Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bullet88 View Post
    Tg-Jiu-Craiova si retur aproximativ 230km mi-a consumat aproximativ 12 litri
    am mers constant cu 90 exceptant zonele cu radare in care toti trebuie sa fim mielusei )))
    Cum de te-ai abtinut numai cu 90.Eu cand dau de drum bun ma mananca rau piciorul.

    Comment


    • bucuresti - moeciu si retur. la dus am facut 200km in peste 5 ore. consumul era de 7.4l/100. la intoarcere am mers cu 120-130 extraurban si in sate 100. nu cred ca am schimbat de 3 ori treapta 4. acel drum de 5 ore a fost facut in 2 ore cu tot cu bucurestiul. consumul final a fost 6.7, cu o medie de viteza de melc 43.4km/h.
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by Red_Alin View Post
        Cum de te-ai abtinut numai cu 90.Eu cand dau de drum bun ma mananca rau piciorul.
        ma abtin .... si pe mine ma mananca rau piciorul dar decat sa le dau curcanilor bani mai bine bag benzina ))
        id messenger:merlan.alexandru

        Comment


        • pe ruta iasi -dej 387 km venit prin vatra dornei .. s-au consumat 20 l de benzina omv 95. am mers si cu 60 si cu 80 si cu 110. .. la dus am mers prin tg neamt si traversat muntii neamtului pe un drum forestier de macadam numai 2-a, numai curbe .. si apoi inca alti 16 km de drum de macadam .. cosumul a fost de 6.2 l.

          Comment


          • Am mers pe toata autostrada Bucuresti Pitesti cu viteza maxima a motorasului de 1.4, exceptie am facut de 2 ori cand au trecut doua 520`uri pe langa mine si aveam si masini in fata pe prima banda.Doamne ce momente,scadeau liniutele vazand cu ochii ).
            Satisfac blonde pe gume Turbo.

            Comment


            • salut, revin cu noi informatii despre consum, insa din pacate nu pot posta toate filmuletele facute cu telefonul (ca nu pot sa transfer filmuletele de pe tel pe calculator si ma oftic rau ca am unul cu consum de 4.8l\100km, stiu ca nu ma credeti dar l-am avut si e bine pt mine).urmatorul filmulet e o parte dintr-un drum de 500 de km cu urcari pe munte, cu treceri prin orase aglomerate precum Cluj Napoca etc.oricum la intoarcere in parcare la ine acasa in Sibiu am avut consum final cu toate cele de sus de 6.4l\100km, mai ales ca la intoarcere am mers in forja cu viteze cuprinse intre 100-120km\h.imi cer scuze pentru proasta calitate a filmuletului si promit ca o sa revin cu alte filmulete mult mai amanuntite si inca odata va spun ca cel mai mult conteaza stilul de mers, niciodata nu am apasat pedala de acceleratie la maxim, cel mult am apasat-o la 70% din cursa ei. vizionare placuta si astept pareri cu toate ca ma astept numai la carcoteli.
              scuze, n-am reusit sa bag filmuletul, imi spune ca e invalid sau ceva de felul asta, dar promit ca o sa postez filmulete

              Comment


              • Salut.
                Pai urca si filmuletul
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • Consum de concediu: ~6,5% (calculat pe 980 km).
                  Mers frumos (mers mult cu tr III si tr IV), drumuri anevoioase, urcari/coborari, iar urcari, tineri luati de la stop cu o carca de bagaje (e bun al drac Loganu la drumetii), deci mult mers in zone montane (Cheile Nerei, Semenic/Valiug/Crivaia).
                  La intoarcere (vreo 100 km) m-am mai prostit un pic 120-140/h.

                  100% multumit!

