Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma' dar nu la tine m-am referit, am rasfoit paginile ))))))))
    Tu si tata-l tu mergeti frumos/incet cu masina, adica legal...adica incet...
    Remapata e si a mea, asta nu are insemnatate pt un consum bun, dar pt mine un ~6-6,4% e cam greu de atins, ar trebui sa merg super legal

    Comment


    • in localitati cam 70....in afara lor max 110..ca urla sotia...cand sunt singur...nu ma uit la consum.


      am facut brasov covasna in 32 minute.... 60 km....fa si tu un calcul cum am mers...dar nu ma intreba de consum.

      daca nu ma insel pe undeva pe aici am scris asta vara..cand am fost la mare....dus am mers la consum....nu am depasit 120 decat foarte rar....rezultat 6.1 la 100 parca. La intoarcere nu am menajat-o am zis ca ptr 3-4 litri nu ma mai zgarcesc....iam dat in gurita cat am putut...ajuns acasa ma uit la consum...sa raman mut...6.2 poate ma insel cu 100 grame... daca rasfoiti gasiti pe aici...pusesem si poze... faza e ca la 800 si ceva de km mi-a consumat 52 litri parca.
      Last edited by mumus; 3 January 2010, 22:27.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Ma nu stiu cine minte si cine nu, de asta am pus si poze cu ce imi arata CB-ul. Consumurile variaza in functie de stilul de condus, asta e clar. Nu cred ca are nimeni ceva de castigat daca pune un consum mai mare sau mai mic.
        Doar ca idee... de vreo doua saptamani rasfoiesc pagini din diferite forumuri bemve pentru a ma convinge de consumurile de la 318i si 320i (anul asta vreau sa fac o "giumba"). In fine, nu prea m-am lamurit ce consumuri au modelele astea pentru ca, la fel ca si aici, vine omu si spune ce consum are, iar ceilalti sar in sus, ba ca e prea mare, ba ca e prea mic.
        Ca ex: la cel mai raspandit model de bemve in Romania (si nu numai), 320d, consumurile variaza intre 7 si 12 la suta in oras (bucuresti). Deci ce avem noi aici e joc de copii la capitolul comentarii.
        Thread-urile de genul asta ar trebui sa fie cu caracter informativ pentru viitorii posesori de masini, nu un subiect de cearta continua din care nu-ti poti face nici o idee clara...
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • de ce va mirati?

          eu am avut si un 1.6 cu 93000 km la bord. Nu ma mira consumul de 6,1% sau 6,4% la motorul de 1.4 l pentru ca litrajul este mai mic comparativ cu 1,6l. Dar cred sincer ca cei care au scos acest consum mediu, nu au depasit 110 km/h.

          Comment


          • inca o data,in perioada asta mai jos de 9,5 nu cred ca poate consuma

            Comment


            • La mine in perioada asta...Craiova _Olanesti consum 6.6 , respectiv :
              Craiova-Dragasani mers normal 60 in localitati si 100-110 afara , apoi m-a ajuns un prieten care avea detector de radar si mers la blana adica 80-90-120 cum se putea, pana in Olanesti.
              La intoarcere mers legal , consum 5.8 Olanesti -Craiova.
              Consumul e luat de pe CB.

              Vreau sa mai spun ca nu mi-a consumat niciodata mai putin de 5.7 in afara.
              Iar in oras pana sa vina iarna , 8.2-8.3 cand merg eu si 9.3-9.4 cand merge sotia...

              La mine in perioada asta...Craiova _Olanesti consum 6.6 , respectiv :
              Craiova-Dragasani mers normal 60 in localitati si 100-110 afara , apoi m-a ajuns un prieten care avea detector de radar si mers la blana adica 80-90-120 cum se putea, pana in Olanesti.
              La intoarcere mers legal , consum 5.8 Olanesti -Craiova.
              Consumul e luat de pe CB.
              Last edited by darksid3; 4 January 2010, 21:10. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • hai ca am mai scazut ..... in perioada asta in bucuresti ..... 8,5
                Interactive Design Lights & Sound <- click

                Comment


                • Originally posted by PCH View Post
                  mama sa vezi ce plang eu ca ai tu 1.2 16v....ce minte poti sa ai ).....se vede ca faci parte din orasul yashingthon vino in bucuresti ca o vinzi daca stai 2 zile in trafic
                  Lasa, lasa, ca voi mergeti pe autostrazile suspendate ale lui Videanu. Nu va mai plangeti, pentru ca voi ati lansat in politica alde Basescu, Videanu, Vanghele s.a.
                  Last edited by amigos; 5 January 2010, 01:04.

                  Comment


                  • CB-ul are si el limitele lui, asa ca de prin noiembrie mi-am facut o aplicatie Excel, in care notez litri de benzina alimentati si km parcursi. Pe ultimii aprox 700 km (citez din memorie) consumul mediu este de aprox 7.2%. Acum de la 1 am resetat smecheria si o iau de la capat, de data asta pe toata durata anului.

                    P.S.: Au modificat astia de la Dacia consumurile oficiale? Vad acum 5.5 / 6.9 / 9.4 si imi aduc aminte ca era 5.5 / 7.4 / 9.6!?
                    Last edited by catalinux; 5 January 2010, 12:00. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • nu, nu cred ca le-au modificat. din cate imi aduc aminte consumurile erau 5.5 / 6.9 / 9.4. am acasa un pliant mai vechi cu virgula caracteristici, am sa il consult de indata ce ajung acasa.
                      sigpic

                      Comment


                      • asa e .....are dreptate catalinux....dar au dreptate si altii....
                        cei de la dacia le dau pe ambele... stiu de cand am luat masina. depinde unde te uiti , in ce pliante....dar asa e....dau ambele consumuri...

                        Comment


                        • Originally posted by dragos10 View Post
                          asa e .....are dreptate catalinux....dar au dreptate si altii....
                          cei de la dacia le dau pe ambele... stiu de cand am luat masina. depinde unde te uiti , in ce pliante....dar asa e....dau ambele consumuri...
                          care amblele consumuri? ca exista un singur consum care le cuprinde pe cele trei
                          sigpic

                          Comment


                          • ma refer la consumul in oras.
                            in unele tabele e dat 9.4 in altele 9.6 cel extraurban este la fel 5.5

                            ma refer la consumul in oras.
                            in unele tabele e dat 9.4 in altele 9.6 cel extraurban este la fel 5.5
                            Last edited by dragos10; 6 January 2010, 21:35. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Mie in oras imi ia si 12,5! nu stiu ce se intampla, poate e defect cb-ul

                              Comment


                              • Nu e defect.In Timisoara am vazut si eu cum e traficul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google