Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 297 km sunt cam clari, in comparatie cu celelalte valori
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Niki B View Post
      N'ai condus tu?
      Bingo!

      Hai sa va si povestesc...
      Sambata seara am adormit pe la 4:00, iar la 8:00, m-a trezit tovarasa, ca ea vrea sa vada castelul Peles. Trebuia sa zic si eu ceva, nu?! Asa ca i-am zis, bine draga, hai! Din cart. Berceni pana in Piata Romana, dupa ce ca eram eu un car de spume ca nu dormisem, m-au enervat toti soferii de weekend, toti soferii cu care ma intersectam, toti pietonii si toti aia care dormeau la 8:00 dimineata intr-o zi de duminica. Si cum in Romana e singurul loc din lume, de unde vrea cumatra sa cumpere nu stiu ce prajituri, am parcat si eu in fata la cinema Patria pe un loc rezervat taximetristilor. Cum asteptam eu in masina, a venit un taximetrist, ca sa mut masina ca e locul lu' ma-sa (stiu asta sigur pentru ca l-am intrebat si mi-a confirmat, deci nu vorbesc prostii). Eh... ala a fost punctul maxim, am zis "in ziua asta eu nu am permis de conducere, nu pot sa mut masina nici un metru pentru ca nu stiu sa conduc".
      Traseul a fost: Bucuresti (cart. berceni) - Ploiesti - Sinaia - Cota 1400. Doua persoane in masina, ac la dus, benzina Efix 95, si douasutepatruzesisiopt de opriri pe drum, la toate tarabele alea care au miere, capsune, cirese, dude etc (si-a facut de cap, cand sunt eu la volan mereu o fentez si ii zic ca opresc la urmatorul sau la intoarcere ).
      Eu am condus doar din Sinaia pana la cota 1400 si inapoi. Nu a depasit 90 km/hin afara si 70 km/hin localitati.
      La intrare in Sinaia consumul arata 5.5 l/100 km, iar sus la cota, 6.2. Sper ca va dati seama ca la intoarcere, consumul a fost de 4.1 -4.2 l/100km.
      Eu m-am linistit, masina nu are nimic, bujiile sunt ok, cauciucurile sunt ok, suspensia n-are treaba.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • "Problema" era intre volan si restul masinii, nu?

        On: in weekend 190 km cu AC, 3 persoane, 90% extern -6%. Acceptabil.

        Comment


        • De acum incolo cand dati date despre consum, specificati si numarul la pantof. Eu am 44, cred ca asta e explicatia.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Tot 44 votez si eu. Cred ca de-aia in oras tot in jurul la 10% ma invart cu Loganul.

            Comment


            • hai dom'le, eu am 42 la picior, e finut si tot consum de neam prost scot
              vitriol, trebuie sa ne dea cateva lectii de sofat tovarasa ta.
              am fost vineri seara pe la 8 la slobozia si intors. km efectuati 200,3 si consum mediu final 6%, viteza maxima 100-110.
              sigpic

              Comment


              • @Vitriol- Deci esti asupritttttttttttt Asta e misterul consumului! A fi sau a nu fi asuprit!
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • Dezavuez aceasta caracterizare.

                  L.E. Primesc mesaje pe P.M., gen "ai vazut ma ca 1.4 poate consuma si cinci la suta, sper ca de acum incolo sa nu mai fii ironic cand auzi de un asemenea consum".
                  Da ma, cer scuze public in fata tuturor. Faceti lista la bere.
                  Last edited by vitriol; 30 May 2011, 13:14. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • 5% totusi trebuie sa mergi prea la consum. Dar 5.5% se poate obtine lejer vara chiar si cu persoane/bagaje in masina si AC atat timp cat nu depasesti 100 km/h. Cand nu ma grabesc setez pilotu' automat(piciorul din dreapta in cazul Loganului ) pe 90-100 km/h si merg asa indiferent ca e localitate sau nu .

                    Comment


                    • @vitriol - Sunt bune si femeile la ceva...la consum mic de carburant ))
                      "Daca esti prost, stai acasa!"

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Bingo!

                        Si cum in Romana e singurul loc din lume, de unde vrea cumatra sa cumpere nu stiu ce prajituri...
                        La Real Vitan, cand vii dinspre targ, faci la dreapta pe Str. Ramnicul Valcea (aia care da in B'dul. Camil Ressu). Pe la jumatatea drumului, pe partea stanga este o benzinarie MOL iar langa ea o cofetarie/patiserie, parca Georgi's ii zice... super prajituri! (asta zic asa, pt. tine, ca sa numai bati atata drum pana la Romana).

                        Originally posted by vitriol View Post
                        De acum incolo cand dati date despre consum, specificati si numarul la pantof. Eu am 44, cred ca asta e explicatia.
                        Eu port intre 43 - 45, depinde de firma producatoare.
                        Intra la "Consum 1.6 MPI 8v" sa vezi ce misto consuma Loganu' meu.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Originally posted by Nepotu123 View Post
                          Octavian___32: daca vrei sa mergi la consum nu neaparat trebuie sa mergi incet ci constant, ...............Daca circuli cu 90-100 km/h constant ai consum sub 6% chiar si cu persoane/bagaje in masina si AC. Uita-te la pozele mele de pe pagina anterioara... 5.4% consum si 74.8 km/h. Eu o am stock. Tu, si banuiesc ca si vitriol le aveti remapate, posibil de acolo sa fie consumul putin mai mare.
                          Constant cu 90-100 mergi pe autostrada.
                          Eu n-am unde, drumul cel mai des care il fac e Arad-Resita-retur (~280 km).
                          Cine cunoaste traseul stie ce vorbesc.

                          La medie de 75/h mai degraba ai mers constant cu 80-90/h ... ceea mi se pare deja enervat de soferi.

                          Eu am spus, la 90-100 (ici colo 110 in depasiri) pe traseul mentionat nu iese sub ~6,2%, decat daca e drumul liber, ceea ce nu prea se intampla, e foarte circulat, cel putin pana dupa Timisoara.

                          Ar iesi mai mic 1)pe drum liber, 2)fara depasiri multe, 3)fara suisuri, coborasuri 4) fara tranzitari de orase... cum e traseul asta.
                          Eu traversersez tot Aradul si toata Timisoara. Conteaza si treaba asta.

                          Comment


                          • deva-timisoara si inapoi cu viteza medie de 60-70, consum 6.1

                            Comment


                            • Originally posted by vitriol View Post
                              Bingo!

                              Hai sa va si povestesc...
                              .............................
                              Deci e clara treaba, ia mai netezeste-ti talpa la pantofi cand esti tu la volan

                              Comment


                              • Logau 1.4 consuma 10% in oras ..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google