Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aveo stiu asta da ei nu abereaza si sunt peste tot off topic asa cum faci tu..de la 1.4 la 16 v e o diferenta pe care nu ai de unde sa o stii daca nu mergi cu masina
    si probabil u stai in pestera de stii cum e
    si cu asta am incheiat orice discutie
    asta e consumul la 16v ..scurt cui nu-i comvine sa nu isi ia si cu asta basta

    @gj: Daca ai fi resetat CB de bord in momentul accelerari, ai fi vazut ca altfel sta treaba.
    Acel 6-7 este consumul mediu, nicidecum consumul realizat in momentul accelerari.


    da e consumul mediu ca nu am instant
    Last edited by speed_shock; 4 February 2009, 10:53. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • off topic:hai sa nu ne certam.fiecare cu tigaia lui..sunt multi factori care influienteaza consumul si nu are rost sa ne certam degeaba..poate posta oricine fara a avea sau nu logan in curte.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • Originally posted by GJ-85-SRY View Post
        aveo stiu asta da ei nu abereaza si sunt peste tot off topic asa cum faci tu..de la 1.4 la 16 v e o diferenta pe care nu ai de unde sa o stii daca nu mergi cu masina
        si probabil u stai in pestera de stii cum e
        si cu asta am incheiat orice discutie
        asta e consumul la 16v ..scurt cui nu-i comvine sa nu isi ia si cu asta basta
        Mama ce diferenta mare poate fiiiii ....

        Btw ala nu e offtopic ( din nou .. nu ai de unde sa cunosti acest aspect deoarece esti cam certat cu fenomenul asta ... forumuri ) ... te'am contrazis cu privire la consum , nu am vorbit de incalzirea globala.

        Si inca nu au descoperit cei de la Renault 1.6 16v care sa ia 6 in accelare ... intelegi tu ?

        Comment


        • ALO, terminati cu cearta.
          Este topic special pt consum 1.6 16v.
          Omul a spus clar ca nu i-a consumat atat in accelerare, ce batem atat apa in piua.
          Daca mai continua cearta, veti fi sanctionati.

          Comment


          • daca mai prin posturi de scandal sau consumuri de dizal la 70km/h realizat de benzinar la 150km/h, respectivul ia ban cateva zile! ce naiba, domnilor!?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • seba am specificat ca atat imi arata consum mediu pe accelerare ptr ca nu am instant nu ma cert cu nimeni....normal ca consuma mult atnci cand accelerezi dar seba.........
              dar unii nu stiu decat vorbeasca aiurea

              Comment


              • bine ca santeti din orase diferite ca altfel va bateati la intalniri

                Comment


                • omul lui dumnezeu, tu neavand instant, nu vezi acel 20% in acceleratie, vezi o medie pe eprioada acceleratiei, cum consumul scade spre normal la terminarea acceleratiei si spre 0 cand esti in ralanti, e normal sa vezi 7%. iti zic eu cat ia la blana 16v, 25-26%. ala e consumul la plecari in "blana". am testat eu cu mareom pe pista la sannicolau unde mergi doar 2 capat si 3 capat, ala a fost consumul mediu afisat. cum ziceam, mergand doar "capat" de turometru, e cel mai apropiat consum de consumul instant in accelerare. ma crezi pe mine sua comp tau de bord, e treaba ta. fa un test si buzunarul o sa-ti confirme ce zic eu
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • seba zice foarte bine.chestia asta scrie si in manual.e normal si nu numai la logan e asa .la toate e asa.inchipuitiva cat consuma un motor mai mare in faza de acceleratie.cei care au instant de la alte modele pot sa spuna cat i-a un logan in faza de acceleratie.sa ne zica unu cu 1,6 ca la consum e asemanator cat de cat cu 16v.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • In momentul receptiei masinii am constatat lipsa afisajului consumului instant din CB. Am crezut ca e vreun defect. Mi s-a replicat faptul ca s-a decis "scoaterea" lui din meniul CB-ului...
                      Nu intelegeam motivatia acestui gest comercial, adica...asa de multi sa fie, incat sa capete palpitatii la vederea CI si sa creada ca ala e consumul motorului?
                      Citind atatea posturi si pt motoare benzinare si motorinare...realizez ca mare dreptate au avut aia de la Dacia.
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • Originally posted by 77sky View Post
                        I
                        Nu intelegeam motivatia acestui gest comercial, adica...asa de multi sa fie, incat sa capete palpitatii la vederea CI si sa creada ca ala e consumul motorului?
                        Nu ai vazut cate mii de plangeri au fost datorita consumului "mediu" ? ...

                        1.8 16v Opel Astra Bertone testat aseara si lua ~50% consum instant in accelerare.

                        Comment


                        • Adevarul e ca daca sunt 20% din masini care consuma atat cat spune si producatorul e bine...sunt cazuri in care consumul mediu e mai mare cu 2-3 L lejer.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Originally posted by 77sky View Post
                            ..................realizez ca mare dreptate au avut aia de la Dacia.
                            Din pacate asta e adevarul...
                            Chiar vorbeam cu frate-meu zilele trecute de consumul instant, au bagat si romanii (fr) CB cu functii multiple si la romani ca sa nu se crizeze a trebuit sa mai taie din ele...asta-i treaba.

                            Comment


                            • Hai sa revenim la subiectul topicului, si anume consumul 1.6 16v.
                              Multumesc.

                              Comment


                              • @margelatu: eu am avut 1.6mpi cu consum instant si ai dreptate, 16v e oarecum apropiat la consum cu mpi-ul...e diferenta, dar nu mare. si inclin sa le dau dreptate celor de la dacia, cu 16v poti sa obtii consum mai mic in oras decat cu mpi, fara sa mergi subturat si sa omori motorul. nu mare diferenta, 0.1-0.2%, dar se poate mai putin. in afara, daca nu dai drumul la aia 15 cai in plus, tot cam pe-acolo consuma amandoua
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google