Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mumus View Post
    ..... 6.1 mers la consum, ct-bv mers mai sportiv 6.2
    Care-i diferenta la tine intre mers economic si mers sportiv?
    Inuman...

    Comment


    • dus nu am depasit 120...intors mers pana la ploiesti 140 relativ constant. in localitati 80-90.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Daca as fi in locul tau, mi-as da singur ban, apoi de suparare suspend vreo 2 sapt.

        Comment


        • Pai stai ma asa ca nu a zis ca a mers numai cu 120 km/h. A zis ca nu a depasit, deci a mers cu 80-90 km/h, de vreo doua ori a atins 120 km/h si o data 140 km/h.
          Da... am ajuns si eu la o concluzie intr-un final.
          Masina mea nu consuma mai mult decat mp3-ul celorlalti, doar ca unii nu zic exact cu cat s-a mers defapt si de drept.
          Cum am mai zis, cel mai mic consum a fost de 5.4 l/100km, mers cu 90 km/h, mai mult de atat ce sa mai zic...
          Daca ale voastre consuma mai putin la viteza asta cu mine la volan, chiar si in dreapta sa vad eu cu ochii mei... cumpar 5 litri de benzina, o duc pe camp si-i dau foc! Dupa aia imi iau banii de la Casco si-mi iau un bemveu sehash.
          L.E. Si Bemveu' sa fie d-ala de trei litri, benzina, ca sa nu ma mai chinui sa consum putin.
          Last edited by vitriol; 21 June 2010, 14:11.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • in timp ce aveam 70km/h constant, am resetat CB si mi-a aratat un consum mediu de 4,2%. imediat am scazut la 60km/h si aveam un consum mediu de 3,9 %. toate astea in treapta a V-a cam asta e CI?
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              Pai stai ma asa ca nu a zis ca a mers numai cu 120 km/h. A zis ca nu a depasit, deci a mers cu 80-90 km/h, de vreo doua ori a atins 120 km/h si o data 140 km/h.
              ...............................
              Nu.
              A spus ca a mers 140 constant si 80-90 localitati, 6,2% consum.

              Comment


              • La mers de 140 e putin 6,2 %...intreb pentru ca nu am idee
                In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by mumus View Post
                  ....................................140 relativ constant..............................
                  Asta e cuvantul chieie, relativ!
                  @GMV, mie la 140 km/h imi consuma 8,5-9...
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Pai la colegu Mumus pana la 120 (fara sa depaseasca) iese 6,1%, la 140 relativ constant iese 6,2 (in localitati relativ aceeasi viteza).

                    Ma oftic la maxim ce consum poa' sa aibe.

                    PS: la 140 constant! (autostrada) imi ia sub 8%, 7,6-7,8 max , fara incarcatura suplimentara (max 70 kg in dreapta), sau AC (n-am oricum).

                    Comment


                    • Ma tu vrei sa-mi dau foc la masina! E clar!
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Nu pot sa zic cu certitudine ca la vremea aceea nu aveam CB ...dar am venit pe A1 , si dupa calculele mele la mers de 130 % am avut un consum de ~7%
                        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian___31 View Post
                          Pai la colegu Mumus pana la 120 (fara sa depaseasca) iese 6,1%, la 140 relativ constant iese 6,2 (in localitati relativ aceeasi viteza).

                          Ma oftic la maxim ce consum poa' sa aibe.

                          PS: la 140 constant! (autostrada) imi ia sub 8%, 7,6-7,8 max , fara incarcatura suplimentara (max 70 kg in dreapta), sau AC (n-am oricum).
                          am spus clar ca numa pana ploiesti am mers cu 140 si in orase am mers cu 80-90
                          Nu am motive sa mint. as minti pe buzunarul meu...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Ultima data am mers pe A1, cu 4 persoane in masina + bagaje, 140 km/h constant, foarte putin cu 150 km/h ca ma tineam dupa doi prieteni (unu' cu Golf V, altu cu Golf 4).
                            Consum la iesire de pe autostrada: 9.2 l/100km.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Originally posted by mumus View Post
                              am spus clar ca numa pana ploiesti am mers cu 140 si in orase am mers cu 80-90
                              Nu am motive sa mint. as minti pe buzunarul meu...
                              adica 80% din drum mers sportiv, 20 % din drum mers normal, consum final soc... 6,2%
                              sigpic

                              Comment


                              • per total culmea, consumul de pe cb se pupa cu cel de la pompa, aproape 50 l.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google