Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cezar View Post
    Bre Kelemen, daca ne inviti asa cum m-ai invitat pe mine sa vad ce pot cauciucurile Kormoran...
    Si eu iti scot in oras pe o distanta de 20 de km, 6. Insa la o viteza medie de 35 km/h.
    Spune viteza medie afisata pe bord.
    era in jur de 30... am resetat cb din nou azi dimineata... la sfarsitul saptamanii vin cu poze si date . daca merg numa pana la munca consumul e 7.5 l ( sunt 4 km in total, 2 dus 2 intors) daca ma mai fatai prin oras si merg dintrun capat in altul al lui...consumul e exact cat v-am zis... 6 si ceva. De asta am si zis ca va invit la plimbare.
    ps: kormoranele de la anu vor fi inlocuite...
    ps2: am uitat sa mentionez ca am in gume 2.5 bar.
    ps3: voi chiar nu ati circulat de curand prin Brasov?
    Last edited by mumus; 21 June 2010, 22:12.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Hmmmmm.........acum o luna am fost prin Brasov...iar la felul cum se circula acolo..greu de spus...
      aham......Restul e LOGAN


      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

      Comment


      • Originally posted by mumus View Post
        [...]
        ps3: voi chiar nu ati circulat de curand prin Brasov?
        Eu am fost prin brasov de mai multe anul asta ori insa nu am vazut nimic iesit din comun in privinta circulatiei adica nimic diferit fata de alte orase de aceeasi marime( constanta, galati,ploiesti,craiova,braila).
        Intradevar acele sensuri giratorii de care aduci aminte mentin un trafic fluid dar asta cand nu e aglomeratie , cand cicu;latia se intensifica aceste sensuri devin foarte greoaie.

        Comment


        • eu nu am avut probleme deloc niciodata cu ele...ma descurc foarte bine in oras...stiu pe unde e mai liber, etc... de asta ies si consumurile atat de mici.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • mumus daca scoti 9 in Bucuresti esti bun. dar ma refer trafic normal, nu ocolit pe stradute. eu momentan am vreo 12 sau 13, blana nonstop , prin bucuresti, doar aglomeratie! consumul vine de la ture multe si stat pe la semafoare, care aduna cel mai mult!!!!

            Comment


            • in bucuresti nu se merita sa mergi sportiv avand in vedere ca la fiecare 1 km (maximum) se afla cate un semafor pe care il vei prinde pe rosu. daca te uiti in spate vei constata cu stupoare ca ceilalti care mergeau normal pleaca in acelasi timp de la semaforul la care tu stai. pentru perioadele libere din bucuresti viteza cu care trebuie sa mergi pentru a putea prinde toate semafoarele pe verde este cea de 70km/h pe bord. am mers de multe ori cu viteza asta de la pasaj la unirii(sf gheorghe) , magheru, victoriei si pana la statuia aviatorilor.

              mai nou au bagat semafoare cu buton (funtional) pentru pietoni si se duce toata sincronizarea semafoarelor ( un exemplu e pe kisselef la muzeul satului).

              un condus lejer si relaxat duce la un consum intre (7.5 si 10) cel mai mic e noaptea si in weekendu, iar cel de 10 e in cazul in care faci 10km intr-o ora.

              cat despre ocolirea pe stradute... nu duce decat la multumirea subconstientului tau ca nu mai stai la semafor ci mergi dar timpul e acelasi si poate si consumul seamana.

              Comment


              • Originally posted by razvanamza View Post
                mumus daca scoti 9 in Bucuresti esti bun. dar ma refer trafic normal, nu ocolit pe stradute. eu momentan am vreo 12 sau 13, blana nonstop , prin bucuresti, doar aglomeratie! consumul vine de la ture multe si stat pe la semafoare, care aduna cel mai mult!!!!
                nu am fost in bucuresti de 2 ani... dar la traficul de la voi ziua... e consum bun 9 intradevar... nu ma laud cu ce nu am facut...deci...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Oare consumul e cu sau fara clima?
                  aham......Restul e LOGAN


                  http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                  Comment


