Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De aia au scos la modelele de la un moment dat, consumul instant, ca se bucurau oamenii la 1.9% si se cruceau la 19%.

    Comment


    • Da, si cum spunea un coleg de forum, treceam pe langa ei cu 100 la ora de ziceau ca nu apucau sa vada nr. de inmatriculare, iar pe forum scriau ca au mers constant cu 110 si le consuma 4 la suta.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • am mai spus pe undeva, cred ca la topicul similar de la 1.2: astept ziua cind o sa apara consumurile sub 1 la suta, sa putem si noi sa facem linistiti turul europei cu un plin. unii sint pe drumul cel bun, se pare, deja au ajuns sub 4.

        Comment


        • Pai 1% obtii asa: la o panta scoti din viteza si cobori cu gravitatia, hopa la tata.

          Comment


          • Am scos eu consum de 0.8 la suta in coborare de la Ranca pana in drumul principal dintre Tg. Jiu si Rm. Valcea. 25 km doar in frana de motor, fara sa ma ating de acceleratie cu exceptia a doua rampe unde a consumat 0.2 l.
            Si partea a doua: la urcare am consumat 8.5 l in aia 25 km. Am urcat doar cu a doua si o frecam intre 3000 rpm si 5500 rpm. Deci, consum mediu pe urcare: 34 la suta.
            Last edited by vitriol; 12 April 2011, 17:20.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Originally posted by darksid3 View Post
              @vitriol: Nu coane, vorbesc de autostrada A1 si o sa filmez ceva kilometri
              Si astepti vantul favorabil sau? ))
              Eu inca astept sa vad cum masina ta consuma 5,5% la 100/h.
              Numa' sa fie ok, fara smecherii.

              Un ~5,8% mai cred, dar 5,2-5,5 cum zici tu, numai cu probe.

              Comment


              • Daca ai rabdare cu Search, o sa gasesti filmul. Nu mai retin pe unde l-am postat. Maine am drum cu Loganul.
                Nu fac smecherii, nu ma trag pe cur pentru atata lucru
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • m-ati stresat cu consumul asta .. consumul sta in pedala, am vrut sa vad si eu pana la urma care-i chestia mentionez nu prea conduc sportiv , dupa vreo 2000 km. fara resetari mers mixt si in orase si la drum lung inclusiv la munte urcat coborat c.b. - ul arata 6,4 pana la urma care-i ghisheft-ul ? va spuneam consumul sta in pedala sau talpa.

                  Comment


                  • Iata si filmul promis:

                    Logan 1.4 stock, Laureate
                    Anvelope de iarna (n-am apucat sa le schimb cu cele de vara), 2.1 Atmosfere presiunea.
                    Autostrada Bucuresti-Pitesti, fara vant.

                    Clipul dureaza ~7 minute. La sfarsit se poate observa cum creste consumul, o data cu cresterea vitezei (max 160 km/h)
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Ce benzina ai avut in rezervor?
                      O sa ma duc pe A2 (e mai aproape de mine) mai pe seara si o sa fac exact aceiasi treaba.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Benzina de 95 de la Lukoil (statia de la kilometrul 30).
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • dupa cum spuneam mai sus ... consum instant la 100km.h 5,2 .. 5,3. daca lasa o idee pedala mai putin apasata scadea la un 5.0, de la 5.0 in jos incepe sa decelereze.

                          Ps. ai stricat toata chinuiala cu ultima parte
                          Aviz celor care spuneau ca e imposibil... nu asa se conduce pentru consum. ori iti faci nervi pentru tot drumul ori mergi fara sa te mai intereseze de consum.
                          Last edited by o8MeLC; 13 April 2011, 16:42.

                          Comment


                          • Am vrut sa arat cat de repede creste consumul cand ii dai talpa si ca acel 5.3% este cat se poate de corect.

                            PS: Concluzia e ca, pe drum national, poti scoate sub 6 fara sa te chinui ci sa mergi LEGAL.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Ba n-ai mers legal Trebuia sa rulezi cu 130.
                              Pai ce facem aici? Vrei sa ne induci in eroare?

                              Comment


                              • poate chiar cu 140 avand in vedere eroarea pe care o ai pe bord :d

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google