Martor Luminos Baterie Aprins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Curea care patineaza, una sau mai multe diode arse.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      De curand mi-am schibat bateria cu una nou nouta marca rombat calciu de 70Ah,la garantie imi indica 13,78V cu luminile de drum si aeroterma la nivelul maxim,adica 4,in garantie specifica sa nu treaca de 14V,asta pt a arata ca si cei ce le fabrica dau ca neindicat ca o baterie sa functione in afara parametrilor 13,7-14,0V. Nu stiu de unde ai scos 14,2V,dar in sfarsit.
      Referitor la problema scrisa de tine,eu tind sa cred ca problema e cauzata de calculatorul masini,ti-a ramas cu o eroare de baterie moarta si de aici nu transmite la servo ca tu ai totul ok,mergi la cineva sa iti stearga erorile ca sigur ai.
      sigpic
      Poate pentru lume ești o singură personă,dar
      pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

      Comment


      • #18
        AGENTUL NYT, Pentru corectitudinea informatiilor...
        Conform producatorului autohton, valorile de incarcare, la bornele acumulatorului trebuie sa fie cuprinse in plaja 14.0-14.4 V.
        Indiferent de consumatorii prezenti.

        Asadar, valoare minim admisa si maxim admisa!
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #19
          77sky eu am vb strict referitor la garantia bateriei mele ROMBAT CALCIU 70Ah,care scrie clar ca parametrii de incarcare sa fie intre 13,7-14,0V...fiecare producator cu ale lor reguli...nu contrazic pe nimeni ;)
          sigpic
          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

          Comment


          • #20
            AGENTUL NYT, constat ca nici nu ai accesat site-ul inserat in link...
            Era vorba tot de acelasi producator, ROMBAT in speta.

            Eu nu mai am CG original (mi-a fost retinut in momentul schimbarii ACM pe garantie), eu primind doar o copie a acestuia si nu sunt vizibile anumite campuri.
            Scaneaza, pozeaza acel CG sa vedem unde scrie ce sustii.

            In alta ordine de idei, poate nu ai masurat la multe masini, in gol (fara consumatori) sau cu mai multi. Vei vedea ca sare de 14.0 V (sau scade o idee, cand sunt cei importanti in functiune). Cand nu ai deloc "sugative" e chiar si 14.2-14.3V.

            Sau, poate ne ajuta un coleg cu un CG scanat, intre timp.

            Merci!
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google