                  Comment


                  • Originally posted by ovidello13 View Post
                    salut, revin cu noi informatii despre consum, insa din pacate nu pot posta toate filmuletele facute cu telefonul (ca nu pot sa transfer filmuletele de pe tel pe calculator si ma oftic rau ca am unul cu consum de 4.8l\100km, stiu ca nu ma credeti dar l-am avut si e bine pt mine).urmatorul filmulet e o parte dintr-un drum de 500 de km cu urcari pe munte, cu treceri prin orase aglomerate precum Cluj Napoca etc.oricum la intoarcere in parcare la ine acasa in Sibiu am avut consum final cu toate cele de sus de 6.4l\100km, mai ales ca la intoarcere am mers in forja cu viteze cuprinse intre 100-120km\h.imi cer scuze pentru proasta calitate a filmuletului si promit ca o sa revin cu alte filmulete mult mai amanuntite si inca odata va spun ca cel mai mult conteaza stilul de mers, niciodata nu am apasat pedala de acceleratie la maxim, cel mult am apasat-o la 70% din cursa ei. vizionare placuta si astept pareri cu toate ca ma astept numai la carcoteli.
                    scuze, n-am reusit sa bag filmuletul, imi spune ca e invalid sau ceva de felul asta, dar promit ca o sa postez filmulete
                    sper ca merge asa:MOV00208 avi

                    Comment


                    • Originally posted by ovidello13 View Post
                      ........ am unul cu consum de 4.8l\100km.............consum final cu toate cele de sus de 6.4l\100km, ......
                      4,8% si 70/h pe tr V )) Si cat ai mers asa?
                      6,5% e normal la un preponderent 90-100 + orase, depasiri, etc.

                      Comment


                      • Mi-a iesit si mie un consum record pe traseul Candesti (jud Botosani) - Varfu Campului - Suceava - Motca - Targu Frumos - Pascani - Iasi si retur dupamiaza. 388 KM cu 21,3 l benzina, 5,4 %. Marea majoritate a km au fost facuti cu 80-90-100 km/h. Rar 120 si prin localitati am mers cu vitezele 1-2-3 fara ambuteiaje, cat mai multa frana de motor.
                        Attached Files
                        Last edited by Urs; 29 July 2010, 22:35.

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian___31 View Post
                          4,8% si 70/h pe tr V )) Si cat ai mers asa?
                          6,5% e normal la un preponderent 90-100 + orase, depasiri, etc.
                          recunosc ca nu prea am depasit 80km\h ca am mers in coloana de tiruri dar stai linistit ca unde a fost nevoie am mers si cu trepte inferioare ca nu omor masina doar ca sa-i scot consum, nu merg niciodata cu motorul sub 2000 de ture si nu schimb niciodata vitezele sub 2500 de ture atunci cand merg in spatele unor masini lente, in rest schimb intre 3000-3500 de ture iar la depasiri chiar si la 5500 daca trebuie(mai rar bineinteles ca si in cazul in care mi-a luat 6.4l%)

                          Comment


                          • consum pe 620km 7,1% combinat urban-extraurban...tot ma intreb iarna cu cat creste consumul fata de cel pe timp de vara?

                            Comment


                            • Din ce am observat la mine (diesel sau benzina), consumul creste cu ~un litru in plus, iarna. In conditii de drumuri scurte si dese, consumul creste si mai mult...motorul nu are timp sa se incalzeasca.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • drum bucuresti eforie nord. la ora 6:20 eram pe autostrada. la 7:20 ajungeam la iesirea de pe autostrada(distanta e de aproximativ 150 km). viteza de croaziera a fost de 160. pe gps viteza maxima a fost de 165km/h. masina era incarcata cu bagaje si eram 3 in masina, mai mult de 170 nu a vrut sa urce si uneori nici pana acolo. restu de 80 de km au fost facuti in 2 ore.

                                totalul de km a fost de 245 cu o medie de 9.3l/100, la iesirea de pe autostrada era 9.8l/100.

                                vreau si eu o parere despre consum avand in vedere ca masina a mers la puterea maxima atat timp la un consum atat de mare. o zi buna
                                Last edited by o8MeLC; 3 August 2010, 19:54.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google