Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • )) mult andrey,eu am 5,1% urrban

    Comment



    • Daca citesc colegi care au motorizari diesel ce se posteaza pe aici isi dau foc la masini de invidie.

      Florio pe tine nu te cred in schimb andrei e mai aproape de adevar.
      Last edited by crull; 3 June 2010, 20:46.

      Comment


      • asa am zis si eu

        Comment


        • Daca benzinarul consuma 5.1 l/100km in oras, inseamna ca cei cu diesel consuma vreo -1 l/100km, adica le creste motorina in rezervor...
          Eu am resetat CB-ul la 90 km/h pe ceas, mers constant pe autostrada. Dupa vreo 10 km (atat cat am rezistat la viteza asta ametitoare) imi arata consum de 5.7 l/100 km.
          Am mers zilele trecute pana la Giurgiu, cu maxim 100 km/h in afara si 60-70 in localitati. Mai jos de 6.4 l/100 km nu a vrut sa scada. E adevarat ca am mers numai cu ac-ul, dar totusi, 5.1 in oras...
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • vitriol-eu am fost cat se poate de ironic cand am zis ca imi ia 5,1% urban,dar nu te-ai prins,am raspuns in acel mod colegilor de mai sus de postarea mea

            Comment


            • crezi ca 7,4 este minciuna? maine voi pune poze la CB cu acest consum.
              sigpic

              Comment


              • n-am zis ca e minciuna,dar totusi 7,4% in trafic urban 100%?

                Comment


                • Mai putin cu 2 litri decat un consum normal.
                  Poze pe CB iti fac si eu cu 5,6 % daca vrei.

                  Comment


                  • consum mixt 60% oras si 40% afara este de 6.5%
                    sigpic #

                    Comment


                    • nu mai zic nimik,suntem o parte care nu reusim nici cum sa scoatem astfel de consumuri,si altii care scor consumuri de invidiat,eu cu 60-40 nu reusesc sa scot sub 7,3%

                      Comment


                      • Pai depinde si de oras,de zonele din oras parcurse,numai factorul "traseu urban" are o multime de subfactori care pot influenta consumul.Nu mai punem ca sunt o multime de alti factori,stil de condus,echipare etc...eheee topicul va avea viata lunga
                        Urmand sfatul colegilor am procedat si eu la resetare dupa ce am facut plinul astazi,pana ce pompa a facut "clantz".Sa vedem acum cand se va aprinde becul rosu sa pot da un consum(probabil mixt),sa nu aiba ceva CB-ul,cum zic unii colegi.
                        P.S.Stiu ca nu conteaza si nu e concludent:consumul era la sosire pe 18 km/urban 6,2%.

                        Comment


                        • Consumul in ultimii 9890 de km a fost de 714,4 litri de benzina, asta insemnand 7,2%. Viteza medie a fost de 36,5 km/h. Datele sunt luate de pe computerul de bord.
                          Aproximativ 75% din distanta a fost parcursa extraurban, restul in majoritate prin Bucuresti si Constanta.
                          http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                          Comment


                          • am incercat din nou sa scot un consum cat mai mic si mi-a iesit sub 8.

                            drumurile au fost urmatoarele: berceni - dorobanti ora 14
                            dorobanti-berceni ora 16:30 (a fost nebunie pe Magheru) vineri ambele drumuri.
                            si azi am facut berceni - bucur obor pe la ora 7 tur retur si pe la 9 acelasi drum.
                            avand in vedere ca am prins acea aglomeratie vineri cand m-am intors eu zic ca e un consum forte bun. am facut o ora fix pe 12 km .
                            Attached Files

                            Comment


                            • Dorobanti - Berceni si retur si Berceni - Obor si retur 87 de km? Cred ca sunt distante mai mici totusi. Si in poza arata o medie de 25 km/h, nu de 12.
                              http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                              Comment


                              • daca citesti printre randuri te cred... de la mine de acasa pana in dorobanti sunt 14 km dus => vineri am facut 28 de km. azi am facu de 2 ori drumul acasa obor acasa! adica inca aproximativ 10 km pe tur.40km sambata => in total 68 km. eu vorbesc aproximand distantele. am incercat sa spun doar drumurile in asamblu. am mai fost vineri la hypermarket inca aproximativ 5km. pana la benzinarie la care am dus intors aproximativ 7 km.

                                am spus ca vineri la intors am facut 12 km intr-o ora inseamna ca doar atunci am avut acea medie in rest am mers mai tare fiind mai liber si am scos media de 25.6 km/h

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google