Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • consum

    in bucuresti consuma intre 9 si 9.8l/100km; in extraurban am mai facut un drum bucuresti tulcea cu aer conditionat viteza medie 70km/h consum 7%. sunt multumit, dar urmatoarea masina peste zece ani cred ca o sa imi iau un diesel

    Comment


    • se simte ac mult la consum?
      yo nu am ac

      Comment


      • viorel sun 167 de pagini in care s-au spus atatea consumuri si tu acum ne intrebi cat consuma in extraurban ? daca nu ai ac din ce cauza te intereseaza diferenta de consum (oricum si aceasta diferenta o gasesti de n ori in aceste multe pagini). masinile ar trebui sa consume la fel doar ca diferentele de consum sunt date de filtru de aer (cu cat mai curat cu atat mai bine), temperatura exterioare, vant, presiune in roti, stilul de mers, drumul pe care mergi, viteza de croaziera, greutatea suplimentara in masina si uneori de benzina.

        o zi buna

        Comment


        • Originally posted by viorel33 View Post
          se simte ac mult la consum?
          yo nu am ac
          1 litru in plus la 100 de km.

          Comment


          • @melc: eu as merge pe filtru imbacsit si consum redus, nu curat.
            Pe o medie de 28 km/h, urban, consumul a fost de 9.5L/100. M-am grabit sa ajung in diverse locuri, pe distante scurte.

            Comment


            • Asa stiam si eu un filtru imbacsit = consum redus si cativa caluti in minus.

              Comment


              • Originally posted by crull View Post
                1 litru in plus la 100 de km.
                Depinde unde e suta aia de km. Extraurban iti consuma mai putin.
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • In oras, este exact cum spune colegul Crull: 1 litru in plus.
                  Afara, depinde de traseu, caci daca-i spre munte....nu-i prea roz treaba. Poate consuma chiar si cu 1+ mai mult.

                  Comment


                  • resetat cb la plecare mers 95% exterior dus :consum 5.5% 2-a depasiri mai in forta...in rest mers cu 100 constant si in localitati cu 60, la intoarcere mers pe 3-4 km cu tr 4 cu 140 in rest un pic mai energic ca la dus ( viteza medie la intrare in oras era undeva la 71 km/h dar am mers si pe un drum in rampa dupa vreo 3 km)...rezultatul final la consum este cel din poze. PE acelas drum taicamiu scoate 5.5 dar cu viteza medie de pana in 60.
                    Attached Files
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Eu am ambiance si consumul in medie e de 7,3 dar sa nu am mai mult de 80 la ora
                      http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                      Comment


                      • Treaba asta cu pozele e cu dus si intors. Pai si eu in timp ce merg si resetez cb si circul 5-6km pe drum liber o sa-mi arate un consum de o sa las masca pe toata lumea. si ca sa ne demonstrezi ca ti-e iti consuma atat poti face poze in situatia asta. Stii care e toata treaba? Ca din sutele de mesaje/soferi/loganisti etc nu mai sunt 3 ca tine. Si poate mai sunt colegi din brasov si nu am vazut sa zica de consumuri asa se mici. Cred ca sunt invidiosi si cei cu motorina pe tine.
                        Ps maine am un drum pe A1 si ma bate gandul sa merg pe benzina. Daca o sa circul cu acest conbustibil o sa va spun care a fost consumul. O sa incerc sa merg intre 120-130 ca sa vad cat poate sa imi consume. si ca fapt divers nu am mers niciodata pe benzina pe A1 sau A2.

                        Comment


                        • daca nici consumul asta in exterior nu este credibil... te invit sa facem un pariu... (daca la mine te referi) drumul asta il fac ce peste zece ani lunar... consumul in mers normal e 6,0-6.2 , consumul mers cu 60 int, 100 ext..e cel pus mai sus... pariez pe loganul meu. Tu pe ce pariezi?
                          Last edited by mumus; 27 June 2010, 22:27. Reason: Automerged Doublepost
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Eu il am si mai mic .
                            Serios acum,am si un post mai in spate.Ce mare chestie ca(,)consuma putin?
                            Un factor important mai e si stilul de mers .Am un prieten cu un aveo 1.4 16v ii ia 13-14 in oras.
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • se pune problema in felul urmator? de ce numai tu ai astfel de consumuri iar ceilalti nu. iti urez sanatate si numai bine si dami voie sa raman cu parerea mea.

                              Comment


                              • Eu nu am zis de consumu in oras.
                                Problema e ca asa consum am avut intotdeauna.Si consumul care il am eu este mixt,numai la drumuri lungi pentru ca asa sunt majoritatea drumurilor mele.Daca ma plimb prin oras sau fac vreun drum scurt asa pe la un gratar sau mai stiu eu ce, nu ma intereseaza consumul si nici nu ar fi relevant.De exemplu azi ma plimb in Craiova,orasu e liber eu merg linistit poate consum mai putin,iar altadata orasu e full si...
                                Eu niciodata nu mi-am facut consumul in oras(probabil o fi 8-9 cred ) pentru ca majoritatea drumurilor le am lungi si acolo ma intereseaza pe mine.
                                Sper ca m-ai inteles.

                                Daca esti cumva ironic,nu imi ura sanatate ca am destula.
                                Last edited by vdmihai; 28 June 2010, 01:08.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google