Consum mediu al Loganului 1,5 dCi Euro4

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asta e urmatoru` pas..dar momentan n`am timp de service si altele...dar dupa sesiune urmeaza ca`i prea de tot

    Comment


    • Eu am consum de 7% pe 7500Km din care cam 3000 Km facuti in afara si in fiecare seara merg bara la bara pe DN 1 (E60).

      Motorina nu am bagat decat MOL EVO Diesel.

      Imi place cum merge cu motorina de la ei. Treptele le schimb pana in 2000rot/min cand e rece in 2500rot/min cand sunt 2 liniute si 3000-3500rot/min cand am 4 liniute la temperatura lichidului de racire si nu tot timpul.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • Originally posted by andrrei_ro View Post
        asta e urmatoru` pas..dar momentan n`am timp de service si altele...dar dupa sesiune urmeaza ca`i prea de tot
        sa-mi zici daca ajungi in service cu problema asta si daca iti dau vreo remediere

        Comment


        • in sfarsit am ajuns si eu la un consum normal...6.2 in oras..nici mie nu`mi vine sa cred(mi`a revenit inima la loc ..am rezolvat fara service...am incaercat sa schimb stilul de mers...cel putin cand e motoru rece... pur si simplu mi`e scarba de service si de marile raspunsuri si rezolvari la probleme date de cei de acolo...

          Comment


          • am mai consumat un rezervor de motorina
            720 km (din care 80% in bucuresti) si am obtinut un consum de 6 l/100km
            papa putin loganul asta

            Comment


            • inseamna ca esti pasnic rau la volan

              Comment


              • new input ... facut un drum la mare ... dupa o decizie adhoc la 5am

                mers cox = 150 (cam pana aici am simtit ca poate, si chiar putea masinuta) ...
                +160 am mai incercat sa vad pana unde ajung cu pedala la fund ... mai mult de 160 n-a vrut (6000km si noul ulei castrol edge, i-am facut rodajul) ... park as fi vrut sa urce mai sus la viteza ... in fine, concluzia:

                consum 7.12% +- x% de la erori de pompa (am facut plin in constanta)

                Comment


                • circul destul de mult in oras . . . consumu in timpul vacantei (orasu mai liber) cam 5.5 % dar cand mai prinzi niste cozi la semafor si intersectiii ajunge la 6.8 - 7.0 %. cel mai mic consum lama vut de la timisoara -arad 3.9 % (dar lejer 90 Km/h)

                  Comment


                  • am ajuns si eu la consum de 8.1 doar in oras (pe ultimii 350 km) ..frig (mai ales dimineata) si traficul de la orele de varf care pune capac ... iar dupa ce ajung la 2-4 linii la apa si un jar micut acolo ca face bine la sanatate
                    sa dea caldura si sa curga km sa mai scada

                    Comment




                    • Sunt uimit de ce am citit pana acum. Eu fac cam 50 de km pe zi Numai in oras ( constanta )... si am consum 7,2 % si skimb la 2500 max si alimentez numai de la luq oil, motorina euro4. Am masina de 8 luni si am 17000 km. Nu stiu cum de aveti voi consumu asta asa mic. deja incep sa ma oftic !

                      Comment


                      • azi am resetat cb`u...consum doar in oras pe 30 de km 6.5...sper sa mai scada

                        Comment


                        • Originally posted by andrrei_ro View Post
                          am ajuns si eu la consum de 8.1 doar in oras (pe ultimii 350 km) ..frig (mai ales dimineata) si traficul de la orele de varf care pune capac ... iar dupa ce ajung la 2-4 linii la apa si un jar micut acolo ca face bine la sanatate
                          sa dea caldura si sa curga km sa mai scada
                          Nu stiu cum ajungi tu la consumul ala!... Azi i-am aratat consumul meu lui Floryn de la Cta (ne-am intalnit pt 30'), pe ultimii 600km NUMAI IN BUCURESTI, consumul mediu... 6.3%. Inclin sa cred ca ai o problema cu maniera de conducere.

                          Comment


                          • nu stiu ..dar atat a iesit...poate din cauza ca i-am dat jar dupa ce s-a incalzit nu stiu ce sa zic...azi am obtinut 6.5 .. cand e motoru rece schimb la 2000 cand se ridica apa la 2 linii schimb la 2300-2500 ..mai vad zilele urmatoare...si va tin la curent
                            numai bine


                            ps. cati km ai sp!ke? eu am 5700

                            Comment


                            • loganul meu are 12000 km si in oras imi consuma 6 l/100km (bucuresti)

                              cel mai mare consum intregistrat de el, 7l/100km, pe ruta buc-ct-buc, dar am mers toate autostrada de la 140 in sus!

                              Comment


                              • Si doua filmulete cu consumul meu pe ruta Constanta-Bucuresti pe A2,care recunosc ca e super mic



                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google