Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • masina mea e stricata. Imi pare sincer rau.

    Comment


    • Mie prin Bucuresti imi consuma iarna aproximativ 12%. Merg in general la ore de varf, intre 8-9 si 17-18 si media e mai mica de 15 km/h.
      http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

      Comment


      • mie in oras sincer nu'mi scade sub 9.5 dar mers sportiv..adica schimbat blana 1,2 mai tot timpul.. a 3 rare ori.. a 4 foarte rar o dau prin oras.. )
        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by mitosu View Post
          bucuresti-azuga 137 km ,timp mediu 1h si 50 min ,162 km pina in brasov.
          iar consumul e cam tras de par ,4 persoane 6,3 cand tot urci spre brasov.
          Cred ca esti invidios ca tu ai motor 1,6. Nu am de ce sa mint asa am calculat numai dupa indicatorii din bord ( km parcursi, consum, timp ) imi pare rau ca nu am facut poze la bord cand am ajuns la destinatie, dar nu m-am gandit ca or sa fie atatia carcotasi. Nu seamana un motor cu altul si nici soferii intre ei.
          P.S. Cele 4 persoane nu sunt de 150 kg. fiecare, aprox. 200 kg. toti pasagerii.
          Last edited by leutzul; 29 January 2012, 09:43.

          Comment


          • Originally posted by sergiu_psc View Post
            Mie prin Bucuresti imi consuma iarna aproximativ 12%. Merg in general la ore de varf, intre 8-9 si 17-18 si media e mai mica de 15 km/h.
            Asa mai vii de acasa. Astea sunt orele de VARF, cand toti merg la munca sau se intorc de la munca.
            La 1 noaptea e cu totul alta poveste.

            Comment


            • Voi aveti o obsesie... daca nu ai consum 12 iarna inseamna ca ala nu e consum urban. Ca sa mergi intr-un oras nu inseamna sa mergi numai la orele de varf. De acum incolo nu o sa mai pun consumuri, decat cele de camion pentru ca asta al meu pe 500 km e irelevant, am mers in aer.

              Comment


              • o8MeLC are perfecta dreptate daca ai o medie mai mare de 16km/h nu mai este bine nu este bun consumul.Trebuie sa mergi doar la ore de varf sa poti posta consumul.

                Comment


                • N-am zis asta, dar consum urban la ora 1 noaptea se cheama asa doar pentru ca mergi prin oras tu cu cativa taximetristi?
                  Va laudati cu exceptii. 99% din cetateni incep programu la 89 dimineata si-l termina cu 8-10 ore mai tarziu. Voi sunteti cei 1%?

                  Comment


                  • Imi pare rau. De acum incolo cand ajung acasa dupa ora 12 noaptea o sa iau masina in spate si o sa fac in asa fel sa nu inregistreze consumul. Esti absurd. Acum vrei sa nu mai merg unde am treaba si cand am treaba pentru ca spui tu ca nush la ce ora nu merg sau nu mai stiu eu ce. Ti-am spus drumurile pe care le fac. Sunt zile in care ma invart 30 de minute pe stradutele de langa romana sa caut loc de parcare.

                    Este un forum liber din cate stiu eu si atat timp cat nu am mintit ca merg in fiecare la ora 8 si la ora 16 prin centru sau mai stiu eu prin ce zone in care doar stai, nu vad care este problema.

                    Comment


                    • Poate ceilalti 1% se invarte mai mult pe la periferie unde nu este asa mare aglumeratie

                      Comment


                      • Haideti sa nu ne certam si sa scriem cat mai concret:

                        Consumul la ora de varf e atat:
                        Consumul de noapte e atat:
                        Consumul de weekend e atat:
                        Consum extern:


                        Si tot asa....e interesant de stiut cum consuma masina in fiecare dintre situatii.

                        Comment


                        • mie iarna , daca merg pe diastante scurte, deci nu ajunge la 4 liniute apa, sicer undeva aproape de 12/100, daca merg prin oras cu motor cald undeva la 8,6/100, afara inca nu am facut.

                          Comment


                          • Originally posted by o8MeLC View Post
                            Imi pare rau. De acum incolo cand ajung acasa dupa ora 12 noaptea o sa iau masina in spate si o sa fac in asa fel sa nu inregistreze consumul. Esti absurd. Acum vrei sa nu mai merg unde am treaba si cand am treaba pentru ca spui tu ca nush la ce ora nu merg sau nu mai stiu eu ce. Ti-am spus drumurile pe care le fac. Sunt zile in care ma invart 30 de minute pe stradutele de langa romana sa caut loc de parcare.

                            Este un forum liber din cate stiu eu si atat timp cat nu am mintit ca merg in fiecare la ora 8 si la ora 16 prin centru sau mai stiu eu prin ce zone in care doar stai, nu vad care este problema.
                            La 24 km/h, si barca mea de 3000 cmc consuma 12.5

                            Comment


                            • E clar! Tu esti de vina pentru consum. Ce cauti sa iesi cu ea cand e aglomerat?
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Alimentat de 50 lei 9l benzina lukoil, si am mers 75km numai in oras pe frigul asta si mai mult cu motoru rece.Iese un consum undeva la 12

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google