Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Octavian___30 View Post
    Record (personal) consum extraurban: 280 km cu 14,50 litri
    Deci iese un 5,18% rotunjim la ~5,3% sa fim siguri de-o treaba ))
    Mers 85-95 (70-80 localitati) , masina goala (doar prietna in dreapta si bagaj nesemnificativ ~15 kg).
    ~ 15-20 km din traseu cu 140-150 (ca sa nu prind urmatoarea bariera la tren).
    La dus am mers pe ninsoare, la venire cu vant din lateral-fata, toata treaba e sa nu treci de 100/h ca se duce si consumu lejer peste 6%.
    ce invidiosi sunt aia cu tractoare ,te cred ca si eu mai mint uneori
    dal in masa de consum chiar nu neam lamurit toti cit ne consuma trocaricele?
    toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

    Comment


    • am 11000km...am spus ca la inceput ma gandeam ca na e .....dar acum..ce mama masii mai are
      cel mai mult a papat cand i-am dat carrera 100
      Atunci recunosc am dat si eu talpa pe unde am putut....
      Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

      Comment


      • 5.3 nu e chiar foarte greu de obtinut daca ai rabdare. Eu am reusit Bucuresti-Sinaia si retur noaprea cand era foarte liber: 4.9 l/100km. Dar in perioada cand au bagat camerele pe DN1 si limita de viteza in localitati era 50 km/h. Am mers legal si in localitati si in afara lor.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • pina la urma o sa consume 3 litri
          parca ar fi povesti vanatoresti
          sigpic Alexandria

          Comment


          • Pana la urma o sa ma supar eu, o sa pun un litru in rezervor si o sa merg pana se opreste, dupa aia o imping pana la 100 km si consumul logic va fi de 1 litru la suta.
            Invidia asta!
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Originally posted by virtualmansorin View Post
              ce invidiosi sunt aia cu tractoare ,te cred ca si eu mai mint uneori
              .................................................. .......
              Daca am mintit, inseamna ca ar fi prima data.
              Oricum daca se mai intampla sa scot asemenea consum (nu cred, pt nu-i stilu meu, dar am fost constrans de imprejurari) promit sa nu le mai postez.
              Last edited by Octavian; 17 February 2009, 16:27.

              Comment


              • De ce sa nu il mai postezi?
                Apropo de consum in perioada asta de frig si viscol si mai stiu eu ce in oras ajunge la 10 lejer.

                Comment


                • multi dintre noi ne laudam ba cu consum mic , ba cu unul mare :d .
                  Eu ma laud cu unul mare : 10,4 oras, 7,2 extra urban acuma iarna
                  Apropo de consum de 5,3.....se poate.
                  eu pe un drum intins, vara, maxim 65 /h cu treapta 5. fara vant am facut 4,6
                  Last edited by mike26ro; 17 February 2009, 20:02.

                  Comment


                  • Consumul dupa 8500 km e cam acelasi , tin minte ca am avut 6,2 % extraurban mers maxim 110 la 3000 rpm in a 5-a asta in primii 200 km, acum cand am fost la Deva am scot 6,5 , cosumul urban cam acelasi 9,5 % iarna si 8-8,5 vara cu AC, iar in afara vara am scos 6 % cu AC , mers 100-130 max.

                    Deci mitul ca dupa rodaj consuma mai putin e cam folclor pentru mine, sau daca chiar consuma mai putin este insesizabil.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pai diferenta de consum nu este in litrii ci in sute de ml ...dar chiar consuma ceva mai mult in rodaj...asta insemnand maxim-maxim 0.5 l /100 km plus ca in rodaj n-o prea calci pe coada, altfel ai avea consum si mai mare
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Eu in rodaj n-am simtit nici o diferenta de consum )))
                        In prima mie de km am scos cea mai buna medie, adica 6,7% ))

                        Comment


                        • ba baieti,vad la unii aici niste cifre de ma apuca capul....mie de ce imi ia 10,3 la mers de bucuresti?(mai o calc,mai menajez,mai un semafor...de fapt muuulte)in afara sub 8 nu prea tin minte sa o fi scos.a,si inca ceva...de ce cand o alerg consuma mai putin???pe bune,deci va iau cu mine daca nu ma credeti!vineri seara am iesit la o "raita" prin oras.mai muti prieteni,bla-bla-bla!am alergat-o de a luat-o dracii!cand ajung acasa consum...9,8!!!!!cum e posibil????si am mai auzit un prieten la fel??oare nu stiu eu sa merg cum trebuie cu masina(ma refer la ture)?
                          "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

                          Comment


                          • Consumul de aprox. 10 in Bucuresti e perfect normal cat despre iesit la drum lung iti recomand sa restezi CB-ul INAINTE de drum, chiar cand iesi din Bucuresti si atunci iti va arata consumul corect
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Cam 10-11 in oras, iar in afara depinde cat de kamikaze sunt, ultimul drum afara mi-a luat 7.5 dar am mers destul de tare, 120-130, cand merg ok cam 6.1-6.3.
                              No, apoi blana
                              Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                              ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                              Comment


                              • cine are computer de bord cu consum instantaneu ? Vreau sa imi ziceti ce consum va arata la 100 km/h. Mie imi arata 7-7,2 %.
                                Mi se pare un consum foarte mare, iar consumul mediu extraurban nu scade sub 7,5-8 %.
                                Deci vreau raspunsuri doar de la cei care au CB cu consum instantaneu!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google