Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dorutz View Post
    Sa te inveselesc memphis ......o liniuta ceva ?? :>:>
    chiar nu e de gluma... eu nu dau liniute decat la Organizarile legale... si acolo o sa ajung cam rar...

    Comment


    • Computerul de bord l-am resetat la 628 km ,dar intradevar nu am circulat numai in oras cu ea ci am facut si trasee mai lungi .
      Viteza medie este undeva la 46 km/h

      Comment


      • Mersi, asa si la mine scade daca ma duc in afara si dupaia fac consumu urban/extraurban...cel mai bine vezi consumu urban daca te plimbi dupa ce ai resetat CB numai in oras cativa kilometrii , mai vorbim atunci .... undeva la 9,3 %
        sigpic

        Comment


        • bla bla

          Mai RSX ai dreptate astia ti-au dat o masina defecta!!!
          al meu mananca 5 % si le dau clasa la bmw-uri!!!
          ce `coaja` ti-ai luat???
          a mea are 155 cp!!! Si atntie inca o data consuma 5%
          am 1000w putere audio
          cauciucuri pe 19`
          masina are 2,5 tone si motor doar de 800 cm cubi
          hahahahahahahaha
          sper ca nu te-ai suparat dar asta e masina ideala in mintea multora
          masina pe care si-au inchipuit-o cand au dat bani pe logan

          Comment


          • Vremea dinozaurilor ...zi-le memphis fara numar.

            Comment


            • Nu am ce sa le mai zic alexgame... sunt niste DINOZAURI comunisti... ei tot nu vor sa inteleaga ca Loganul are consumul enorm de 9 litrii la suta de kilometrii. Dar nu mai are rost sa zic nimica, fiindca eu sunt un teribilist! Deaia mi-am luat SLR MCLAREN. Acu va dau fum la toti care aveti Logan )

              Comment


              • Bai nene tu esti turc sau ce mama naibii?
                vezi in cartea tehnica ce date sunt pt consum urban in puii mei si mai scuteste-ne)
                sau tu nu stiai cand ai cumparat masina detaliile astea?
                vrei comparatii? Uite un golf cu aceeasi masa cu 1.4 e 75 cai zice ca are combinat 6,8-7/100(nu da si urban si extra pe site-u lor) iar loganu 1.4 zice combinat 6,9/100
                polo cu acelasi motor are 6,4-6,5(dar e mai usor si mai micut
                daca tu te plangi ca loganu iti ia 9 sa te vad ce faci cu slr-u ca il tii in fata curtii...

                Comment


                • )....nu va mai certati mai atata pentru cel consum.Si mie mi se pare ca papa multa benzina pentru ca nu am venit sa cumpar des benzina si multa,dar ce sai faci mergi si tu cat ai benzina cat nu nu mai mergi.;)).Oricum la cat e de spatioasa in interior eu sunt multumit de consum.

                  Comment


                  • Iarna o tineti parcata si mergeti cu RATB, Metrorex etc. Si o scoateti vara pe strada .Sigur iesiti cu un consum bun

                    Comment


                    • Eu nu vad nici un consum mare .. si la vw cam tot ala e ..si polo are cam tot greutatea loganului
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • Ei nah...la drum lung mai ales e si normal sa consume ceva mai mult decat un Polo sau chiar Golf de 1.4 din cauza cx-ului. Doar vedeti si voi la 140-150 ca parca o trage cineva inapoi..

                        Comment


                        • Asa o fii oricum nu-i facuta neaparat pt vitezele alea ... in fine
                          decat polo mai bine logan .. am condus si parca abea sta pe drum polo
                          la fel si peugeot 406 i fuge spatele de numa .. ceea ce eu la logan inca nu prea am intalnit si macar ... nu se prea pot compara
                          golf 4 1.4 nu zic ca merge o idee mai bine ca loganu da consumu tot pe acolo e
                          da polo chiar e sub asteptari
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • Polo sub asteptari?
                            scuza-ma dar asta e remarca de prost-gust, are un design mult peste logan, motorizari la fel(chiar si cel de 70 cai se misca surprinzator de ok) iarasi finisajele sunt peste logan, evident toate astea au un pret...mai mare
                            intr-adevar nu are ditamai portbagaju si daca si 150 de kile nu stai ca in logan dar in rest...
                            Last edited by RSX; 2 April 2008, 22:36.

                            Comment


                            • Mai baieti eu nu stiu de ce va tot certati pe cel consum ;)).Nu cred ca are rost sa il comparati cu cel de polo sau de golf pentru ca nu fac parte din aceasi clasa.Loganul este masina de familie,portbagaj spatios interior la fel e normal sa aiba consumul cat de cat mare.Daciile 1310 nu consumau si alea?Eu sincer nu am mai vazut masina apropiata de pret si dimensiuni ca ale Loganului care sa consume putin.

                              Comment


                              • Consum de 9,1 % la viteza medie de 23 km /h , benzina Tempo 95 MOL
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google