Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cezar View Post
    Calarasi-Bucuresti, viteza medie 110 km/h.
    Concum afisat de cb 8.3.
    valeu...dar te-ai grabit, nu gluma a fost vreo urgenta pe acolo? :P
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Cezar View Post
      ........................ 90- 100 prin sate, si 140-150 autostrada.
      La fel consuma si un motor de 3.5 250 cai. In acelasi regim. Testat pe Dodge Charger.
      Da...eventual daca e dizal, la benzinar nici poveste.
      Pai normal ca la ala folosesti un regim ''relaxat'' de turatii, nu scoti untu' ca la asta micu', cu toate astea, mie nu prea mi-a iesit treaba asta, la BMW 540i (V8 4000 cm3 280 cp) la regimu asta iesea lejer ~11-12%.
      Daca mergeam constant 90-110 iesea in jur de 8,5-9%.

      Comment


      • 3.5 v6, benzinar.... Si pe mine m-a surprins, chiar placut.

        Comment


        • Deci la un dizal de 2000 cmc (136 cp) pus pe o masina de ~1400 kg iese un consum de 6,5% regim 80-90 localitati, 120-130 afara, si-mi spui tu ca la un benzinar de 3500 cmc mers cu un regim ceva mai tare, ia numai 8,3%...o fi, personal am indoituri.

          Comment


          • Da-le incolo de avioane... sa revenim la masinile noastre cu motoare de feon...

            Comment


            • Se poate si mai ales pentru ca , in general masinile americane nu au problema cand vine vorba de raportul putere-greutate. Iti dau un exemplu : Audi A8 4.2 l consum in Bucuresti in jur de 30 % iar eu scoteam cu masina de 5.7 l si 1.5 tone consum de 13-14 in conditiile in care aveam si mai multa putere si cuplu decat Audi iar in afara aveam consum de 8-9% la mers pana in 140 km/h
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • consum ier la brasov la dus 7.8 si pot psune ca am dat un pic in ea si munti,e ok.la intors 7!si mie mi s-a parut ca am mers mai tare,i-am dat pe o portiune 170 pana un bou cu cls nu-i venea sa creada cand un logan ii da flashuri si nu s-a dat nici de nebun si in rest 140-150...plus pe dn 7-80 localitate-130-150 afara!tin sa precizez ca la comarnic am prins si coada!nu mare dar am facut 2 km in 20-30min!am facut full dimineata si dupa toata nebunia de ieri plus la intoarcere o plimbare singur prin brasov mai am 3liniute!si va da-ti seama ca s-au turat motoarele ca la balamuc!incep sa dau inapoi de la vb ca loganu 1.4 e proasta!chiar l-am invatat in ture si nu mai comenteaza acum!e viteaz!
                "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

                Comment


                • Originally posted by darksid3 View Post
                  .... Audi A8 4.2 l consum in Bucuresti in jur de 30 % iar eu scoteam cu masina de 5.7 l si 1.5 tone consum de 13-14 in conditiile in care aveam si mai multa putere si cuplu decat Audi iar in afara aveam consum de 8-9% la mers pana in 140 km/h
                  ....sigur....si presupun ca ambele masini conduse de tine, nu soferi diferiti nu?
                  ~12-13% am scos si eu cu 540i in oras, fara sa turez motorul mai mult de 2000 rpm (regim 1500-2000 rpm, accelerari ''suple'').
                  Si ca e vorba de masinile/motoarele americane, au cel mai prost raport consum/putere/litru - cel putin comparate cu masinile nemtesti.

                  Comment


                  • E, exemple pro si contra se gasesc la fiecare. Noul posesor are si un EOS de 2 l benzina si in oras are acelasi consum cu Corvette-ul si nu-i venea sa creada, bineinteles la mers normal fara sa-i dai in "mufa"))) dar sa revenim la topic
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • eu am fost la drum de mare azi vara dupa revizie, 4 pers bagaje si mi a iesit 4.8, mers noaptea 90-110 km/h
                      pe zi inapoi cu AC si destul de sportiv, aglomeratie etc 6.6.

                      Comment


                      • Azi, vara, cu ac...cred ca ai incurcat anotimpurile, si consumul.

                        Comment


                        • Originally posted by goguspan View Post
                          eu am fost la drum de mare azi vara dupa revizie, 4 pers bagaje si mi a iesit 4.8, mers noaptea 90-110 km/h
                          pe zi inapoi cu AC si destul de sportiv, aglomeratie etc 6.6.
                          Daca tu ai avut 4.8% la 90-110 km/h viteza constanta si 4 persoane inseamna ca astia cu diesel pot sa le vanda linistiti si sa-si ia benzinare
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • ce tot atatea discutii cu consumul asta.e un cosum normal de motor 1.4(motor clasic).

                            Comment


                            • Salut.Poate au fost 4 persoane(sub 60 kg).Si poate a fost mai mult vale.........a mers pe liber......!
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                Azi, vara, cu ac...cred ca ai incurcat anotimpurile, si consumul.
                                Nu a incurcat anotimpurile, asa se vorbeste in zona aia a tarii. "Azi vara" inseamna "asta vara la noi" si probabil "asta vara" se intelege si ultima vara, deci cea de anul trecut. Si cu consumul de 4.8 l/100km se poate daca cobori, de ex. daca vii de la Brasov la Bucuresti, sau de la Cluj Napoca catre Bucuresti. Daca ai un pic de rabare si esti bland cu acceleratia se poate foarte bine. Eu, cum mai mai scris pe acest topic, am consumat 4,9 l/100km de la Brasov la Bucuresti mers calm.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google