Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • intradevar aia da CARJA :| saracul de 1.4 asta e teribilismul
    si daca ma superi nu-i asa ca e

    Comment


    • Nu, e pariu pe o lada de bere ca merge tr II pana la 100 ))))))))))

      Comment


      • o da ... si consumul cred ca a fost pe masura.... 20% cred poate si mai mult
        si daca ma superi nu-i asa ca e

        Comment


        • Salut.In ziua in care am filmat acel film cu da carja,am facut si poze la consum.A fost pe masura 12.6%.Sincer m-am speriat,dar asa-i cind e "carja".
          Oricum nu se intampla nimic daca uneori mai cadem si in extrema cealalta.Masinuta mea nu e menajata,dar nici tinuta ca oul.De aceea e masina,sa te serveasca atunci cind ii ceri asta.Dar si tu ,trebuie sa ai grija de ea.
          Attached Files
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • asta e cel mai important sau daca te tine buzunarul poti sa fortezi cat vrei daca nu... o lasi mai moale ca te costa si piesele dar si benzina consumata (scuze daca am dat in off topic)
            si daca ma superi nu-i asa ca e

            Comment


            • Atunci a fost sa vada si fratele meu cum se infige un logan 1.4 remapat.Si sa vada cit consuma atunci cind e fortat la maxim.El are o kia shuma 1.5 16v,am facut noi o intrecere si ma facut,varza.Dupa aceea a vrut sa mearga cu loganul si a fost impresionat de el.
              Eu am un consum bunicel.Sunt multumit de consum.
              Mixt-7.8% acum,poate la vara mai scade,pina la 6.5% sau mai jos.....
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • Cum s-a incalzit un pic cum a scazut si cunsumul.

                Comment


                • Vom vedea cind o mai da caldura.
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • eu am un coleg care de la buc. la c-ta a consumat o liniuta , al meu consuma de rupe nu iese din 9 -10 cum postati voi consum de 5,5 , 6 nu stiu poate ma luminati si pe mine

                    Comment


                    • Am (Ph2) si 3300 km acum. Dupa mai multe calcule avand ca referinta liniutele din bord, am ajuns la concluzia ca iarna asta am avut un consum mixt cuprins intre 8,9 - 9,6 %; benzina 95 de la MOL. Consumul asta e bun, e mult, e putin? Ce parere ave-ti?

                      Comment


                      • Acum depinde cum mergi!Daca ai mers in oras ff. mult,statla semafor si altele........eu zic ca-i bun.
                        Dar incearca si la drum intins,si vezi ce consum ai.
                        CB nu ai?

                        nu mai da "quote" la ultimul post!
                        Last edited by Seba; 9 February 2009, 10:45. Reason: adaugare raspuns
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • Nu am CB. In oras fac drumuri scurte de 2-3km si exploatez motorul pe la 3000 de ture. Ponderea a fost aproximativ 50% oras 30% prin sate si restu' extraurban.

                          Comment


                          • am fost in week end la sinaia
                            alexandria-bucuresti-targoviste-fieni-sinaia si retur
                            am urcat la cota 1400 ...aglomerat........
                            un consum mixt de 6,6%
                            sigpic Alexandria

                            Comment


                            • Foarte bun consum cristy.

                              Comment


                              • folsesc benzina 95 de la lukoil,ce parere aveti despre benzina de la lukoil,se aud tot felul de zvonyri despre benzuna asta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google