Problema Cu Ambreiajul.. ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Cu Ambreiajul.. ?

    Am si eu o mica problema cu ambreiajul.. de exemplu daca stau intr-o intersectie cu ambreiajul calcat si astept in viteza 1 sa se elibere bla bla.. plec de pe loc si numai intra in a2 a .. asta se intampla doar cand stau cu el calcat.. pur si simplu se blocheaza cutia de viteze si numai intra.. care credeti ca ar fi problema.. am dus-o si la un service dar la aia n-a facut "figura" asta.. :-@.. Multumesc.

  • #2
    Vad ca ai dci; e posibil sa fie rulmentul de presiune; nu mai lucreaza corect cand sta mult sub presiune, asa incat nu mai poti decupla placa de disc; o ipoteza.
    Edit; mai multe discutii aici
    Last edited by IancuMIC; 20 May 2012, 23:23.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      ambreiaj

      Originally posted by 0va. View Post
      Am si eu o mica problema cu ambreiajul.. de exemplu daca stau intr-o intersectie cu ambreiajul calcat si astept in viteza 1 sa se elibere bla bla.. plec de pe loc si numai intra in a2 a .. asta se intampla doar cand stau cu el calcat.. pur si simplu se blocheaza cutia de viteze si numai intra.. care credeti ca ar fi problema.. am dus-o si la un service dar la aia n-a facut "figura" asta.. :-@.. Multumesc.
      Ca un sfat ,nu mai sta in intersectii cu ambreiajul calcat.Las-o pe liber si poti calca frina pina poti pleca.Vei proteja ambreiajul.

      Comment


      • #4
        E ambreiajul si eu am probleme mai ales in trafic mi se intampla sa calc ambreiajul dar cutia sa ramana cuplata si sa scot fortat din viteza.Eu am 140.000 km in care masina a fost destul de fugarita nu stiu tu cum ai mers cu ea si cati km ai.

        Comment


        • #5
          Loganul nu are pompita pentru rulmentul de presiune ? o pompita care baga lichid de frana cu presiune in rulment ?

          Comment


          • #6
            eu vad ca e dci 65, astea au ambreiaj mecanic, nu hidraulic ca la 70/85
            sigpicMy ride

            Comment


            • #7
              Are 70cp.. am postat eu gresit.. , da dupa ce am patit de vreo 2x numai stau cu el calcat.. da nha, zic "Hai ca trec astea 2 masini si m-am dus".. si nu o mai scot pe liber.. si se intampla sa se blocheze dupa.. are 60.000 de km.

              Comment


              • #8
                daca stai mai mult cu el apasat ... incepe masina si pleaca singura de pe loc ?

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google