Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Augustin-Yng View Post
    Salut Viorel.
    Da si eu cu filtru stock am scos si 6.2% cu resoftare(asta pe benzina)si la drum intins.
    Dar acum depinde si de traficul pe care-l prinde fiecare si stilul de mers.Pt. ca nu toti conducem la fel.
    Numai bine Viorel.
    Ps:e un consum destul de bun pt. un motor de 1.4mpi

    ps:2-i-mi place melodia de pe fundal-cine o cinta?!Stii?
    Cam 100-120 km in afara...restul numai in oras,putin mai turat fata de ceva timp inainte,2800-3000,prietenii stiu de ce

    Comment


    • Pai daca voi aveti consum asa de mic in oras....afara cat ia la mers de 100 -110 km/h 3% ???
      In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
      sigpic

      Comment


      • la mine daca o ia taicamiu afara ii consuma 5.5 , la mine la acelas drum ia 6-6.2...in oras sub 7...

        loganul 1.4 consuma exact cum mergi cu el... poate sa consume si sub 5... poate sa consume si 18...
        Last edited by mumus; 20 June 2010, 12:20.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Originally posted by gmv97 View Post
          Pai daca voi aveti consum asa de mic in oras....afara cat ia la mers de 100 -110 km/h 3% ???
          Cand scrii un post inainte ar trebui sa citesti la ce raspunzi.
          P.S.Ultimul consum in conditiile actuale ale masinii,pe 60 de KM de autostrada,forjata sa vedem cat de repede urca la 160 km/h a fost de 8,4 %

          Comment


          • Urban, 70 km, 8.4. VIteza medie 28 km/h.

            Comment


            • luati una proaspata de ieri, exterior 90 %
              Attached Files
              Last edited by mumus; 20 June 2010, 20:26.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Poai..daca mergi chiar numai la plimbare si la consum...e clar ca o sa-l scoti!
                aham......Restul e LOGAN


                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                Comment


                • Probabil ca la viteza medie de 46 km/h, care o arata CB-ul tau, nu ai depasit 80 km/h... deci nu stiu cat e de relevant.

                  Pozele de mai jos sunt rezultatul a 500 km in afara, mers cu 110-120 km/h in afara si 60-70km/h in localitati, iar restul de 300 km sunt facuti doar in Bucuresti.

                  L.E. Ac-ul a functionat in 90 % din astia 800 km.
                  Attached Files
                  Last edited by vitriol; 20 June 2010, 20:48.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • e foarte relevant pentru ca sa mers corect (legal), iar datele sunt corecte.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • viorele, io n-am filtru de-ala smecher si pe 180km am consumat cu 1.6_16v 5.8% cu viteza medie de 71km/h, mers mixt exterior/in localitate. asa ca lasa vrajeala ca voi aia cu filtre smechere aveti cb-urile defecte, pt ca nu tine
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Da,da ...le-am defectat special ca sa va ofticam pe voi .Defect-nedefect CB-ul...nu eu am zis primul.Deci nu este defect,atunci ma bucur pentru consum.Ce e pe masina nu ai tu treaba,ca vad ca te freaca ...
                        P.S.parca era o sectiune separata de expunere consum la unusasesaispeve!?Deci lasa-ne pe noi sa vrajim aici si vrajeste tu acolo
                        Last edited by viorelu; 20 June 2010, 22:14.

                        Comment


                        • Bucuresti - Slanic Prahova si retur, 225 km, 12,1 l, consum ~5,4%.
                          http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                          Comment


                          • Braila - Constanta(Mamaia) si retur ieri : 6.4 litri/100 si aprox. 80 kmh viteza medie afisata de CB (varfuri de 155 kmh, in rest aproape constant 120 kmh, si in localitati mers incet, dar calcata serios).

                            Comment


                            • e un consum normal, mie mi-a luat bv-ct 6.1 mers la consum, ct-bv mers mai sportiv 6.2
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • cred ca si aia din fabrica sunt gelosi pe consumurile unora dintre voi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google