Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ba sunt...tedeiiiiii...deceiiiiii...esdeiiiiii...jete de...tedeceiiiii...hashideiiiiii

    Comment


    • Originally posted by RSX View Post
      Polo sub asteptari?
      scuza-ma dar asta e remarca de prost-gust, are un design mult peste logan, motorizari la fel(chiar si cel de 70 cai se misca surprinzator de ok) iarasi finisajele sunt peste logan, evident toate astea au un pret...mai mare
      intr-adevar nu are ditamai portbagaju si daca si 150 de kile nu stai ca in logan dar in rest...
      http://www.dezmembrarimasini.ro/img/...Bucuresti.jpeg
      Man... tu ai scris o aberatie mai mare ca tine probabil... cum sa fie motoarele de VW mai bune decat cele de Renault? In nici un caz. Asta demonstreaza lipsa ta de cultura in mecanica si tu zici de mine ca-s turc sau mai stiu eu ce...

      Comment


      • Frate eu cred ca tu te prefaci sau esti...fara suparare
        unu la mana nu comentez VW vs Reno...desi ar trebui dar ma abtin
        doi la mana afirmatia mea facea referire in primu rand la gama de motoare disponibile pt polo, unde ai 60, 70, 75, 85, 105, 150 cai benzina si diesel de la 70, 80, 130 si 100 de cai, in comparatie cu logan...75/90/105 si 70 si 85 diesel, pentru ca reno nu a considerat ca logan merita o serie RS ca megane sau clio, astfel ca esti mai limitat.
        si totusi revenind la acel unu la mana...tu te referi cumva la motoarele reno de F1? Probabil ca da, esti foarte cult din cate observ....doooooooooh
        ia zi, cum e 1.4 ala tfsi?
        auzi lipsa de cultura in mecanica...se rasuceste in mormant pruteanu, d-zeu sa-l ierte

        Comment


        • Poate daca as locui intr-un oras mai mare asa cum este Sibiul de ex , ar fi altul consumul , dar cum eu locuiesc intr-un orasel mititel asta este consumul si eu sunt multumit la banii pe care i-am dat asta am primit . Daca vroiai un consum mai mic de ce nu ai optat ptr. varianta diesel de 70 sau de 85 cai . Datele tehnice ale unei masini le studiezi inainte sa o cumperi nu faci probe dupa ...parerea mea.

          Comment


          • Apropo d-nilor parca discutia se rezuma la cat consuma LOGANUL 1.4 mpi nu alte masini. scuze ptr. offtopic.

            Comment


            • Am Logan de 1.4 din octombrie...si uite ce cnsum obtin eu.....inca nu a iesit din rodaj)
              * in oras = consum 8..8.5..9 - in functie de aglomeratia din oras....
              * in afara coboara pana la 7...mai sus niciodata (pot spune ca a coborat la 6.9 o singura data cand autostrada era libera..

              PS: viteza in afara nu a depasit 120 km/ora ..cand se considera ca incepe sa creasca consumul, iar viteza s-a mentinut constant la 100

              Tinand cont ca inca nu am facut 3000 de km....sa iasa din rodaj si dupa care am inteles ca se reduce consumul..eu zic ca este ok.....
              De retinut ca eu conduc cam agresiv..adica imi place sa accelerez chiar daca peste 100 de m sa franez....)

              Comment


              • E ok.
                Daca nu spuneai ca iti place un pic mai sportiv, spuneam ca e cam marisor consumu' afara, dar asa e ok.
                Oricum sa nu te astepti la o micsorare considerabila a consumului dupa cateva mii de km.
                Mie la inceput am mai spus, mi-a iesit un 6,7 (!) mixt. Dupa calcule iesea un ~8 % oras si ~5,4% afara, dar mergeam cu ea ca si cu ou'...in primii 4-500 km.
                Acum nu mai vede ea consum de asta

                Comment


                • Vb unui prieten ..ptr 10 ron pe luna in plus..... ma simt si eu mai liber la volan.... plus ca ptr mine timpul conteaza mai mult decat sa stau in spatele lu unu cu 40 la ora.... sau la o intersectie..prefer sa accelerez un pic si sa ajung mai repede unde trebuie..... umblu cam mult si fiecare clipa este pretioasa.... desigur nu sunt teribilist cand nu se poate......stau ..linistit

                  Comment


                  • In CB am 68.5 km. numai in oras si mi-a consumat 6.1 litri. deci media e cam de 8.9-9

                    Comment


                    • Eu am pe cb 7,1 mixt
                      as vrea mai putin dar nu pot merge mai..............
                      am 4000 de km si acum parca sia mai dat drumul,e si pacat sa nu o calc

                      sigpic Alexandria

                      Comment


                      • Cum imi dau si eu seama ca se lasa motoru ? Am 2000 km acum , se simte motoru mai fortos sau ce ......
                        sigpic

                        Comment


                        • Depinde cum mergi cu el.
                          Incearca totusi sa nu-i dai forja mai vreo 5000 km.
                          Dupa ~5000-6000 km simti ca urca o idee mai usor in turatii, da' sa n-ai impresia ca e ceva spectaculos, tot lesinat ramane

                          Comment


                          • Vezi ca e scrie in manualul masinii parca nu mai stiu exact numarul de km dupa care motorul lucreaza la capacitate maxima si optima.

                            Comment


                            • Originally posted by Octavian___28 View Post
                              Depinde cum mergi cu el.
                              Incearca totusi sa nu-i dai forja mai vreo 5000 km.
                              Dupa ~5000-6000 km simti ca urca o idee mai usor in turatii, da' sa n-ai impresia ca e ceva spectaculos, tot lesinat ramane
                              Ce inseamna la tine forja ? In carte scrie ca dupa 3000 km motorul atinge specificatiile date de producator, daca eu o turez la 5000 rpm sa depasesc sau sa prind viteza mai repede inseamna ca o forjez ?
                              sigpic

                              Comment


                              • Dupa 3000km NU inseamna ca poti sa-i scoti pistoanele prin capota (5000-6000).
                                Mergi frumos cu ea pana la 7-8000 km sa nu te alegi si tu ca mine cu vreo bataie la motor. Dupa aia poti sa incepi sa-i dai.

                                Consumul oricum nu se modifica prea mult.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google