Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • prietene, asta-iarna pe frigul ala credema ca am avut 12 consumu, eram in masina cu niste prieteni si nu le venea sa creada) de atunci asa mare nici nu a mai fost. nici in oras, maxim 7, minim 6.1 joi pe deva-timisoara ;)

    Comment


    • de obicei imi pun benzina de 50 lei ......9.3 l si merg in jur de 85-95 km numai in orash

      Comment


      • pot zice ca is multumit de consum. eu bag de obicei de 70 de lei. si ma tine prietene, mult. dar am un prieten, care are laguna2.0 baga benzina de 50 de lei si merge 40 de km.

        Comment


        • Si ce legatura are Maria cu palaria? Eu bag de 300 lei benzina si merg 250 km. Are relevanta? Hai inapoi la oile noastre...Daca tot vrei sa fii on-topic, spune-ne cat rulezi cu acei 70 lei.

          Comment


          • nu stiu sigur cam 200 km in afara orasului(in oras maxim 20), poate nu s-a inteles, cand se termina benzina bag de 70 lei de obicei, nu bag o data pe luna de 70 lei... scuze de off-topic

            Comment


            • De vreo 2 ani cand mi se aprinde beul rosu bag de 50 lei benzina ,masina o folosesc 90% in oras . 50lei = 9.29l si merg cum vam mai spus 85-95 km si se aprinde iar becul ala rosu deci asta e consumul ei .................

              Comment


              • Originally posted by Octavian___32 View Post
                Constant cu 90-100 mergi pe autostrada.
                Eu n-am unde, drumul cel mai des care il fac e Arad-Resita-retur (~280 km).
                Cine cunoaste traseul stie ce vorbesc.

                La medie de 75/h mai degraba ai mers constant cu 80-90/h ... ceea mi se pare deja enervat de soferi.

                Eu am spus, la 90-100 (ici colo 110 in depasiri) pe traseul mentionat nu iese sub ~6,2%, decat daca e drumul liber, ceea ce nu prea se intampla, e foarte circulat, cel putin pana dupa Timisoara.

                Ar iesi mai mic 1)pe drum liber, 2)fara depasiri multe, 3)fara suisuri, coborasuri 4) fara tranzitari de orase... cum e traseul asta.
                Eu traversersez tot Aradul si toata Timisoara. Conteaza si treaba asta.
                La 80-90 km/h constant nu scoti 75 km/h medie decat poate pe autostrada. Pe un drum normal iti mai apare unu' in fata, mai depasesti un camion, mai o portiune mai proasta etc care fac media de viteza sa se duca in jos... deci daca mergi constant(atat cat permite drumul/traficul) cu 90-100 km/h n-o sa ai media de 90 km/h 100 km/h ca n-ai cum sa circuli tot drumu' cu 90-100 km/h.
                Ce medie de viteza ai pe traseul ala mentionat de tine pe care scoti 6.2% sau mai mult?

                Comment


                • Originally posted by alexopran2007 View Post
                  pot zice ca is multumit de consum. eu bag de obicei de 70 de lei. si ma tine prietene, mult. dar am un prieten, care are laguna2.0 baga benzina de 50 de lei si merge 40 de km.
                  Dar prietenul cu laguna merge bugatti veyron de scoate consumu asta

                  Comment


                  • merge ferrari din 320 nu o lasa

                    Comment


                    • Originally posted by alexopran2007 View Post
                      merge ferrari din 320 nu o lasa
                      prietene hai ca furi curent

                      Comment


                      • Originally posted by alexopran2007 View Post
                        pot zice ca is multumit de consum. eu bag de obicei de 70 de lei. si ma tine prietene, mult. dar am un prieten, care are laguna2.0 baga benzina de 50 de lei si merge 40 de km.
                        Nici 2.0T nu inghite atat.

                        Comment


                        • Traseul aproape zilnic (aprox 60% extraurban, 40% urban aprox,mers 90-100 kmh maxim exterior si condus bland si in oras) - consum mediu afisat de CB de ceva timp de 6,2 litri/100 km.

                          Comment


                          • Toti km sunt facuti in Bucuresti, in zona berceni. Am condus cu variatii, au fost drumrui in care am mers foarte linistit si momente in care mergeam mai sportiv.
                            Attached Files

                            Comment


                            • targu mures-arad dus intors 720 de kilometrii, 40 de litrii, eu zic ca e ok.

                              Comment


                              • Timisoara-Craiova-Pitesti si retur 877km
                                (in localitati 50-70km, in afara 100-130km)
                                56 de litri eu zic ca e bine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google