Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai fratilor eu unul nu inteleg de ce va certati pe aici..Daca Paruluscorilo nu intelege ca eroarea aia este de maxim 10% INTENTIONATA pe toate marcile auto pt a nu se incalca viteza legala de catre soferi si sa pice vina pe PRODUCATORI ca le-a aratat acul vitezometrului viteza eronata,,atunci asta e.

    Deci @Paruluscorilo trebuie sa intelegi ca producatorul isi asigura in felul asta buzunarul pt a nu fi dat in judecata de catre soferi precum ca ei au avut 50 de km/h pe BORD,,,dar radarul l-a prins cu 60/70 la ora REAL. Tu sa fii ala...adica sa mergi cu 50 la ora in comune ca asa iti arata acul din bord la logan si apoi sa te opreasca un echipaj radar si sa iti zica ca ai avut 65 la ora si ca tocmai ai luat o amenda grasa. NU cumva te-ai lua cu politaii la cearta si apoi te-ai mai duce si peste astia de la DACIA pt ai da in judecata ca ti-au vandut o masina prost calibrata??
    Sau sa mergi cu 90 la ora intentionat si apoi sa vina astia si sa iti arate ca ai avut de fapt 105 la ora real si ADIO permis,,ca tu stiai de fapt ca ai 90 la ora si ca ai fi primit doar o amenda!

    Deci cu postul asta al meu poate te-am convins ca eroarea aia este INTENTIONATA de maxim 10% in plus si niciodata in minus si hai sa revenim ...ON TOPIC!!!
    Last edited by Ivan Marian; 20 November 2011, 12:07.

    Comment


    • deschide ti va thread separat. acum chiar e reu pe langa consum

      Comment


      • la jaguar, masina de 110000 euro, eroarea pana la 60 e de 2km/h, apoi vreo 3-4 pana pe la 120, iar la 250 e de 6km/h. pur si simplu asa e construita, sa arate mai mult. asa a cerut firma jaguar celor care construiesc bordurile. voi va certati pt o erorare de 5km/h (la ph2 cred ca au redus eroarea o ide, pt ca mie dupa ce-am schimbat masina am obs pe gps ca la 110 pe bord am 106 in loc de 103, ca la ph1) la 110km/h, adica 4% afisat in plus. 4%...la asta 4% va uitati asa insistent?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Consum pe tronsonul Mako-Budapesta: LukOil 98, vant prea putin, consum foarte mare, adica cel mai mare scos pe bucata asta de autostrada

          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
          sigpic

          Comment


          • asta toamna ma duceam la Calarasi pe A2. batea vantul din fata foarte tare. 10 % la 110 kmh

            anul trecut am avut medie Bucuresti - 23 August 14 %

            Comment


            • Salutari!
              Am morcovul infipt bine, ieri am ridicat masina, Logan Laureatte 1.6 16V, prima oprire: Benzinarie, Rompetrol(cea mai apropiata, la Supernova bagam doar de la Mol si eram cel mai multumit),au intrat 48,9 litri de benzina, in fine, pana acum am parcurs 45km in Bucuresti si mi-a scazut o liniuta de la nivelul benzinei...e bine asa?
              media consumului a scazut de cand am luat-o(27.9%), a scazut la 13.7...e bine nu e bine?
              socramiu are MCV 1.6 16V si cand pleaca la prietenul sau din Breaza( 110km fata de Bucuresti) zice ca abea cand iese de pe centura Ploiestului(cam 85km) ii scade o caramida(liniuta) de la indicator.
              eu sunt constient ca benzina din rezervor se consuma dar e in regula asa?
              parca consuma cam repede...o caramida vine cam 6,1litri dupa cum aproximez eu...si in 45km sa consum 6 litri benzina de mers in rodaj.

              ce range aveti cu un plin? ma refer la 1.6.16V...
              multumesc!
              Last edited by mariannn; 22 November 2011, 21:32. Reason: Automerged Doublepost
              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

              Comment


              • nu cumva motorizarile euro 5 consuma mult in cmparatie cu e3 sau e4?

