Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buc. sud - Floresti PH - Buc. sud (via DN1)
    Total Km 184
    Consum mediu: 6.0%
    Vit. medie: 81km/h

    Comment


    • tulcea-bucuresti 16 litrii petrom 95 ,307 km mers pe afara cat mai constant cu 90-100 km/h
      [soselele in dobrogea sunt foarte libere,si din ce am vazut eu mare parte f bune]
      pe autostrada am mers tot cu aceaasi viteza constant cu 90
      in masina eu cu sotia si multe bagaje[nu f grele]
      imi pare un consum f decent,eu unul sunt foarte multumit
      metoda de calcul plin-plin

      Comment


      • 16 L/307 km= 5,2%

        Comment


        • ÃŽmpinsă? Sau la vale?
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • 18.5 L / 308km = 6.0L%; Vmed. 64km/h
            Consumu' a crescut putin datorita gumelor de iarna, estimez cam cu maxim juma' de litru in plus.
            Last edited by Kojak; 13 October 2013, 19:36.

            Comment


            • București-Ruse-Sofia-Thessaloniki și retur:
              1400 km
              vmedie=62 km/h
              consum mediu=6,1 l/100km
              sigpic

              Comment


              • ~14% in Arad, blana 3500-6300/6400rpm
                Parcurs aprx 80 km

                Comment


                • Octaviane, ai zapacit consumu' ala
                  Ai avut si multe momente de relanti prelungite de a sarit consumu' in halu' ala?

                  La forje parca nu haleste atat, cel putin a mea. Bine, ca nici nu vede peste 5500rpm - 5800rpm. Am senzatia ca la peste 6000rpm in sus se plafoneaza si n-are rost sa-i dau.
                  Io am scos cel mai nasol consum ever (14.8%), intr-o iarna in prag de serbatori, in conditii de stat la relanti si desapezit, dezghetat masina si mers in cel mai ferice caz 1 si a 2-a bara la bara intr-un trafic de vis de Bucale. Plus al drecu de frig.

                  Comment


                  • In conditii de mers, pardon, stationat, consumul a fost de 21%, acum 2 ani, la prima zapada mare, 5 km in 90 de minute.
                    Daca nu erau troiene peste tot si aveam unde parca, ajungeam mai repede pe jos de la gradinita juniorului pana la servici.
                    Pe urma am mai dat si la lopata 15 minute sa-mi dezgrop un loc de parcare la munca, apoi am repetat faza inca odata cand am ajuns acasa.

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      Octaviane, ai zapacit consumu' ala
                      Ai avut si multe momente de relanti prelungite de a sarit consumu' in halu' ala?

                      La forje parca nu haleste atat, cel putin a mea. Bine, ca nici nu vede peste 5500rpm - 5800rpm. Am senzatia ca la peste 6000rpm in sus se plafoneaza si n-are rost sa-i dau.
                      ......................................
                      Nu, n-am stat in ralati intervale prea mari, in forje omenesti in Arad nu sare de ~10-10,5%, dar daca scoti untu din ea se duce dracu si consumu, e normal.
                      Mers asa turatie constanta tr II sau III in 3700-4000 rpm pregatit de "catapultare" in 6000-6300rpm , pe tr II/ III merge )

                      Are momente cand trage bine in 2 sau 3 si are momente cand imi vine sa-i dau foc.

                      Comment


                      • la mine s-a intamplat ceva ciudat sau s-a bulit ceva... in weekend am fost pana la pitesti cu taicamiu, am alimentat in bucuresti resetat calculatoru sa vad si eu ce consum mai am....

                        bun plecat din berceni, intru pe autostrada pac blana la care taicamiu pfff ce urla ca imi bag ma dau jos plm dinastea(deh masina mea) si am lasat-o la 80 ca acolo era liniste la viteza aia ( mi-a crescut barba pana la pitesti si inapoi) culmea consum 5.3 in conditiile in care niciodata nu a avut consumu asta.... mai ales cu jantele pe 17

                        ori e eroare ori ce mama masii o fii
                        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                        Comment


                        • Daca aveai jante pe 15'' poate scoteai si mai putin la 80/h in tr. a V-a.

                          Comment


                          • cel mai mic consum cu jante pe 15 a fost 5,7 parca de aia zic ca ceva nu se pupa
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • O fi batut vantul din spate.
                              Iti faci prea multe griji. Sa te panichezi atunci cand iti consuma 15 l/100km la 80km, nu acum ca ti-a luat 5.3 l/100km.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Poate ca ai si jante usoare si cauciuce pe diametrul celor stock sau foarte apropiate.

                                E un consum bun de tot care eu nu l-am vazut never ever la a mea si nici nu cred ca va fi vreodata )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google