Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aseara 100 km 4 pers in masina vit maxima 140 pe cativa km doar .. in rest viteza legala ..nu am prins semafoare si alte chestii era noaptea la 2 am scos un consum intre 4.5-5 MAXIM
    Its just a car ...

    Comment


    • Moama ce consumuri de diesel s-au adunat pe aici.. )
      Pe Matrix il cred cel mai mult (i-a iesit cam 6,2 - asta e real).

      Comment


      • Am observat si eu, foarte bine, ma bucur pt mpi-sti ca fac economie la bani, sincer! ;)
        DAR in oras, in aglomeratie, tot pe acolo sunteti cu consumul? Eu unul cu dci-ul, indiferent cat de aglomerat ar fi in oras, rar ajung la 6,2-6,3! Poate iarna! Vara chiar si sub 5, fara vrajeala! 4.9 mai exact! si condus normal, schimbat la peste 2500, ceea ce nu e subturare la diesel! Din ce stiu de la prietenii mei care au mpi, in oras sunt cam stresati de consum... dar voi stiti mai bine! ;)
        1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

        Comment


        • Ia uite cum vine spionu sa bage oftica )

          Lasa mai ca stim noi (cred...)

          Comment


          • Nu cred ca exagereaza nimeni.Toata lumea a spus ca a ajuns la un consum mic doar in afara localitatii si la viteze de 80-90 max.Daca ai putina rabdare ar trebuii sa incerci.Aceste consumuri sunt record.Nu poti spune ca daca pleci acum la mare te poti baza pe un astfel de consum.E vorba si de vant,incliatia drumului,nr de persoane in masina,...
            EX : + =

            Comment


            • Am un abs+, 1,4mpi de 2 zile si azi am iesit cu el la drum sa vad cum se misca.cind am facut un consum , bazat pe nr de km din bord, cantitatea de benzina bagata si cea ramasa in rezervor, nu mi-a venit sa cred!! A iesit 4,8%!!!
              am mers numa in afara orasului intre 2ooo si 3ooo turatii si maxim 11o km/h, pe drumul spre borsec, prin piatra neamt
              Last edited by balflo32; 16 March 2008, 21:02.

              abs+ 1.4 mpi a/c alb glace

              Comment


              • Sa-ti traiasca!

                Pfuai...la consumurile astea nici nu ma mai gandesc la diesel.

                PS: personal mai putin de 5,8 % NU am reusit sa scot niciodata (nici nu m-am chinuit, dar totusi...haideti cu picioarele pe pamant).
                Poate, nu stiu... la un 80-90h iese un 5%

                Comment


                • Pai in afara sau mixt scoatem consumuri bune .. in oras e alta treaba .. acum vad ca se tot scumpeste motorina .. pana la urma degeaba consuma mai putin dieselu daca e mult mai scumpa si cand vine vb de revizie ... alti bani alta distractie
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • E mai scumpa motorina cu cat? Cu 1000 de lei? si oricum, la consumul dci-ului, se merita sa pui cea mai scumpa motorina. in oras dci-ul consuma in jumate cat un mpi, deci.... calculati investitia!!!
                    1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                    Comment


                    • Bine, acum vi tu pe extrema cealalta, un consum de dci in alt oras decat B si un consum de benzinar facut in B.
                      Mie in conditii severe (Arad) imi ia 9,5%, in conditii normale fara sa ma tarasc 7,5-8%.
                      Chiar daca spui ca-ti ia 5% in oras (ma indoiesc foarte tare, dar nu te contrazic, dar esti singurul cu un consom de 5% chiar sub, asta la taraiala mare in oras...) tot nu e dublu.

                      Nu se pune problema rentabilitatii diesel.

                      Comment


                      • Asta vara, in iasi, 4.9! Nu glumesc, chiar asa imi lua, si motorul era in rodaj inca.
                        iar 9,5 e mult, foarte mult. parerea mea!
                        1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                        Comment


                        • @huzzy : 4.9 ) Poate ca in Iasi nu se circula in regim urban sau aici in Bucuresti se circula in "regim urban tip Bucuresti" cu opriri la semafor de 10-15 minute cel putin dc vrei sa strabati o bucata buna din oras, plus multe alte opriri din cauza aglomeratiei .In acest caz consumul unui 1.4 de 9% e practic imposibil de atins ...eu unul am prins cel mai bine pana acum 10% tinand totusi cont de faptul ca abia are 2800 km si a fost iarna, o sa vad si vara cum o sa se comporte ,totusi dc ai obtinut un asa consum nu pot decat sa te felicit.Apropo ai facut cumva un chiptuning ceva la masina? Bafta!

                          Comment


                          • Huzzy: daca scoti 4,9% oras, afara cat scoti? 3,5-3,8%? (nu ar fi imposibil stiu skoda care a scos 3,8% afara, dar e un chin).

                            Comment


                            • Eu unul nu am consum instant dar cel mediutrece peste7%
                              si nu merg prin bucuresti
                              ori masina mea consuma mult ori unii se lauda
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • Unii se lauda, dar nu cu rautate. Cei care au dat consumurile alea fantoma , le-au dat la drum intins (cu ''greutate'').
                                Mie la drum lung nu-mi ia sub 6% ( de obicei 7 - 7,X % ca merg mai tarisor)
                                E normal sa ai o medie de 7,X %, stai calm.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google