Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by D-FENS View Post
    Performanta: 86 kW / 115 CP
    Cuplu: 160 Nm la 3750 rpm
    Poti sa pui si niste date referitoare la consum - dupa remapare? Probabil s-a mai scris pe undeva ... Sorry!
    Ma bate gandul sa-mi fac si eu. Mai ales acuma ca s-a ieftinit tare - 150lei.

    Comment


    • Ia legatura cu DOC aici:
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • Mai bine vorbesti cu dealerul DIMSPORT din Galati . E acelasi lucru practic.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • deci la un 16v dupa remapare,filtru sport cati cp se castiga?
          apropo de la consum am ajuns la remapare etc )

          Comment


          • Din cate am inteles,cu filtru sport mai castigi 1-2 cp,dar nu e sigur.Un test dyno iti poate confirma mai sigur.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • cineva de la noi de pe forum a modificat un 16v: admisie, evacuare, axe cu came, soft. 125 de cai. din care cei mai multi au venit gratie camelor si softului pt camele respective. daca retin eu bine, masina a fost testata pe dyno, userul e "STI". "softistul" banuiesc ca a fost doc
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • mersy seba,dar numai remapare ai idee?

                Comment


                • Salutari tuturor. As dori sa achizitionez un logan dar inca nu ma hotarasc. Asa ca vin cu vesnica intrebare (la care ar trebui sa gasesc raspuns in ultimele 10 pagini de aberatii ale voastre): Cat consuma un Logan 1.6 16v in Bucuresti? In regim de mers normal. Fara demaraje, fara schimbari la limitare, etc. Mers normal, de Bucuresti.

                  Comment


                  • Parerea mea: mergi cu scuterul(si asta NU ESTE O ABERATIE!)!

                    Comment


                    • Ca un rezumat a spuselor proprietarilor: 10l/100 km.

                      Comment


                      • Originally posted by sicka View Post
                        ...Cat consuma un Logan 1.6 16v in Bucuresti?...
                        Ce traseu te intereseaza si in ce perioada a zilei?
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • Originally posted by sicka View Post
                          Salutari tuturor. As dori sa achizitionez un logan dar inca nu ma hotarasc. Asa ca vin cu vesnica intrebare (la care ar trebui sa gasesc raspuns in ultimele 10 pagini de aberatii ale voastre): Cat consuma un Logan 1.6 16v in Bucuresti? In regim de mers normal. Fara demaraje, fara schimbari la limitare, etc. Mers normal, de Bucuresti.
                          11% , mai putin numai daca mergi noaptea.
                          Daca te intereseaza mult consumul, ia dizal, o varianta mai inferioara, dar care sa aibe abs si ac.

                          Comment


                          • Ma intereseaza consumul doar intre variantele 1.6 normal si 1.6 16v

                            Originally posted by D-FENS View Post
                            Ce traseu te intereseaza si in ce perioada a zilei?
                            Pantelimon - Obor - Lacul Tei - Billa Floreasca (dimineata ora 7, dupa-amiaza ora 13-14)
                            Pantelimon - Obor - Foisor - Hala Traian - Unirii - Militari (prin 13 septembrie, pe linia lui 8) - dupa 16, in general seara

                            Eu m-am gandit la un Laureate 1.6 16v (sau 1.6 normal). Dieselul se exclude deoarece costa cam mult (banii investiti acum nu-i scot eu din consum), costuri de intretinere mari, putere mica a motorului

                            Multumesc pentru raspunsuri octavian, d-fens si cezar.

                            Comment


                            • Teoretic,la consum 1.6 16v e mai in avantaj fata de 1.6,dar nu prea mult.In functie si de stilul de condus,bineinteles.Una peste alta,eu as alege 1.6 16v.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • sincer iati ce crezi tu...daca ne dam o parere si dupa nu esti multumit ne injuri
                                eu as merge pe 1.6 16v...apropo e mai scump ca dci-ul sin cate stiu eu;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google