Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by brady View Post
    In localitati 70km/h si extraurban 90 km/h.
    70 si 90 la oră pe ceas?
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • Da. Nu am pus GPS-ul dar oricum abaterea este mai mare dupa 100 km/h.

      Comment


      • La 90 pe ceas ai cam 82 reali și turație de diesel.
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • Vai dar daca aveam cauciucirile mai tocite si abaterea era mai mare ?!?!? Irelevant oricum, ce am vrut eu sa arat e ca si la 1.4 se poate obtine un consum decent la viteze mici. Daca tu vrei sa te pierzi in detalii nesemnificative nu ai decat.

          Comment


          • daca mergi incet ai consumuri mici daca o calci e mai nasol
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • Originally posted by brady View Post
              Daca tu vrei sa te pierzi in detalii nesemnificative nu ai decat.
              Nu sunt detalii nesemnificative, mai ales că tu ai dat vitezele alea... cam mincinoase. Dacă doar doreai să scoți în evidență ce mașină economică e Loganul (mai sunt multe altele), trebuia să spui doar: "dacă mergi ca ochiul mortului, ieși bine la consum".
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Consum

                Tulcea-Breaza, am fost sa dau probele pentru SGP. M-am dus singur si m-am intors cu 3 baieti + bagaje. Anvelope de iarna pe spate iar pe fata de vara, benzina 95+98 (amestecata). Consum 5.2 l/100km, 687 km total, viteza medie 60.8 km/h, 36.1 litri consumati. Am mers cu 80-100km/h, nici nu puteam mai repede ca ne-am intors noaptea.

                PS: Cer scuze pentru claritatea pozelor,dar au fost facute de un aparat foto mai vechi (canon). Numai bine
                Attached Files

                Comment


                • Cu 5% mă faceți să mă oftic că am montat GPL...
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • De ce sa te oftici ? Tu consumi 7 % cand iei consuma 5 %. Tot iesi mai bine
                    sigpic

                    Comment


                    • La viteza aia , cam acolo e consumul, eu am scos 5,2 % cu maxim 90-100 km/h mers calm.
                      Daca te dai la ea un pic, ture/depasiri sare la mai mult.
                      sigpic

                      Comment


                      • 5,2% consumă dacă mergi pe la < 2200 rpm, adică < 70 km/h reali. La 90-100 km/h te apropii și chiar sari de 6%, dacă mai faci și ceva depășiri. Voi vindeți castraveți grădinarului? Tot Logan conduc și eu. Poate dacă aveam altceva, atunci mai mă păcăleați. Pe Dacia club forum s-au închis demult topicurile astea de consumuri, că apăreau numai aberații, ca și aici.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • eu am facut 805 km cu 48L, mers 130km/h constant pe autostrada in afara ce e drept

                          1.4

                          Comment


                          • Diesel, frate!
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • Nu stiu cum consumati voi ,,cu pipeta ,, ca eu in bucuresti am facut 810 km cu 85 de litri.
                              si cam asa fac in fiecare luna.

                              Comment


                              • Originally posted by ursamajor View Post
                                5,2% consumă dacă mergi pe la < 2200 rpm, adică < 70 km/h reali. La 90-100 km/h te apropii și chiar sari de 6%, dacă mai faci și ceva depășiri. Voi vindeți castraveți grădinarului? Tot Logan conduc și eu. Poate dacă aveam altceva, atunci mai mă păcăleați. Pe Dacia club forum s-au închis demult topicurile astea de consumuri, că apăreau numai aberații, ca și aici.
                                Consuma mai mult daca mergi subturat, eu iti zic cat am scos la regimul asta de viteza si viteza a 5-a o folsesc mai mult dupa 90-100 km/h in sus.
                                Probabil esti unul dintre soferii care merge cu a 5-a in oras la 60 km/h.
                                De 6 ani am masina , de 5 ani am remapare la ea, bemzina numai top99+ Petrom si scot :
                                5,2-5,7 % -in afara cu mers de maxim 100 km/h mers linistit
                                6,5-7 %- in afara cu mers sportiv , depasiri,accelerari, ture 5000 rpm++
                                8-9 % - in oras cu mers 50% sportiv
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google