Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ai destula dreptate, undeva la 5% mai jos deja s legile fizicii , dar poti scoate 5% cu mers normal pana n 110km/h.

    Comment


    • peste 120km/h era buna viteza a 6-a (probabil consuma mai putin)
      "Daca esti prost, stai acasa!"

      Comment


      • Si sa se mai dea cineva jos din masina s-o impinga de la spate.Abia se taraie cu a-V-a si tu vrei treapta 6.

        Comment


        • cel mai bun consum este cand mergi cu bicicleta!
          sub 5% la logan benzina 1.4 nu cred ca exista decat impinsa sau tractata!

          Comment


          • Originally posted by goguspan View Post
            ..............dar poti scoate 5% cu mers normal pana n 110km/h.
            110 la vale, sau un varf de 3 secunde de 110/h si restu mers cu 80/h.

            Originally posted by florin313 View Post
            cel mai bun consum este cand mergi cu bicicleta!
            .....................................
            Off topic: Corect, dar trebe sa ai nervi buni in trafic.

            Nu mai departe aseara m-a oprit un idiot de taximetrist, dupa ce ca tot el mai ca nu s-a urcat pe mine,tot el ma injura si ma trage pe dreapta.
            Daca nu ma injura, nu era asa de grav.
            Cand a vazut ca dreapta lui nu o poate elibera din cleste (stanga mea )) ) a dat repede prin statie "colegii am probleme"
            F...tu...peeeep, ce probleme ai ma???
            Un copilandru la vreo 22-24 ani.

            N-am stat sa vina vreun coleg, in schimb a oprit o masina de gunoi, mai sa se urce la propiu pe el
            Cred ca se iubesc mult (masina de gunoi si taximetristii).
            Last edited by Octavian; 19 June 2012, 09:54. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • octaviane si ma mine taxiiurile mis prietene )))) asa i peste tot

              Comment


              • Agresivitatea si tupeul la volan devin din ce in ce mai acute, nu se mai tine cont de varsta, respect, etc. Aud frecvent pe strada din fata locatiei unde lucrez(e foarte aglomerat) expresii care se termina cu "....de bosorog imputit!!!" care ies din gura unor tinerei de genu' alora. Asa am patit si io odata, incetineam usurel, cautam un loc de parcare, si un "smecher" din spate ma tot flashuia, claxona, cam vedeam in retrovizor niste mimici de organe sexuale pe la gura lui, chiar ma enervasem, si nu m-a mai interesat de ce-o sa faca, am oprit si dau sa ies repede din masina sa-l intreb de sanatate, si zbang, numa fumu i l-am mirosit. Plus de asta sunt patit de doua ori sa mi se franeze brusc in fata in momentul cand am claxonat din doua motive(unul ca mi-a taiat fata fara sa semnalizeze si doi claxonul a fost si un avertisment scurt sa nu mai mearga pe mijlocul strazii, nici pe banda 1 nici pe 2, ca sa pot trece), astia trebe impuscati in roata direct.

                Comment


                • E trist.
                  Nu-s vreun biciclist inrait, dar mai ies (rar) seara sa ma plimb si atunci dai peste unu care n-are loc de tine.
                  Plus de asta respect regulile si merg tot timpul echipat: far, stop, ochi de matza fata spate, exceptie vesta.

                  PS: era nasol pt mine daca nimeream pe unu de alta categorie )
                  Cel mai bine e de evitat pe cat posibil "ciocniri" d-astea.

                  Comment


                  • o sa se termine si cu astea odata, orice inceput are si sfarsit hai sa revenim la consumuri.

                    Comment


                    • Sa ma "laud" si eu cu doua valori extreme la consum. Un maxim de 13,4 mers blana prin serpentine Piatra Neamt - Bicaz - Poiana Teiului - Durau si inapoi si un minim de 5,1 Piatra Neamt - Iasi si retur, mers linistit, nu mai mult de 110 km/h.

                      Comment


                      • Mie mi-a iesit un consum mixt de 7,3 urban si extraurban.E bine?

                        La 115 km mi-a luat 8,4 l si daca facem regula de trei simple iese 7,3 l/100 km
                        Last edited by john Q; 20 June 2012, 12:02. Reason: Automerged Doublepost
                        "light up the darkness" Bob Marley

                        Comment


                        • Am facut un experiment, cat de putin poate consuma 1.4MPI la drum lung si la o viteza 80-85kmh ati fi uimiti...4,6L/100

                          Comment


                          • Care e rostul sa mergi doar cu 80 km/h? Pleci azi si ajungi maine. Pana si viteza legala e 100 km/h pe drumurile europene.
                            Ca experiment, treaca-mearga, ce nu vor unii de ep aici sa inteleaga e ca nu are rost sa faci un consum pe niste portiuni de drum care te avantajeaza, mergand la ora 2 noaptea. Consumul se face in conditii de trafic real, nu vei avea treaba intotdeauna la 2 noaptea si nu vei merge in dorul lelii, nepresat de timp.

                            Pe unii de aici pana si producatorul, care a facut consumul in conditii ideale, i-ar intreba cum au reusit consumuri asa de mici.
                            Last edited by mr.K; 20 June 2012, 14:42.

                            Comment


                            • repet consum 7,3,viteza maxima 130 km/h sub 70 nu am mers?E normal consumul asta?
                              "light up the darkness" Bob Marley

                              Comment


                              • E normal. Cand treci de 110/h motorul de 1.4 isi aduce aminte brusc faptul ca e mic si ca trebuie sa pape sa se faca mare. Si papa benzina cu polonicul.
                                Sa vezi pe la 140-150/h cat haleste, zici ca e nemancat de o luna.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google