                  • Dr tr severin -Alba iulia 770km cu 42L cu oras cu tot (mers max 120kn/h)
                    Dr tr severin -Poiana mare consum duc 5l la 106km dus mers pe ceata max 70 treapta V mers aproape tot drumu la intors incarcata cu 800kg la 106 mia consumat 7,2l mers 100max(se simte greutatea )
                    Dr tr severin-la mn la tara dus 1.8L 32,5km si la intors incarcata cu peste 1tone Lemne masina full 2,3 L la 32,5km mers lejer (max 100km/h dus si intors 80 max km/h )
                    Dr tr severin-Craiova 250km cu 14 l masina incarcata cu tot felu de tampeni max 250kg si la asta adaugam traficu de Craiova (mers max 120km/h)
                    Dr tr severin-la mn la tara -oprisor 184km cu 12.5L (masina incarcata cu peste 1tone..............mers lejer max 90-100km/h la dus si la intors max 120)
                    Dr tr severin-oprisor 135km cu peste 7,5l (masina incarcata cu max 250kg.........mers duc intors 120km.h)
                    Dr tr severin-balvanesti dus 27km cu 1,7l dus si intors 27km cu 2l(masina incarcata cu peste 1tone..............mers lejer max 90-100km/h la dus si la intors max 80maxkm/h)
                    Dr tr severin-hercunane 100km cu 6,3l (semafaore multe pana la iesire din orsova masina incarcata cu max 150kg mers 120 max km)
                    Dr tr severin-lugoj 366km cu 20l (mers max 120km/h si sa numai vb de semafoare max 150kg incarcata masina )
                    Dr tr severin -orsova 54 km cu 3l (semafaore mers max 80km/h incarcata cu max 150kg)
                    - lac 94 km cu 6l(masina incarcata cu 200kg 120 km.h max)
                    Dr tr severin -Timisioara 540km cu 42(am ocolit pe moldova noua mers 120-140km.h aproape constant pana in Tm st fix 300km facuti cu 21l masina goala la intorcere nu am mai ocolit 240km masina incarcata peste 500 kgfull si semafoare foarte multe pana Severin mers in regim de 120km/h cu 19l mers cam grabit)
                    Dr tr severin -crivinea 86km cu 5l (mers 120 max si incarcata cu 400kg)
                    Dr tr severin -de unde iau yo nisip si duc saci cu moluz 20 dus intors 1,5l(mers 70 max si cam aproape 1 tone incarcata)
                    -astea st drumuri pe care le face masina intr-un an de zile +altele pe care nu le-am mai pus.
                    -in oras imi ia cam 9l la 100 de km(trafic aglumerat decat orele de varf in reset este un trafic misto).
                    -este vb de un logan van 1.4 mpi (specific ca are turatie mai mare decat berlina masina nu face mai mult 10000km/an)
                    st foarte multumit de consum pt ceea ce poate face,masina este folosite in scop personat si foarte intretinuta toate consumabilele ulei..........etc schimbate la timp .

                    Comment


                    • ai incarcat-o bine nu gluma
                      oare cu 300 de lei de benzina pot ajunge din targu mures pana in constanta si inapoi ?
                      4 oameni si cateva bagaje ..
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • mie din bv in eforie sud ,eforie sud-mamaia,mamaia-eforie sud si eforie sud-bv mi-a mancat aproape 50 L. 882,6 km
                        Last edited by mumus; 24 June 2010, 09:39.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Originally posted by raduprov View Post
                          ai incarcat-o bine nu gluma
                          oare cu 300 de lei de benzina pot ajunge din targu mures pana in constanta si inapoi ?
                          4 oameni si cateva bagaje ..
                          Salut.
                          Da-mi adresa exacta de plecare+destinatie si-ti fac eu calculul la km si tu faci cam la ce consum ai in general.
                          Fac pe gps.
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • raduprov 300ron iti cam intra aproximativ 66l si ar cam trebui sa faci peste 1050 km cu tot cu ce mergi prin constanta si iti dau un sfat sa nu depasesti 120km/h si scoti consum bun
                            (ori ca mergi 120km/h ori ca mergi cu 160km/h tot acolo ajungi)

                            Comment


                            • In Bucuresti .....am consum de 8.7% in ultimi 400 si ceva de km asa ca nu e imposibil sa scoti sub 9
                              In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                              sigpic

                              Comment


                              • Ce zicetzi se merita sa pun gpl pe masina??

                                9% pt traficu de bucuresti e super (yo scot 9% in severin si traficu nu se compara cu bucurestiu)

                                extraurban cam cat va consuma???
                                Last edited by viorel33; 24 June 2010, 10:37. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google