Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cristi_Xp View Post
    ................................
    S-a scos pentru ca nu se mai fabrica nici o masina cu consum instant ,din cate am inteles nu mai este voie .
    N-am auzit de nici o norma noua care sa impuna treaba asta.
    Tot ce am vazut masina noua are instant.
    La noi cu Dacia Logan cre' ca se leaga de panica aia generala creata acu ceva ani de fostii posesori de Dacia 1300 impreuna cu mass media, cand au vazut pe bord consum afisat de 15-25% au facut scandal, si cum mass media a luat imediat treaba asta in serios/a pus botu', s-au gandit baietii ca ''ok, scoatem consumul instant, nu vrem publicitate negativa'' si gata, am ramas cu dejtu'-n gura.
    Desi pt multi poate fi de mare ajutor pt a scoate un consum mic, mai ales extraurban.

    Comment


    • Dat cu BMW X5 din 2008... Are consum instantaneu. La plecarea de pe loc ajunge si depaseste 120% (ala consum, nu 2.8 mediu si probabil 3.2 instantaneu cat au unii de pe aici...).
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • Covasna - Mioveni = 165 km. Consum mediu realizat : 6,1 l/100 km. Serpentine, ploaie continua, mers normal cu depasiri din cind in cind. E un consum excelent avind in vedere zona de munte pe care o traversez.

        Comment


        • Mie mi-ar fi prins bine consum instantaneu la bord, a durat peste un an pana sa invat sa conduc economic, cu frana de motor si alte alea, nu toti sunt soferi cu vechime sa le stie pe toate.
          Dar daca savantii lor au descoperit ca le scad vanzarile daca scot instantaneul, asta e...

          Comment


          • O mica plimbare la munte: Bucuresti - zona Bran-Moieciu - Brasov (si Poiana) - Sibiu (si zona) - Brasov - Cheia - Bucuresti: 850 km total, 7.3 l/100 cu media de 50.7 km/h

            Comment


            • am si eu o intrebare: de ce cand sta la relanti masina creste consumu mediu o ia razna?

              nu mai scrie mirc. si consumul o ia razna pt ca arzi benzina si totusi nu te deplasezi, nu e logic?
              Last edited by Seba; 12 September 2009, 18:16.
              sigpic

              INTALNIREA NOCTURNA LoganClub Pitesti-Miercurea 21:00h Stadion

              Comment


              • Originally posted by Octavian___30 View Post
                N-am auzit de nici o norma noua care sa impuna treaba asta.
                Tot ce am vazut masina noua are instant.
                La noi cu Dacia Logan cre' ca se leaga de panica aia generala creata acu ceva ani de fostii posesori de Dacia 1300 impreuna cu mass media, cand au vazut pe bord consum afisat de 15-25% au facut scandal, si cum mass media a luat imediat treaba asta in serios/a pus botu', s-au gandit baietii ca ''ok, scoatem consumul instant, nu vrem publicitate negativa'' si gata, am ramas cu dejtu'-n gura.
                Desi pt multi poate fi de mare ajutor pt a scoate un consum mic, mai ales extraurban.
                asa ne-a zis un preten care lucreaza la siemens,si a zis ca toate bordurile noi care se fac nu se mai fac cu consum instant , nu doar dacia ci la orice...ca ar atrage atentia de le condus...
                Era si seba de fata cand am auzit asta.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • ati mai vazut si la alte masini lipsa asta?

                  Comment


                  • Eu unu n-am vazut...ultima masina cu care am mers a fost un BMW seria 3 ultimul racnet...avea consum instant.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                      asa ne-a zis un preten care lucreaza la siemens,si a zis ca toate bordurile noi care se fac nu se mai fac cu consum instant , nu doar dacia ci la orice...ca ar atrage atentia de le condus...
                      Era si seba de fata cand am auzit asta.
                      Asa o fi.
                      Daca e adevarat, iti dai seama cat de multi se uita la ''instant'' cu masini de masini, nu e o treaba chiar pur loganistica

                      Comment


                      • numai ca respectivul cred ca se referea la modelele ce vor aparea dupa 2010-2011. astea de acum nu stiu daca s-a scos la toate. oricum, nu e relevant instantul decat pt mandria personala a unora cu benzinare, ca vor ei neaparat sa-i oftice pe unii dizalari (alta comunitate in care majoritari sunt aia "zgarie-branza")
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Oricum o mare prostie ca s-a scos consumul instant.Eu daca mi-as lua un viitor Logan cu siguranta va fi cu motor 1.6 16 v si mi-as fi dorit un consum instant.Nu sa ma pun cu dizalarii la consum,ci pur si simplu pentru mine.Asa mi se pare corect si normal.

                          Comment


                          • daca mergeti la consum luati diesel.daca vreti sa dati tralpa si sa auziti cum urla motorul si va pasa mai putin de consum clar benzinar.pana la urma nu e asa de relevant consumul instant.nu stiu ce tot puneti accent atata pe consumul instant.cel mai important e consumul mediu.dupa el va faceti socotelile la bani.
                            Last edited by margelatu; 14 September 2009, 08:11.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • Originally posted by orbul View Post
                              A smecherit cineva pana acum computerul la Prestige ca sa afiseze si instantul?

                              Ei l-au scos de chichi psihologic, se speria lumea cat consuma, dar ar fi de un real ajutor pentru a invata sa sofezi economic.
                              Nu prea este o idee buna sa conduci dupa consumul instant...eu am incercat si chiar cand prindeam un pic de viteza trebuia sa schimb ca sarea consumul la 14% , ideea e ca mergi ca naiba + ca nici motorului nu ii face bine sa mergi cu ea subturat ca sa nu consme
                              In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                              sigpic

                              Comment


                              • e o informatie in plus. Asa, as fi vrut sa afiseze si temperatura... te pomenesti ca si aia se scoate la toate masinile - sa nu ne distraga atentia...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google