Consum 1.6 mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consum 6,5-6,7 dar in conditiile de rodaj asta extraurban si urban 7,8-8, deocamdata irelevant, doar ce am terminat rodajul si mai e mult pina la 3000 km.
    Multa lume, putini oameni...

    Comment


    • ce ziceti de consumul meu ? 7,7 si la dus timisoara deva si la intors la dus am avut viteza medie 80.5 iar la intors imi arata 67
      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

      Comment


      • destul de decent...sa scoti medie de 74km/h dus-intors, la cum mergi tu cu maxim 4 viteze din 5, consumul e ok
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • cred ca am eu o problema,toate masinile mele au consumat mult
          timisoara lugoj si retur...8.2
          iar la 160/h...constant....17,7 instantul
          sigpicnu o mai vind...am donato

          Comment


          • LA MULŢI ANI şi BUN GĂSIT!
            Sunt nou pe forum şi e prima dată cănd postez.
            Am (din octombrie 2008) un LOGAN SH 1,6 8v ABS fab.2004
            La primul drum mai lung în afară (Bucureşti-Bacău) a consumat în medie,după CB 7,4% în următoarele condiţii:alimetat (plin) de la Rompetrol (Metro Colentina)95 FP,parcurs pâna la Bacău 285 km cu 130-140 km/h în afară şi 60-70 km/h în localităţi.Viteză medie afişată de CB 86,8 km/h,22 litri
            La întoarcere 90-110 km/h în afară,60km/h în localităţi (multe radare pe 2 ian.),fără să resetez CB,afişa consum mediu 6,9% viteză medie 77,8 km/h,40 litri.
            Last edited by B-39-FYZ; 4 January 2009, 12:46.

            Comment


            • Azi cand m-am uitat pe cb am ramas surprins era un consum de 11,4% iar distanta parcursa undeva la 68 de km si consumat 7,2 l i normal sa consume atata masina mentionez ca nu prea folosesc frana de motor si merg cu masina cateodata scoasa din viteza .

              Comment


              • Nici ''voi'' ))) cu 1.6 nu vreti sa realizati ca iarna consuma mai mult ca vara. Adica -10-12 grC.

                Comment


                • Autostrada Bucuresti-Pitesti CB arata 7.5 l/100km iar ca viteza sa blocat acul la 180km/h am vrut sa vad cat poate masina
                  viteza cu care sa mers in mare parte este intre 110-150km/h 90km=40 min.

                  Comment


                  • Eu cred ca am scos cel mai putin consum la 100 km, am alimentat de la petrom V, carrera 95 si am scos 5.1%, 90-100 viteza!

                    Comment


                    • posibil, daca mergi 90 pe drum drept, masina goala, vant din spate...5.3-5.4% la 90-95km/h constant e afisat de vechile computere de bord, cu consum instant.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • de bun simt iarna e un consul de 6.8 - 7... parerea mea... asta in afara orasului, in oras cam 10, 12 ptr bucuresti
                        Better late than never, but never better late

                        Comment


                        • si pt.timisoara la fel
                          sigpicnu o mai vind...am donato

                          Comment


                          • am reusit sa scot un consum mediu de 6,7 % pe traseul P. Neamt- Oituz - Brasov - Predeal.(270 km). 5 persoane in masina.
                            sigur ca la 80 km/h in treapta 5 , drum drept a scos si 5,4.
                            dar tot atat de adevarat e ca la deal am avut si 8 %.
                            in oras cam 10 -11 %.

                            Comment


                            • Stilu de mers? Cu ce viteza ai incercat sa mergi extraurban??

                              Comment


                              • eu nu i-am facut consumul separat. adica ma rog, a mers nevasta cu masina prin oras (de acasa la munca fiind 1.5 km) a iesit consum 12% pe timp de iarna, cu tot cu scos din garaj si ma rog pana se incalzeste motorul este la munca. nu am consum instant la ea, dar oricum, ma asteptam la acest consum, fiindca mai multa agitatie este decat plimbare.

                                am uitat sa resetez computerul saptamana trecuta, si aveam consumul asta de 12%, am facut un drum braila-galati, in galati pana in centru, dupa care retur. mi-a iesit consm per total 7.6%. adica sa zic ca am mers 55 km. acum nu stiu daca a indicat bine, dar pe mine m-a multumit.

                                mentionez ca nevasta a mers in oras cu 20-30 km/h si rar atinge 40 . pe drumul braila-galati am mers cu 90-95. deci in econom.

                                e bine consumul nu?

                                eu nu i-am facut consumul separat. adica ma rog, a mers nevasta cu masina prin oras (de acasa la munca fiind 1.5 km) a iesit consum 12% pe timp de iarna, cu tot cu scos din garaj si ma rog pana se incalzeste motorul este la munca. nu am consum instant la ea, dar oricum, ma asteptam la acest consum, fiindca mai multa agitatie este decat plimbare.

                                am uitat sa resetez computerul saptamana trecuta, si aveam consumul asta de 12%, am facut un drum braila-galati, in galati pana in centru, dupa care retur. mi-a iesit consm per total 7.6%. adica sa zic ca am mers 55 km. acum nu stiu daca a indicat bine, dar pe mine m-a multumit.

                                mentionez ca nevasta a mers in oras cu 20-30 km/h si rar atinge 40 . pe drumul braila-galati am mers cu 90-95. deci in econom.

                                e bine consumul nu?
                                Last edited by iamagi; 12 January 2009, 16:23. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google