                Comment


                • oare? sa fie din cauza Euro 5?
                  rectific: am parcurs 40 km pentru ca 45 km este totalul km parcursi dar avea deja 5 km rulati...deci 40km cu 6.1 litri...destul de foarte mult zic eu....
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment


                  • nu. n-am observat, eu avand atat E3 cat si E4 si din ce scrie la date tehnice si vorbeste lumea, E5 bea la fel.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • @mariannn
                      Nu te grabi sa tragi o concluzie.Trebuie sa te mai inveti cu masina,sa o citesti mai bine,sa stii ce si cum e cu acest motor si dupa aceea vei vedea cum e si cu consumul.Depinde foarte mult de stilul de condus.In ceea ce ma priveste pot sa spun ca n-ar trebui sa sara mult peste 9% in oras si 6;6,5;7 afara.

                      Masina cu euro5 consuma usor peste una cu euro4
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Depinde cat ai bagat. 48Litrii cred ca inseamna ca te-ai oprit prima data cand a sarit pompa.E si normal sa scada o linie, o liniuta are in mare cam 5L. Eu am bagat odata vreo 59L (dar sarea pompa, asteptam 20s iar bagam si tot asa) si prima liniuta mi-a scazut d-abia dupa Rm Valcea pe Valea Oltului .

                        In bucuresti consumul e intre 9 si 12. Cam pe aici. 9 cand e f liber sau noaptea si 12in condtiii extreme (aglomeratie extrema). La drum lung e intre 5 cand mergi ca melcul si 7-8 cand mergi mai tare- foarte tare. Exceptand autostrazile, unde daca mergi 160 toata autostrada sare serios de 8.

                        Totusi in primele 2-3-5,000km consumul o sa fie mai mare. In cazul meu asa a fost, probabil si din cauza ca am cunoscut mai bine masina in timp cat si din cauza motorului care "se mai lasa"
                        Last edited by bossake; 22 November 2011, 22:05.
                        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                        Comment


                        • probleme cu blocul de lumini

                          salut. sunt nou pe aici. nu imi merge farul din stanga decat la faza lunga. faza scurta nu. stiti cumva de ce. am umblat la sigurantele de sub bord, dar nu sunt arse si sunt montate corect....ma puteti ajuta ? multumesc !

                          Comment


                          • Ai schimbat becul?
                            "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                            Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                            Comment


                            • Patratel, in cazul tau cred ca e vorba de un simplu bec ars. Nu stiu de ce te-ai uitat la sigurante inainte sa incerci sa schimbi becul )
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment


                              • Originally posted by bossake View Post
                                Depinde cat ai bagat. 48Litrii cred ca inseamna ca te-ai oprit prima data cand a sarit pompa.E si normal sa scada o linie, o liniuta are in mare cam 5L. Eu am bagat odata vreo 59L (dar sarea pompa, asteptam 20s iar bagam si tot asa) si prima liniuta mi-a scazut d-abia dupa Rm Valcea pe Valea Oltului .

                                In bucuresti consumul e intre 9 si 12. Cam pe aici. 9 cand e f liber sau noaptea si 12in condtiii extreme (aglomeratie extrema). La drum lung e intre 5 cand mergi ca melcul si 7-8 cand mergi mai tare- foarte tare. Exceptand autostrazile, unde daca mergi 160 toata autostrada sare serios de 8.

                                Totusi in primele 2-3-5,000km consumul o sa fie mai mare. In cazul meu asa a fost, probabil si din cauza ca am cunoscut mai bine masina in timp cat si din cauza motorului care "se mai lasa"
                                altceva nu am ce sa fac, indur acuma) trag povara ca masina familiei Loganu, ma falimenteaza la buzunar)
                                Last edited by mariannn; 22 November 2011, 22:11. Reason: Automerged Doublepost
                                Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google