Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da si al meu in oras suge cam mult , cam 9.5% , dar asta poate si din cauza ca pana la munca am 7km si dabia se incalzeste motoru.

    Si totusi dupa rodaj nu si-a potolit consumu, a mea are 8500km
    Last edited by Ionutsz; 2 April 2010, 23:49. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • La fel ca JanLucPicard am si eu masina de 10 zile, am 300Km si consumul
      e de aprox 13% sper sa-si dea drumu cat mai repede ca altfel o sa o tin in fata casei si o sa circul cu rolele.

      Comment


      • Salut.
        Mai reseteaza CB-ul.Daca mergi mai mult in oras,e normal un consum mai mare in perioada de rodaj.
        Fa un drum mai lung si atunci resetezi CB-ul.
        Va afisa un consum mai scazut,garantat
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • am o curiozitate.....Dacia spune ca, consumul urban e de 9.7 iar unii sustin ca consuma in oras 8-8.5......nu ar trebui anuntati si cei de la Dacia sa schimbe datele pt a nu-si face antireclama ?

          Comment


          • Salut.
            Acum depinde si in ce conditii se face consumul.
            Uneori e mai mare alteori mai mic.Depinde de conditiile de drum si un pic de talpa fiecaruia dintre noi.
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • nu am CB dar cu 23L de benzina am facut 180KM in oras, intradevar in afara consuma mai putin sub 10.

              Comment


              • Atunci e posibil sa te mai inseli la calculul facut de tine.
                Nu cred ca este foarte precis
                Cum ai procedat?
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • pai era pe rosu si am bagat 23L benzina si cand s-a aprins din nou becu am facut calculul
                  (ce mult imi doresc sa fi gresit calculul si sa fi consumat 9%)

                  Comment


                  • azi am facut consumul strict in oras...cu motorul cald circa 5 km trafic lejer consum 6.5 la %, cu motor rece acelas trafic lejer distanta tot circa 5 km 7.5 % km
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by unitra View Post
                      pai era pe rosu si am bagat 23L benzina si cand s-a aprins din nou becu am facut calculul
                      (ce mult imi doresc sa fi gresit calculul si sa fi consumat 9%)
                      Ai mers mult pe rosu,pina sa bagi benzina?
                      Ai vazut in meniul secret citi litri aveai in rezervor?
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • nici nu am auzit de un meniu secret.....pe unde sa-l caut?
                        cred ca CB nu spune consumul real e facut sa arate mai putin sa nu se panicheze soferii.


                        PS. dupa aprox 2 km de la aparitia beculetului rosu am alimentat si am facut calculul, posibil sa mai fi fost 1-2L, oricum atunci o fi 12% nu 13%
                        Last edited by unitra; 3 April 2010, 21:01.

                        Comment


                        • Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • cluj-budapesta ,dus intors 810km,un rezervor plin,in Romania mixt 7,3,benzina efix

                            Comment


                            • Cum ai ajuns la valoarea asta?Prin metoda "plin pe plin" sau atat ti-a aratat CB?
                              Stii cumva si ce viteza medie ai avut?
                              Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

                              Comment


                              • bucuresti-botosani 6.5 %. dupa doua zile de plimbat prin bt si imprejurimi, 6.8%. kilometri vreo 550 sau 600 cu un plin.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google