Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce'i corect e corect.Drumuri bune prietene,si ai grija la depasiri...

    Comment


    • Grija pentru cei care depasesc "la consum" @ 2000 rpm si merg "la aspiratie" in spatele TIR-urilor
      sigpic

      Comment


      • Vb teoretic, caci nimeni nu cred ca sta la 1 m de spatele tirului.

        Comment


        • Fix la o lungime de Logan in spatele TIR-ului
          sigpic

          Comment


          • nu am depasit niciodata tir cu 2000 rpm,poate doar din 'inertie',nici nu am sa risc vreodata la turatia asta,m'ai inteles gresit.e bine ca tu consumi la fel la 6000 de ture ca la 2000,te felicit

            Comment


            • Eu n-am prea inteles nimic
              sigpic

              Comment


              • Nici eu, tot o dati cu depasirile vs consumu.
                Si eu daca am tir(uri) de depasit, de cele mai multe ori o fac in forta (daca se poate numi asta la 1.4) adica pe tr III de la 80 blana pana pe la 120.
                Mai bine asa decat sa o tot lalai in spatele tirului, cand cu 90 cand cu 70, sa tot amesteci in cutie.

                Comment


                • drum de 100 km ( 80 km facuti pe autostrada) la dus am fost 3 in masina, iar la intors 2. benzina cea mai ieftina gasita de 95 (4.42 lei/L) foarte proasta. viteza de croaziera 155 la dus (mai mult nu urca din cauza benzinei si filtrului care trebuie schimbat) si 160 la intors. ceilalti 20 km au fost facuti in Bucuresti si pe centura. consum mediu de 8.2 l/100. si daca am facut acest consum nu inseamna ca nu stiu sa conduc ci doar am vrut sa ajung mai repede la destinatie. pentru consum mic incercati treapta 5 70km/h, puteti spune dupa asa ceva ca masina merge pe motorina.

                  Comment


                  • salutari

                    la un logan 1,4 MPI preferance pe un traseu de 2300 de km condus in toate tipurile posibile circulat si cu 170 dar si cu 90 pe distante destul de mari am obtinut un consum de 5.8 l la suta de km
                    acesta este un consum mixt din toate punctele de vedere drum drept , autobanda , munte , ses dar si orase si nu putine
                    circulat singur cu 300 de kg greutate
                    benzina 95 un rezervor de la petrom restul numai de afara adica austria

                    Comment


                    • cam cat consuma la 120 constant ?

                      Comment


                      • Cam 6.8 %...cu marja de rigoare
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • si cam ce turatie are (tr 5) ?

                          Comment


                          • La 110 km/h ai 3000 ture in tr a-v-a si cam 3250 la 120km/h.

                            Comment


                            • in jur de 3300
                              Ratacit in spatiu...

                              Comment


                              • Originally posted by dr_mke View Post
                                Ca sa faci uz de toti caii din dotare, trebuie sa turezi frumos in 6000 rpm, nu vad care-i problema. Adica daca am motor mai mare ar trebui sa nu sar de 4000 ?
                                O depasire iscusita, chiar si-n 6000 rpm, creste mai putin consumul decat statul 10 km in fundul unui tir care merge cu 60-70 kmh.
                                SI PENTRU CE TREBUIE SA TUREZI MOTORUL LA 6000 DE TURE DACA TREBUIE SA DEPASESTI UN TIR CARE MERGE CU 60-70KM/H ???????? CAM CATI KM AI CONDUS DE CAND AI CARNETUL DE CONDUCERE?????? numai bine...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google