Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Timisoara-Budapesta 2 persoane+100kg bagaj,viteza medie 98km/h, consum6.5%Budapesta-Timisoara viteza medie 85km/k, consum 6.15%.
    Benzina de 95 de la lukoil.
    consum in Timisoara la 800km, 7.5-8.5% intre 2000 si3000 tr/min.
    Cel mai mic consum l-am scos Timisoara-Orsova, viteza medie 72km/h,soseaua nu era aglomerata,5.7%.Eram singur in masina.Viteza maxima cu care am mers,a fost 100-110km/h.

    Comment


    • Originally posted by cip View Post
      masina o am din aprilie,1800km.Duminica aceasta am facut VICTORIA(BV)-CLUJ,viteza max 130km/h,si am scos un consum mediu de 5.6l,benzina PETROM95.
      Si marmota invelea ciocolata in staniol?

      Comment


      • Trebuie sa ma bag si eu.
        Am logan 1.4 si...Cred ca vo chiar incepeti sa ma enervati ! Aveti motoare mai bune si aproape ca consuma mai putin ca al meu (8 in oras-6 in afara)

        Comment


        • Originally posted by mariandci View Post
          Si marmota invelea ciocolata in staniol?
          Pai poate f bine sa aiba consumul asta, doar daca a mers ocazional cu 130....Ca la 130 constant consuma cam 6.5...Asa-i baieti?

          Comment


          • 7.5% consum mediu tulcea-constanta 2 persoane eu si un prieten in total 3...
            Viteza medie 105km/h ma declar multumit tinand cont ca am prins niste coloane de tiruri si am mers cu 40 in spatele lor in a2a ca urcam dealu si in apropiere de constanta am prins si o furtuna destul de urata...

            sigpic

            Comment


            • Targoviste-Bucuresti,3 pers in masina+bagaje,mers linistit 105-110 km/h in afara si 85-90km/h in localitati, consum de 5.7%.

              Comment


              • Originally posted by kelemen View Post
                Trebuie sa ma bag si eu.
                Am logan 1.4 si...Cred ca vo chiar incepeti sa ma enervati ! Aveti motoare mai bune si aproape ca consuma mai putin ca al meu (8 in oras-6 in afara)
                Valvar-ul chiar consuma mai putin ca al tau cel putin in afara.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • Originally posted by Rocri View Post
                  Valvar-ul chiar consuma mai putin ca al tau cel putin in afara.
                  rocri: 1.4 consuma mai putin afara ca 16v
                  1.4 in oras ia 9.4 si 1.6 16v -9.2 , date de fabricant
                  numa bine
                  Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                  Comment


                  • Originally posted by Rocri View Post
                    Valvar-ul chiar consuma mai putin ca al tau cel putin in afara.
                    rocri: 1.4 consuma mai putin afara ca 16v
                    1.4 in oras ia 9.4 si 1.6 16v -9.2 , datele de la fabricant
                    numa bine
                    SCUZE PT POSTUL DUBLU !!!!
                    Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                    Comment


                    • Eu am consum in oras de 10.3-10.6 in Iasi
                      schimb la 3000-3400 rpm
                      si merg linistit
                      nu inteleg consumurile altora de sub 10%, poate mergeti numai noaptea cand nu este pietoni pe treceri si semafoarele este pe galben intermitent ca altfel nu-mi explic.
                      hai noroc

                      Comment


                      • Pai daca tu schimbi "linistit" la 3400...De ce te mira consumul?
                        Schimba pana in 3000.

                        Comment


                        • Aloooo
                          gataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa cu 1.4 nu va suparati nu sufar de multe valve dar se discuta doooar despre consumu la 16 valve nu comparatii

                          sigpic

                          Comment


                          • Pai a spus ca schimba la 3400 de rpm...Indiferent de nr de valve, in regimul asta de schimbat a vitezelor, consumul va fi mare.
                            Sanatate
                            Last edited by Cezar; 10 June 2008, 22:20.

                            Comment


                            • Bine o sa schimb pana in 3000, chiar sunt curios care va fi consumul, dar sa stii ca nu mai putin de 2500 ca deja e subturat... Parerea mea.
                              I'll be back

                              L.E. Am uitat sa spun ca am dric si cred ca conteaza cateva kile in plus.

                              Comment


                              • Si eu tot dric am dar am consum instant , ideea e ca nu conteaza foooarte mult unde schimbi conteaza cum accelerezi si s-o ti cat mai constant la o anumita turatie...

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google