Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • lasa ca nu prea vede cu polonicul

    Decat BMW-urile alea din 91' care papa cu butoiul mai bine cu polonicul
    Last edited by john Q; 20 June 2012, 15:34. Reason: Automerged Doublepost
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      E normal. Cand treci de 110/h motorul de 1.4 isi aduce aminte brusc faptul ca e mic si ca trebuie sa pape sa se faca mare.........................
      Degeaba ca tot mic si rahitic ramane.

      Comment


      • Stiu. Strica haleala degeaba.

        Comment


        • Eh mergi tare si cam atat, fara nici o rezerva de putere.
          Ala mai mare cu supape duble haleste cam la fel dar se misca ceva mai natural.

          Cand dau caldurile zici ca ii in reanimare, jumate mort.

          Comment


          • Da vad ca aveti asteptari mari,eu unul sunt multumit asa cum este
            "light up the darkness" Bob Marley

            Comment


            • Cum il stiu ce poate, n-am mari asteptari.

              Consumul nu e dintre cele mai bune, dar daca as fi in USA, motor de 1.4 as avea la stergatoare.

              Comment


              • Scoala am facut-o pe dacie break si traseul pe logan 1.4 deci am stiut ce mi-am luat.

                Cum era vorba aia," decat un cal care te tranteste mai bine un magar care te poarta"
                Last edited by john Q; 20 June 2012, 16:19. Reason: Automerged Doublepost
                "light up the darkness" Bob Marley

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Care e rostul sa mergi doar cu 80 km/h? Pleci azi si ajungi maine. Pana si viteza legala e 100 km/h pe drumurile europene.
                  Ca experiment, treaca-mearga, ce nu vor unii de ep aici sa inteleaga e ca nu are rost sa faci un consum pe niste portiuni de drum care te avantajeaza, mergand la ora 2 noaptea. Consumul se face in conditii de trafic real, nu vei avea treaba intotdeauna la 2 noaptea si nu vei merge in dorul lelii, nepresat de timp.

                  Pe unii de aici pana si producatorul, care a facut consumul in conditii ideale, i-ar intreba cum au reusit consumuri asa de mici.
                  Sa-l vezi pe Cristi Streulea cu 3.8-4L/100 ) si nu era subturata are si un video pe youtube

                  Comment


                  • Si unde dati voi talpa in Romania la ce sosele carpite avem
                    "light up the darkness" Bob Marley

                    Comment


                    • Originally posted by neajiji View Post
                      Sa-l vezi pe Cristi Streulea cu 3.8-4L/100 ) si nu era subturata are si un video pe youtube
                      Din cate stiu eu, are dci.

                      Consumul mic e o prioritate atat timp cat ceilalti factori, precum timpul si securitatea deplasarii nu sufera anomalii severe. Nu mergi cu 80/h pe european si trec toate TIR-urile pe langa tine vajaind. Sau pleci dimineata si ajungi dupa amiaza, la un drum de 300 de km. Doar pentru a economisi 2 litri de benzina.
                      Last edited by mr.K; 20 June 2012, 16:25.

                      Comment


                      • si ce daca are dci? Nu vorbim de 1.4? Cu restul cam asa e daca te tin nervii sa mergi incet bravo lor, eu nu mai am chef de alt experiment de genu

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Din cate stiu eu, are dci.

                          Consumul mic e o prioritate atat timp cat ceilalti factori, precum timpul si securitatea deplasarii nu sufera anomalii severe. Nu mergi cu 80/h pe european si trec toate TIR-urile pe langa tine vajaind. Sau pleci dimineata si ajungi dupa amiaza, la un drum de 300 de km. Doar pentru a economisi 2 litri de benzina.
                          Poate plec dimineata sa nu prind trafic,sa evit canicula diminetii,imi place sa conduc dimineata,sa ma bucur cat mai mult de ziua respectiva

                          Si aia 2 litri de benzina ii bag in motosapa si imi sap rosile si ardeii,nu ii cumpar din piata din bucuresti cu 5 lei/kg sau cat o fi.
                          Last edited by john Q; 20 June 2012, 16:30. Reason: Automerged Doublepost
                          "light up the darkness" Bob Marley

                          Comment


                          • si ce daca are dci? Nu vorbim de 1.4?
                            Ziceam ca nu stiu sa fi facut vreun consum cu 1.4, el avand dci in posesie.

                            Si aia 2 litri de benzina ii bag in motosapa si imi sap rosile si ardeii,nu ii cumpar din piata din bucuresti cu 5 lei/kg sau cat o fi.
                            Eu prefer sa merg mai repejor si sa dau la sapa la rosii, cu o bere alaturi.

                            Comment


                            • Da, sa veniti si la mine ca am 56 ari
                              "light up the darkness" Bob Marley

                              Comment


                              • La benzinar sunt prea mari eforturile pt a obtine un consum mic, parerea mea.

                                ~5% scoti cu dizalu si te mai si deplasezi decent, nu stai tot timpul cu goanga pe creier sa nu sara de 5-5,5%...si cand ajungi acasa moama ce fapta buna am facut, m-am tarat ca rama si am scos 5%

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google