb ul
                mers frm in oras si mi arata 7,4 cam la 50 de km facuti in oras,

                Comment


                • Originally posted by goguspan View Post
                  maxim 110, afara ma refer
                  90-110, normal da ia sub 5, 7 mers asa.
                  octa zice ca la la 95-100 , 6 %.
                  Aaabsolut.
                  Mai degraba 90 decat 110.
                  110 asa cand primesti o pala de vant din spate.

                  Pe autostrada poate scoti un 6% mers constant cu 100, prin zona mea nici poveste.

                  Originally posted by darksid3 View Post
                  ......................................
                  Daca zici ca 1.4 ia 6% la 100km/h, posteaza un film. Eu am postat si era intre 5 si 5.5%.

                  O sa fac alt film si o sa-l postez pe fiecare pagina.
                  N-am film, dar as fi bucuros sa-ti vad utilajul cum consuma 5,5% la 100/h.
                  Last edited by Octavian; 10 April 2011, 16:45. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Saptamana care vine postez filmul.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • La 110/h mers cat de cat constant afara si 70/h in localitate, anvelope de vara de-acu, mi-a luat 5,8% pe 150 km.

                      Comment


                      • daca am avea si noi niste sosele ca in vest am putea merge constant cu o viteza si am economisi benzina, dar la ce drumuri avem noi...hop groapa, lasa incet iar accelereaza plus aglomeratie plus multe alte obstacole....etc
                        Cred ca pe un drum decent se poate scoate consum si sub 5.5 (asta daca esti bland cu masina)
                        "Daca esti prost, stai acasa!"

                        Comment


                        • nu va luati dupa calculatorul de bord, consumul se face de la plin la plin..NU STIU cum de ziceti voi ca va papa 5-6, mie dci-ul imi ia 5 si ceva.Daca e adevarat ce spuneti imi iau si eu benzinar
                          Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femei….ci in a ramane fidel unei singure femei

                          Comment


                          • Benzinarul meu ia 6-7 pe afara(condus normal, putin de tot sportiv) si 5.8 cu condus economic. In schimb unchiul meu cu DCI-ul ala de 65 sau 70 de cai a scos pe 900km 4.5 consumul.

                            Inspector...nu cred ca e afacere buna sa iti iei benzinar.
                            "Daca esti prost, stai acasa!"

                            Comment


                            • Concluzia mea este ca masina mea e defecta si consuma mai mult decat restul... Alta explicatie chiar nu gasesc.
                              Am iesit ieri in afara orasului, 30 km (60 in total) si am mers cam 50% prin localitati, dar cu viteza constanta de 65 km/h, si 50% in afara localitatii, cu viteza constanta de 90 km/h. Consum final: 6.5 l/100km.
                              In primele ei ore de cand am scos-o pe poarta dealer-ului, am iesit pe autostrada si am mers pana la Drajna cu 90 km/h constant. Consum final: 6.4 l/100 km. Atunci am pus consumul pe seama faptului ca era noua si ca e motorul strans. Acum nu stiu ce sa mai cred.
                              Culmea e ca in oras consuma bine: 8.5-9 l/100/km, si asta in ciuda faptului ca nu merg nicodata la consum sau cu ochii pe turometru.
                              Sau poate cine stie, am ghinionul sa am vantul in fata de fiecare data, atunci cand merg in afara localitatilor.
                              Last edited by vitriol; 11 April 2011, 15:34.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Un alt factor ce influenteaza consumul este incarcarea masinii.
                                De expl, la mine diferenta de consum la 100km intre masina goala (doar sofer) si masina plina (5 insi+bagaje full) este de aprox. 0.9-1Litru.
                                Am mai scris si in paginile dinainte ca am obtinut un consum de 4.8 l/100 la viteza constanta de 80 km pe ceas, in conditii de autostrada, 2 insi+cateva bagaje...O sa mai fac testul si am sa pun poze ca dovada.
                                Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google