Senzor Evacuare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzor Evacuare

    Pe galeria de evacuare este un senzor. Ce face el?

  • #2
    DIESEL, BENZINA ...mai multe detalii te rog cand intrebi ceva ... o simpla intrebare poate nu-ti aduce raspunsul dorit . multumesc pentru intelegere

    Comment


    • #3
      daca ai zis galerie, si e benzina, e lambda 1, dupa catalizator e lambda 2

      pe scurt, ea face asta
      sigpicMy ride

      Comment


      • #4
        Daca a scris in aria de diesel, masina lui e diesel..... ma gandesc ca poate nu vorbea de benzina.
        Senzorii in general masoara diverse marimi fizice si le traduc in marimi electrice ce pot fi interpretate de un calculator.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • #5
          Evident ca am motorizare Diesel..
          Pe mine ma interesa exclusiv ce face acel senzor.O sa revin cu o poza azi sau maine dimineata!

          O seara buna!

          Comment


          • #6
            o fi ala de la EGR , ca din cate stiu dieselu nu are lambda.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              tre' sa aiba, altfel cum comanda egr-ul si are grija sa nu infunde catalizatorul, daca nu verifica emisiile, macar dupa cat?
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Buna Ziua! Am revenit cu detalii noi si cu niste poze.

                Senzorul nu este pe evacuare,duce undeva spre turbina.
                In poze este chestia aia incadrata cu rosu.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Seba View Post
                  tre' sa aiba, altfel cum comanda egr-ul si are grija sa nu infunde catalizatorul, daca nu verifica emisiile, macar dupa cat?
                  intreaba posesorii de tractoare
                  dupa cat sigur nu e niciun senzor .
                  Mie imi pare a senzor de temperatura ceva si pare a fi pus pe furtunul de admisie , nu are nicio treaba cu evacuarea.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    Si atunci ce este?

                    Comment


                    • #11
                      ti-am scris mai sus , ca imi pare a senzor de temperatura. Da astept pe unu cu un diesel sa iti spuna mai concret , eu am benzinar .
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Cristi_Xp View Post
                        o fi ala de la EGR , ca din cate stiu dieselu nu are lambda.
                        Privit la general,exista diesel cu sonda lambda.Loganul(diesel),intradevar,nu are,dar poate in viitor va avea.

                        Comment


                        • #13
                          pai de logan vorbim , de restul iti dai seama ca nu ma bag in discutie ca sa ma aflu in treaba
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            Senzorul e pe admisie si e senzor de temperatura.
                            Attached Files
                            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                            Comment


                            • #15
                              Explicati,daca stiti,ce face acest senzor.Ca de cand l-am descoperit ard de curiozitate.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google