Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eventual se taie benzina de la injectoare
    "Daca esti prost, stai acasa!"

    Comment


    • na, probabil ca ai dreptate, da styiu c anu mai primeste benzina pe frana de motor

      Comment


      • Pai si daca se misca pistoanele acolo nu au nevoie si de ulei?


        Poate sa mai confirme cineva consumul de 4 litri in a 4-a la 55?
        Last edited by Dan_Ionut; 4 June 2012, 14:43.

        Comment


        • in a 4 a la 60 /h iese si 3,4/l deoinde de cat de tare tii apasata pedala. eu am scos consum mediu pe 570 km plus munte (Bicaz) 5,5l/100km, depinde de mai multi factori, si bine nteles de piesa dintre volan si scaun

          Comment


          • Banuiesc ca trebuia sa postati la 1.5 dci si ati gresit.

            Comment


            • Nu a gresit nimeni andrei... se poate scoate un consum de 4 si la benzinarele de 1.4 . Exact cum au spus mai multi pe aici... conteaza piesa dintre scaun si volan .

              Comment


              • Sunt adeptul condusului elegant si flexibil, mai ales de cand strange benzina la buzunar. M-a mirat foarte tare consumul de pe autostrada A2, la o viteza de mers doar cu miros de benzina - 90-100 km/h - si fara niciun demaraj sau alte vitejii. Nu a vrut nici mort sa scada media sub 5,9. Asta in situatia in care a consumat mai putin pe soselele vechi. Sa fi fost vantul permanent de pe A2 de vina? Partea interesanta este ca mi s-a mai parut la alte drumuri tot pe A2 ca ar fi cam mare consumul dar am zis ca o fi o nazarire. Repet, nu ne legam de stilul de condus sau A/C ori alte frane. Oricum, am luat in atentie ideea, pentru ca or sa mai urmeze drumuri incolo.

                Comment


                • andrei vreau sa ti spun ca pe instant arata consumul acela, deci daca mergi 100 km si pe instant arata maxim sa zic 4l/100, in seamna ca mintim astia cu benzinare ? si inca ceva, poti scoate consum mic cu viteza normala pe cand la dci poti sa mergi ok cu acelasi consum, diferenta e la piese, costurile mai mari, etc.

                  mai mentionez ca daca ai soft pe 1.4 si mergi linistit consumul scade cu ceva 3,4 sute de grame, asta spun din ce am vaz eu la a mea
                  Last edited by goguspan; 4 June 2012, 20:14. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Consumul de 4.0% la 1.4 e demn de Guiness Book.
                    Sau ati condus un Polo Bluemotion diesel cu poza Loganului 1.4 lipita pe bord.
                    Last edited by mr.K; 5 June 2012, 11:19.

                    Comment


                    • cum adica 3,4 sute de grame ??? dar nici 4 l la 100 km/h nu poti scoate. vorbiti iar de consum instant, te pishi pe el. este irelevant.
                      sigpic

                      Comment


                      • Confirm si eu ca am scos consum mediu de 4% (nu am CB echipat cu consum instantaneu) pe traseul Focsani-Galati, dus intors, mers la vitezele permise de indicatoare...

                        Comment


                        • Alegand doar o anumita bucata covenabila de traseu, resetand in mers CB, stiti ca viciati rezultatul si va mintiti singuri, da?

                          Comment


                          • focsani-galati dus intors in niciun caz n-ai cum sa scoti 4%
                            pe anumite portiuni, cum a zis si nea K, poti sa ai si 1% consum.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Bucuresti-Focsani si retur + ceva fataiala prin oras, pozele vorbesc de la sine.
                              Attached Files
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Originally posted by dantis View Post
                                Confirm si eu ca am scos consum mediu de 4% (nu am CB echipat cu consum instantaneu) pe traseul Focsani-Galati, dus intors, mers la vitezele permise de indicatoare...
                                daca ai venit pe la tecuci, mare parte din traseu e limita la 50km/h! normal ca ai scos consum mic! dar 4% media pe tot traseul nu cred! poate doar pe portiunea unde era limita de 50!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google