Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consum facut in ultimele 2 saptamani in care drumuri au fost facute numai pe zapada. Masina a stat mereu sa se incalzeasca cat timp am curatat geamurile. Toate drumurile au fost facute in timpul zilei si unele chiar in orele de varf.

    Drumul preponderent este berceni - piata romana
    Attached Files

    Comment


    • in perioada asta las deoparte loganu' si folosesc pejou'
      sigpic

      Comment


      • Eviti un consum de 20%.

        Comment


        • sa nu exageram 20%, inca nu am auzit logan cu 20%, hai sa fim seriosi, un 10,5% aproximativ da....

          Comment


          • Daca viteza medie e 5 km/h, ca mai mult stai pe loc, cat vrei sa fie?
            Pentru 10,5% trebuie sa mergi cu 17-20 km/h, ceea ce ieri era ceva de vis.

            Comment


            • asa da, mai ales la voi acum e cam nasol, mda. te cred asa...

              Comment


              • ieri am avut un consum recort ) cu o linie am mers 30 km, cu ramas in zapada si barait putin masina plus incalzitu de dim 15 min.aa si mai am si toba sport.Deci este mai bun mersul pe jos )
                sigpic

                Comment


                • ai dreptate dar suntem prea comozi, sa mergem pe jos. mai bine 2l in plus decat sa te bata vantul.

                  Comment


                  • Un lucru foarte ciudat azi: am bagat benzina si cand ma urc sa plec erea sa fac infarct pentru ca erea aprins becul de rezerva..de ce oare?
                    sigpic

                    Comment


                    • poate ti sa stricat sonda din rezervor de la frig si apa din benzina. Mie imi arata CB ul acum 11% la o viteza medie de 21,8km/h numai in oras.

                      Comment


                      • Originally posted by bgdx View Post
                        Un lucru foarte ciudat azi: am bagat benzina si cand ma urc sa plec erea sa fac infarct pentru ca erea aprins becul de rezerva..de ce oare?
                        Daca ai mers mai mult cu becul aprins, apoi ai alimentat cu mai putin de 10 l, asa se intampla.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by bgdx View Post
                          Un lucru foarte ciudat azi: am bagat benzina si cand ma urc sa plec erea sa fac infarct pentru ca erea aprins becul de rezerva..de ce oare?
                          Intra in meniu secret, apasa pe butonul dintre ceasuri pana apare valoarea 0, apoi tine apasat pana ceasurile trec in modul normal, si-ti va aparea o linie, sau doua depinde de cat ai alimentat si cat ai mers pe rezerva.

                          On topic: in perioada asta, avand in vedere combinatia fatala dintre zapada mare, plus temperaturi foarte scazute intr-un oras mic cu trafic destul de fluent, utilizand masina pe distante relativ scurte am obtinut consum de 12-14%. Zici ca are rezervorul gaura .

                          Comment


                          • Am facut asta, in computer imi arata 15l benzina dar becu erea aprins? am mers doar 1 km maxim cu becu aprins

                            Originally posted by Nepotu123 View Post
                            Intra in meniu secret, apasa pe butonul dintre ceasuri pana apare valoarea 0, apoi tine apasat pana ceasurile trec in modul normal, si-ti va aparea o linie, sau doua depinde de cat ai alimentat si cat ai mers pe rezerva.

                            On topic: in perioada asta, avand in vedere combinatia fatala dintre zapada mare, plus temperaturi foarte scazute intr-un oras mic cu trafic destul de fluent, utilizand masina pe distante relativ scurte am obtinut consum de 12-14%. Zici ca are rezervorul gaura .
                            Merci nepotu, am incercat varianta ta si si-a revenit..parca e alta treaba cand vad 3 linii in loc de becu ala rosu )

                            Originally posted by Nepotu123 View Post
                            Intra in meniu secret, apasa pe butonul dintre ceasuri pana apare valoarea 0, apoi tine apasat pana ceasurile trec in modul normal, si-ti va aparea o linie, sau doua depinde de cat ai alimentat si cat ai mers pe rezerva.

                            On topic: in perioada asta, avand in vedere combinatia fatala dintre zapada mare, plus temperaturi foarte scazute intr-un oras mic cu trafic destul de fluent, utilizand masina pe distante relativ scurte am obtinut consum de 12-14%. Zici ca are rezervorul gaura .
                            Last edited by bgdx; 9 February 2012, 12:29. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • ciudat, mie la 15 litrii, am doua liniute.......

                              Comment


                              • Bucuresti-Rm. Valcea-Sibiu-Cluj si retur. Mers strict legal, ger intre -15 grade si - 8 pe tot parcursul drumului.
                                Attached Files
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google