Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Valeu, ce consumuri pe aici...
    Imi umflu si eu rotile la 3 atm si arunc banchetele spate + roata de rezerva.
    Va voi face invidiosi

    Sau cred ca mai bine iau niste meditatii de la pilotii deja consacrati

    Comment


    • mda..niciodata nu am inteles cum au ei consum de sub 8 unii chiar sub 7 IN oras..:|cand eu am peste 9:|..in afara nu contrazic pe nimeni, am avut si 5,4:|(afisa pe CB)

      Comment


      • Depinde de traficul urban din zona.Pitestiul eu zic ca e destul de dezcongestionat in comparatie cu altele,de ceva vreme...si e loc de mai bine.Se pare ca giratoriile fluidizeaza traficul in mod natural...si consumul masinilor vorbeste despre asta

        Comment


        • perfect adevarat... inainte de giratorii si eu aveam cu cel putin 1 litru mai mare consumul in oras.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by andr3w View Post
            mda..niciodata nu am inteles cum au ei consum de sub 8 unii chiar sub 7 IN oras..:|cand eu am peste 9:|...................
            In oras cu doua semafoare si 3-4 intersectii, e posibil un ~7-7,5%, restu e poveste.

            Comment


            • Deci, clar.....povesti!
              Hai sa fim seriosi.....sau, poate a "nimerit" el (colegul mumus) hibridul scos de astia de la Dacia!
              Cum dreaq sa ai 6.2 in conditiile spuse ???
              aham......Restul e LOGAN


              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

              Comment


              • Originally posted by Octavian___31 View Post
                In oras cu doua semafoare si 3-4 intersectii, e posibil un ~7-7,5%, restu e poveste.
                ...zi si sub 7 dar nu mult...exclus Bucuresti si unele orase mari.
                Last edited by viorelu; 21 June 2010, 19:16.

                Comment


                • eu va invit la plimbare in brasov... dar daca scot sub 7 in conditii de mers cu restu turmei... imi faceti plinu la masina.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Dau eu un plin de motorina.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Originally posted by mumus View Post
                      eu va invit la plimbare in brasov... dar daca scot sub 7 in conditii de mers cu restu turmei... imi faceti plinu la masina.
                      Eu te cred(desi nu am reusit sa ating extrema consumului de care spui,in conditiile respective,marturisesc ca la valorile alea nici mie nu imi prea vine sa cred,dar cum nu sunt expert ...banuiesc ca e adevarat,nu vad ce motive ai avea sa bagi in ele )...nu daia,dar de ceva timp nu am mai vazut la masina mea consum peste 7 in oras.
                      Cred ca unii se vaita de consum mare,dar nu iau in calcul mai multi factori cum ar fi: stil de mers,turat excesiv,modificari aduse masinii/motorului pentru un plus de putere,benzina proasta,nelipsitele cozi la semafoare,diferite dotari activate in timpul mersului,nr. persoane in masina,bagaje,drum prost...din astea,marunte marunte,dar aduc un aport de 0 virgula ceva la consum si se strang.
                      Last edited by viorelu; 21 June 2010, 19:27.

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Dau eu un plin de motorina.
                        bun si ala...deci Vitriol da 50 l motorina... cand?
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Ieri pe valea Muresului 5 persoane,mers constant 110,iar in localitati 70,80.La plecare am avut un 6.5,iar cand m-am intors ce-i drept cu masina incarcata la maxim si cu depasiri in 5000 de ture,a trecut bine de 7 aproape de 8

                          Comment


                          • Cand o sa ajung in brasov. Da' pun eu cu mana mea motorina in rezervor si dupa aia pleca in plimbare sa vedem cat consuma.
                            Last edited by vitriol; 21 June 2010, 19:48.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Bre Kelemen, daca ne inviti asa cum m-ai invitat pe mine sa vad ce pot cauciucurile Kormoran...
                              Si eu iti scot in oras pe o distanta de 20 de km, 6. Insa la o viteza medie de 35 km/h.
                              Spune viteza medie afisata pe bord.

                              Comment


                              • Originally posted by Red_Alin View Post
                                Ieri pe valea Muresului 5 persoane,mers constant 110,iar in localitati 70,80.La plecare am avut un 6.5,iar cand m-am intors ce-i drept cu masina incarcata la maxim si cu depasiri in 5000 de ture,a trecut bine de 7 aproape de 8
                                Dle de mult timp n-am mai prea vazut un om sincer pe subiectu asta
                                In conditiile date de tine, cam asa este consumul.
                                Mie la ultimul drum extraurban mi-a luat ~7,3% (135 km parcursi), ici colo cate un 140/h, ici colo cate un 5500-6000 rpm...asa mai ''stil Tavi''.

                                PS: Oooo scuze, n-am vrut sa fac pe nimeni mincinos, doar ca motorul tau chiar e in parametrii, nu ca la altii n-ar fi...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google