Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dr_mke View Post
    64 ? Poate-i bulesti canistra de carbon, ai umplut-o pana-n buson !
    Asta-i recordul meu de litri. Poate fura la pompa, insa atat mi-a afisat pompa. Ma enerveaza cand fac plinul, deoarece se aude in rezervor cum se misca combustibilul. De pe la jumate se opreste baldabacul.
    Attached Files
    Last edited by Archangel80; 6 May 2014, 11:26.

    Comment


    • Zilele trecute am facut o plimbare de 1200km prin vestul tarii.
      Pe portiunile de autostrada s-a mers legal iar pe drumurile nationale putin mai rapid (cu multe depasiri, fara a forta masina sau a deranja ceilalti soferi).
      Consumul mediu a fost de 6,8l/100km. Am folosit doar benzina de 95, de la OMV si Rompetrol.

      Comment





      • Not bad at all

        Comment


        • Galati-Constanta-Galati via Macin Baia, plus plimbari prin Cta. Plecat vineri dimineata sosit duminica seara.
          Attached Files

          Comment


          • Ma amuza viteza.medie de 49 kmh. Saptamana trecuta am avut viteza medie 49 kmh si consum 6,4 %, naveta de servici plus ceva oras.
            sigpic

            Comment


            • Bucuresti - Sibiu - (scurt ocol spre Manastirea Prislop cu iesire la Simeria de pe A1) - Deva - Arad - Viena - ceva plimbari pe acolo si retur spre Bucuresti, consum 6.8 pe vreo 2400km in total.
              viteza medie 83.6 desi pe toate autostrazile intalnite am mers 130-140 extrem de constant, pe dnuri ceva mai cuminte 80-120, fara depasiri in forta .
              Last edited by bossake; 2 June 2014, 13:53.
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • Consum urban neasteptat de bun.
                Attached Files

                Comment


                • Ai invatat sa conduci, colegu'?

                  ...adica sa folosesti in mod optim aceasta motorizare.

                  Comment


                  • Lasa ca schimb uleiul si iar creste consumul. Asa mi s-a intamplat dupa cele 2 schimburi. Nu inteleg de ce.

                    Comment


                    • Dupa schimbarea filtrului de aer poti avea o usoara crestere de consum, pentru scurt timp, din cauza adaptivilor ramasi ''pe parametrii filtrului vechi'', care datorita mizeriei acumulate are rezistenta mai mare.
                      sigpic

                      Comment


                      • Care usoare crestere? Vreo 10,5 l/100. Toamna asa am consumul. Din primavara incepe sa-mi mai scada.

                        Comment


                        • Resetat CB din fata blocului:

                          - Am plecat singur la tara si am mers linistit cam cu 100 la ora, uneori mai tare...consum la final de 6,2%

                          - De la tara am mai luat inca doi adulti,un copil mic si bagaje,,total in plus la greutate inca vreo 250 de kg(plus eu),,mers cu 70/80/90 pana la aeroport,,consum final acolo de 5,8%

                          - De la aeroport in Rahova(acasa) mers iar singur,,,consumul final dupa 221,4 km si 63,6 Km/h viteza medie a fost de 5,9%

                          Ps,,ulei Castrol Edge 5w-40 si roti umflate la 2,3 bari toate
                          Attached Files

                          Comment


                          • Cu alte cuvinte:
                            - Bucuresti - Tara,,pt 98,5 km parcursi am avut litri arsi 6,1 si consum de 6,19%.
                            - Tara - Aeroport pt 100,6 km parcursi am avut litri arsi 11,6(5,5) si consum de 5,46 %
                            - Aeroport - Rahova pt 22,3 km parcursi am avut litri arsi 13,1(1,5) si consum de 6,72 %

                            Ps,,traseu,,,Bucuresti-Urziceni-Cazanesti,,,apoi,,Cazanesti-Urziceni-Otopeni-Rahova
                            Last edited by Ivan Marian; 14 June 2014, 16:08.

                            Comment


                            • Ivane, pai drumul a fost lejer zilele alea, normal ca ai scos consum mic.. si ma gandeam sa iti ridic un stergator cat masina era parcata sub pom..
                              "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                              Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                              Comment


                              • Care zile? Toata treaba a fost azi noapte..normal ca fost lejer noaptea))) Doar se vad si in bord orele la care am facut pozele pe tot parcursul traseului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google