Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi n-am avut cum sa fac teste pentru ca am fost plecat cu fiesta...

    Comment


    • Originally posted by Red_Alin View Post
      Atunci bafta voua celor care mergeti in treapta aVa cu 50km/h.
      la benzinare nu-i asa grav ca la diesel. Nu trebuia sa pui "voua" in fraza, pt ca nu fac parte dintre aia. La mine la 50 se da a 3-a
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Multi nu inteleg ca important e cum se ajunge la o anumita turatie...Nu turatia in sine!Schimbati la 3000 RPM si fara picior greu si o sa vedeti ca si consumul e bun, si motorul merge cum "vrea el"
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Ei, pe dracu'...Chiar asa? hai sa fim seriosi, ca foarte greu mergi economic, mai ales daca incepi sa te enervezi pe la semafoare si cu tot soiul de bizoni in trafic...Foarte greu.
          iar 50 in tr5 folosesc taximetristii, in special aia cu 1.4mpi cand au masina plina si tre' sa accelereze, dar nu vor sa consume si rup motorul din suporti.Adevarul e ca sunt si d-astia si cand le spui ca au acelasi consum mediu ca un 1.6 ce schimba la 2500-2800rpm, nu cred, ca ei au 1.4 si ala consuma putin. Daca ei cu 1.4 consuma 9%, ala cu 1.6 tre sa ia minim 12 . Ma rog, soferi si soferi...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Tu te cunosti cu cumnata-meu?
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Ce...1.4 poate merge cu 50/h in tr V??? :| :| ......Inuman.

              Ref la consumul taximetristilor cu 1.4, Seba cam asa e. Atata timp cat am fost carat de taxi 1.4 (si nu o data desigur) si am vazut ca schimba la 2000 rot/min...I-am spus soferului: vai domnule, da' ce dizal silentios aveti!'' el ''nu e dizal, e benzina 1.4 domnule, uite aici consum bun'' si vad un ~9,3% pe CB...Acolo unde eu cu stilul meu scot maxim 9-9,1%... Deci no comment.
              Si motor omorat si fara nici o economie la consum.

              Comment


              • @cristi_lcd, cumnatu-tu e cumva taximterist in timisoara?
                @tavi: da, se poate. nu conteaza ce si cum, dar masina merge cumva si eu am scos 8.85 in oras mergand ca diselul. diferenta de cuplu permite, dar pe 1.4 chiar nu are rost sa-l chinui sa consume mai mult decat 16v-ul, care e cel mai gurmand dintre loganuri daca te dai la el.
                Last edited by Seba; 22 October 2008, 18:33.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Eu unu in nici un caz nu merg economic!Pentru un Litru plus minus in oras, prefer sa curat esapamentul!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Banuiesc ca si de la asta (probabil si benzina proasta) mai vad la unii tzava de esapament neagra, cu un strat subtire subtire subtire de funingine ))))


                    PS: corect, mai bine + 1 litru%, dar sa stiu ca am tzava lacrima (cum e dupa 31000 km), asta insemnand si catalizator OK si sonda(le) OK si injectoarele OK...

                    Comment


                    • Mersai cu un Logan taxi azi ... Omul ori "avea" cutie fff scurta ori era de'a dreptul idiot: schimba treptele din 10 in 10 km/h. La 50 si'un pic deja era in treapta 5. Si se plangea ca a trebuit sa schimbe pompa de benzina + 2 injectoare + bujiile cu totul ....

                      Comment


                      • Asa merg taximestristi si asa te invata mai nou instructori sa conduci ca sa isi scoata si ei ceva benzina)).

                        Comment


                        • Tavi, daca te uitai la mine la masina, tot neagra era teava. Crezi ca merg subturat? bine exceptand ziua in care am vrut sa fac exercitiul ala de mers economic in oras...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Cred ca noi nu ne intelegem pe acest threat.Unii vorbesc de consumul mediu ,altii de consumul in oras.In Bucuresti cred si eu ca e consumul mare dar la mine unde n-am semafor decat la trecertea de pietoni si e intermitent e ca in bucuresti NOAPTEA.Asa ca bucuresteni faceti consumul noaptea!!!
                            CT-97-VIPsigpic

                            Comment


                            • Pai si de ce naiba e neagra atunci??? Am vazut si la fratello (Focus2 1.6 16V) ca are neagra tzava si masina n-are decat vreo 10000 km. :|

                              Comment


                              • Calitatea benzinei ? :P

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google