La 3000 Rpm Ce Viteza Aveti La 1.5 Dci?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La 3000 de rpm am avut 135 km/h dar a inceput sa se simta mici trepidatii in volan!! Viteza maxima atinsa a fost cea care o da si constructorul adica 155 km/h.

    Comment


    • Originally posted by luci-ovidiu View Post
      La 3000 de rpm am avut 135 km/h dar a inceput sa se simta mici trepidatii in volan!! Viteza maxima atinsa a fost cea care o da si constructorul adica 155 km/h.
      vz daca ii k geanta si prezervativ-ul de pe geanta

      Comment


      • le : "vz daca ii k geanta si prezervativ-ul de pe geanta"
        acu tradu cristyc , ca numai tu poti sa-ti dai seama ce ai scris aici ...
        citeste regulamentul *in caz ca l-ai citit , mai citeste-l odata !! si dupa aia posteaza
        noroc
        sigpicSa traiasca urile , si

        Comment


        • imi cer scuze, am spus sa verifice geanta sau cauciucul sa vada daca nu-s deteriorate (uzura sau galca pe cauciuc, geanta indoita)...



          Nu mai da quote la ultimul mesaj.
          Last edited by Cezar; 28 April 2009, 12:44.

          Comment


          • Genti la Marochinarie gasesti...iar prezervative la Farmacie. Aici e thread tehnic deci scrie corect si citet
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • le : "imi cer scuze, am spus sa verifice geanta sau cauciucul sa vada daca nu-s deteriorate (uzura sau galca pe cauciuc, geanta indoita)..."

              ai dreptate , pot fi unul din cei doi factori janta/cauciuc ... cu jante si cauciucuri echilibrate bine , cred ca se pot reduce vibratiile *care oricum vor fi *viteza mare fiind cauza.
              mai grav ar fi , sa aiba vibratii in volan ...
              noroc ...
              sigpicSa traiasca urile , si

              Comment


              • Din ce am vazut aici inclin sa cred ca putini ajuns la 3000 rpm in treapta a V-a. Uitati aici :3000 rpm=120Kmh
                Attached Files
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • la 3000 rpm ajungi la 130-140 km/h. iar cu purjatul ....nu ştiu ce să zic. eu am schimbat singur filtrul de motorină la 20000 km şi sincer nu îmi dau seama pe unde s-ar putea purja.explicaţi-mi şi mie vă rog.......

                  Comment


                  • Pe aici se purjeaza
                    Attached Files
                    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                    Comment


                    • Fanelutu ori ai alta cutie ..ori ceasurile tale nu arata bine.

                      Comment


                      • Asa zic si pozele mele
                        Si nu doar eu, ci si altii au aceleasi valori: 3000 rpm/130 kmh
                        Cutia care se vede, dotari "shtock"...
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • E posibil sa arate viteza mai mica decat la alte masini. La mine bordul bate cu GPS-ul (citisem pe aici ca la alti colegi indica pe bord 110 si pe gps au 100, ceva de genul)
                          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                          Comment


                          • Viteza difera de la vitezometru la gps pentru ca viteza aratata de gps este reala. Cea de la vitezometru este intotdeauna mai mare, pentru ca desi arata ca mergem cu 100 km/h nu este asa viteza este mai mica datorita rezistentei aerului in jur de 94 km/h.

                            Comment


                            • Cand am facut poza am incercat sa prind si gps-u dar nu am reusit. 3000rpm 120 pe bord-120 pe gps in mers constant.
                              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                              Comment


                              • Cam la toate masinile exista o diferenta de max 5 km/h intre GPS si bord.
                                Depinde de tipul de anvelopa talonul acesteia, ceva gen, 185/15/70, sau 185/15/79.
                                Am incercat de cateva ori cu remorca dupa mine (2 axe/1200 kg) la 3000 rot/min si are 130-135 km/h.
                                Cat despre fiabilitate, din cei 110.000 km, cam 40.000 ii am cu remorca agatata, incarcata dus-intors si nu am probleme cu masina, doar remorca ca trebuie sa o repar mereu. Ea are viteza constructiva de 70 km/h si circula saraca cu peste 90.
                                Cred ca ar trebui sa platesc rovigneta la jumatate, ca nu ii ating toate rotile odata pe asfalt.Daca s-ar plati rovignete.....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google