La 3000 Rpm Ce Viteza Aveti La 1.5 Dci?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • era vb binenteles de dci nu da benzinar

    Comment


    • Originally posted by db-75-mai View Post
      era vb binenteles de dci nu da benzinar
      Stiu,stiu

      Comment


      • unele dci uri de 85 la 3000 au 140km/h.Nu ceasurile sunt de vina ci datorita indicilor cutiilor de viteze turatia este mai scazuta la treapta 5.Nu stiu cu siguranta dar din auzite doar treapta 5 ar fi mai lunga la unele dci uri si alea numai pe cutiile jr 5.(insa nu toate)

        Comment


        • Jr5 pe MCV are raport final pe tr.V 39.2Km/h x 1000 rot/min, acelasi raport in are si jh3 pe DCI 70
          in functie de indicele cutiei raportul final la jr5 este de la 33,9 (MCV 1.6 16v) la 44,2 (DCI 85 sedan)

          ps. nu am timp acum sa caut, dar prin posturile de acum 2 ani aparea un tabel cu vitezele la 1000 rot/min in functie de motor
          sigpic
          Ambition 1.5 dc

          Comment


          • Da ai dreptate, singurele dci-uri care au a 5-a mai lunga sunt cele de 85, sedan insa nici acelea toate.

            Comment


            • la ~3000 ture tot undeva la 130km/h
              Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

              Comment


              • Originally posted by fanrenault View Post
                Eu la 1.6 8v am 100 km/h la 3000 A 5-a la dci se da de la 100 km/h
                Eu dau a 5-a la 80km/h. La 100km/h in a 4-a ai mult peste 3000rot, iar producatorul recomanda schimbarea vitezelor intre 2500-3000rot .. cel putin asa scrie in carte.

                1.5 dci 70cp
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google