Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • seba da si tu o cifra daca mai ti minte de consum in faza de acceleratie ca sa auda poporul.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • Poate iara spune ca la 175 ia 10% ca-mi dau foc la valiza ))))

      Comment


      • da poate ala ar fi mediu dar nu cred la 175.eu cu al meu 130 mediu am scos 7.la 175 trebe mult gaz pentru a impinge aerul.nu pot sa zic ca am mers odata cu 180 si numai odata ca nu mai merg ,numai de butonat cb nu aveam eu timp .
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • am zis mai devreme, in acceleratie blana, la plecarea de pe loc, consumul era din 2 cifre si prima cifra era 2. urcare pe muntele mic, tr2-3 la blana, 18% consum mediu. instantul banuiesc ca-l ghiciti singuri 16v ia cam 25-26% dupa calculele mele, ale lui mareom si a computerului de bord...
          10,5% am spus la 170 constant pe autostrada szeged-budapesta. nu-ti da foc, e pacat de tine, ca esti tanar
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • seba...omul lui dumnezeu, tu neavand instant, nu vezi acel 20% in acceleratie, vezi o medie pe eprioada acceleratiei, cum consumul scade spre normal la terminarea acceleratiei si spre 0 cand esti in ralanti, e normal sa vezi 7%. iti zic eu cat ia la blana 16v, 25-26%. ala e consumul la plecari in "blana". am testat eu cu mareom pe pista la sannicolau unde mergi doar 2 capat si 3 capat, ala a fost consumul mediu afisat. cum ziceam, mergand doar "capat" de turometru, e cel mai apropiat consum de consumul instant in accelerare. ma crezi pe mine sua comp tau de bord, e treaba ta. fa un test si buzunarul o sa-ti confirme ce zic eu









            am specificat ca nu am instant si stiu ca i-a mult in accelerare dar unii citesc pe litere doar ce vor si cu asta am incheiat

            Comment


            • pai tocmai ca nu ai instant nu poti spune cat consuma masina in acceleratie, asta ziceam si eu...tu ai spus ca mers sportiv ai consumat 7%. sportiv nu consuma troaca aia 7% numa daca o impingi sportiv cu vreun ferrari. pe puterea ei, are consum din 2 cifre. si am spus asta ca mi se parea (nu stiu de ce) ca tu sustineai sus si tare ca batman, altii ca invisible man ai picat tu de data asta in colimator, imi cer scuze
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • cred ca de mine e vorba da scuze am observat ca eu is invizibil.se remediaza.am vazut eu ca e rosu in colt si nu stiam de ce.
                Last edited by margelatu; 5 February 2009, 16:56.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • expresia "invisible man" am folosit-o pt cei care sustineau o anume idee la fel de tare cum altii sustineau pe aia cu "batman". chiar n-are nici o legatura cu faptul ca ai fost invizibil pe forum...ca sa vezi cum se "spovedesc" astia cu musca pe caciula
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    .....................................
                    10,5% am spus la 170 constant pe autostrada szeged-budapesta. nu-ti da foc, e pacat de tine, ca esti tanar
                    Bine bine, ma duc sa dau foc la valiza ca n-am ce face. ))

                    PS: tre sa ai tupeu maxim sa mergi Szeget-Budapesta cu 160-170 constant (dupa cum cred ca stii, mai nou au niste amenzi inumane, n-ajungi tu acasa ca amenda e deja ajunsa, aviz amatorilor).

                    Comment


                    • atunci nu stiam ca la ei e interzis detectorul de radar si-l aveam lipit pe bord, deasupra ceasurilor si meream blana la aeroport, am facut mai putin de-o ora din szeged. nu am iertat-o nici 1km, talpa la podea si mana, frate...cand am revenit in tara dupa 3 zile am aflata ce puteau sa ma "bucure" vecinii daca ma prindeau
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • ori inchideti topicul asta...ca se cam bate apa-n piua ori poate ne mutam la cafenea...ca despre consumul efectiv la 1.6 16 v sunt doar cateva posturi....restu balari...pescari, vanatori....mincinsi si off topici
                        http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                        жалюзи плиссе

                        Comment


                        • Dupa o saptamana de munca, du-te-vino, la o medie de 68.3 am 7.4!
                          Drum de 120-125 km dus intors, localitati 80-90, dupa 130-140! Si in plus am ramas 4 in masina.

                          Mare e gradina Ta Doamne;
                          Poarta e deschisa, dar toti sar gardul.

                          Comment


                          • am fost in barcelona o saptamana ,am condus in fiecare zi minim 30 km numai in oras,sut mii de semafoare,am avut consum in aceasta saptamana 8.5,resetat cand am ajuns in barcelona,ma asteptam sa consume mai mult dar,atat a papat

                            Comment


                            • Ieri am fost la Cimpulung Muscel si pe o distanta de 101 km dus-intors am avut o medie de 5,55%, mers lejer, maxim 80km/h, coborire fara accelerare, fara multe depasiri, in general regulamentar. E drept a fost si cald afara si asta conteaza. Nu mi-a venit sa cred!

                              Comment


                              • Originally posted by Tati Cipi- View Post
                                Dupa o saptamana de munca, du-te-vino, la o medie de 68.3 am 7.4!
                                Drum de 120-125 km dus intors, localitati 80-90, dupa 130-140! Si in plus am ramas 4 in masina.
                                E dat naibii motorul asta
                                Iti dai seama ca daca mergeai un 70-80 localitati si 120-130 afara, probabil ca soteai un ~6,5%, ce mai...de vis...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google