Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite ca am gasit unul.
    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


    Te rog sa fi atent la 120 pe tr III, ii arata ~5500 rot/min la 120/h si pe tr IV ~4300 rot/min la 120.
    Iti spun real cat este defapt, cu ceasuri stock (am clipuri cu a mea, sper sa nu la fi stres fata ca o manac!):
    - la 120 pe tr III ai 5750 rot/min (deci dif de vreo 250 rot/min)
    - la 120 pe tr IV ai 4250 rot/min. (diferenta de ~ 250-300 rot/min)
    - la 160 pe tr V ai 4500 rot/min (lui ii arata 4250 rot/min, din nou dif de ~250 rot/min.

    In concluzie lui ii arata cu ~250 rot/min mai putin fata de ce arata kilometrajul la una nemodificata.
    Ia vezi sa nu fie si la tine la fel.

    Comment


    • Uite ca am gasit unul.
      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


      Te rog sa fi atent la 120 pe tr III, ii arata ~5500 rot/min la 120/h si pe tr IV ~4300 rot/min la 120.
      Iti spun real cat este defapt, cu ceasuri stock (am clipuri cu a mea, sper sa nu la fi sters fata ca o mananc!):
      - la 120 pe tr III ai 5750 rot/min (deci dif de vreo 250 rot/min)
      - la 120 pe tr IV ai 4250 rot/min. (diferenta de ~ 250-300 rot/min)
      - la 160 pe tr V ai 4500 rot/min (lui ii arata 4250 rot/min, din nou dif de ~250 rot/min.

      In concluzie lui ii arata cu ~250 rot/min mai putin fata de ce arata kilometrajul la una nemodificata.
      Toate astea se traduc printr-o viteza in plus afisata de ~8-10 km/h, fata de una stock, care are oricum abatere de 7-8 km in plus. Ia vezi sa nu fie si la tine la fel.

      Sorry de duplicat, nu e vina mea.
      Last edited by Octavian; 19 October 2008, 12:11.

      Comment


      • De asta ce mai zici?

        Comment


        • Il stiu. Neconcludent - ma duc si eu pe varf de munte si scot la vale un consum mediu minunat, dar pe retur cat scot?
          Si pe Oradea-Arad spre exemplu, e portiune de km buni unde se poate scoate sub 5% cu 1.4, zici ca nu e vale, dar este, pt ca la retur e cu totul alt consum.

          PS: oricum, fata de datele care ti le-am dat, vezi unde stai tu cu turatia la anumite viteze (tr 4 la 120 spre exemplu).

          Comment


          • Foarte tare filmuletul cu consumul loganului de 3.5! Cred ca tu nu stii ca in viteza, la vale, consumul ala poate scadea si pana la 0,6%....Whatever....
            vezi Tavi, de asta am renuntat eu la contraziceri cu propretarii de 1.4.... Foarte rar unul realist....
            numai bine!
            1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

            Comment


            • Tweety, mai d-l in 3,14-zda ma-sii de consum, ca pui masina pe elevator si scoti sub 3% in tr5 la 50km/h. Oricum mare caractere aia de-au mers constant cu 50km/h in tr5. Si unde dracu au gasit ei strada aia lunga? Pe autostrada?...Hai mah, ca nu ne-am nascut ieri...Am mai condus si noi masini. Aidca 16v-ul (cuplu la 1500rpm cat 1.4 la 3000rpm)tremura la 50 in tr5 si 1.4 merge constant...Mai da-o'n 3.14....
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • 300 km extraurban ( bucuresti-barcanesti-calarasi-barcanesti-calarasi), consum la metoda plin plin : 6.8. Consum afisat de CB 6.7.
                PS: filmutelul ala.... ma abtin.
                Last edited by Seba; 19 October 2008, 22:17.

                Comment


                • Intradevar filmuletu ala e cam tras de urechi).
                  De tremurat nu tremura la 50km/h in tr5 da nush cat poti merge asa molcom,si cat de mult se bucua motoru.
                  Iar de consum uite in filmuletele astea, 2 pers+bagaje.
                  Last edited by sebi4fc; 19 October 2008, 23:43.

                  Comment


                  • Si ce trebuia vazut? Parca era un consum de 4,5-4,8% , aia?
                    50/h tr V, inuman...Nici macar cu tr IV nu merg asa la drum lung.
                    Te mai miri de ce sunt basinoase Loganurile de 1.4.

                    Comment


                    • Tweety, hai ca nu era greu, ai avut timp sa verifici turatiile la anumite viteze?
                      Eu raman cu banuiala asta, ca dupa ce ai facut ceva schimbari, iti arata turatia ca in clipul pus de mine.

                      PS: si la un prieten cu dizal am patit la fel dupa ce si-a schimbat ceasurile, adica eu aveam 100/h, lui ii arata ~108/h.
                      PPS: si se lauda la mine ca fuge cu ea cand vrea muschiu lui cu 170...Pana i-am aratat ca NU merge mai mult de ~160, scuze de offtopic. )))
                      Last edited by Octavian; 20 October 2008, 18:49.

                      Comment


                      • Din pacate nu am reusit...Am fost ocupat toata ziua si mi-a mai dat peste nas si beleaua de mp3...Maine o sa o fac...O sa fim 3 in masina

                        Comment


                        • Numai mergeti fratilor asa cu masinile ca in 2 ani va lasa tot la masina.

                          Comment


                          • Si ca sa revenim la scopul threatu-ului, 9,5 l% consum Bucuresti saptamana trecuta. Media de viteza 21,8 km/h, benzina Premium 95 Petrom. Atata timp cat nu sare de 11 l/% consider ca este un consum multumitor.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Originally posted by Red_Alin View Post
                              Numai mergeti fratilor asa cu masinile ca in 2 ani va lasa tot la masina.
                              asta-i parerea ta. Realitatea de pe strazi zice taman pe dos.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Atunci bafta voua celor care mergeti in treapta aVa cu 50km/h.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google