Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tezeu
    Am citit tot ce sa scris referitor la motorizarea asta....si posesorilor de 85 de caluti le urez multi km fara incidente neplacuta e chiar spectaculos consumul si creaza invidie chiar. Dar oare se poate tine dupa fetita mea 1.6 16valve(105cp)?.
    pentru comparatii intre logane pentru 1/4 mile ( sfert de mila) aici
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • cattalin81 totusi nici in mers nu prea cred ca are ce sa ii faca un 1.5 dci 85cp unui 1.6.16valve 105cp.Gandestete ca viteza maxima constructiva e mai mare in cazul benzinarului,gandestete ca benzinarul ia suta mai repede,chiar si cu o resoftare nu cred ca un dci bate un 16 valve.Oricum suna bine de tot datele referitoare la consum pe care le dau cei de la dacia...d.p.d.v. chiar mi ar place un disel care sa fie si infigaret si cu un consum redus.Totusi ce nu prea m ar incanta este "rontaitul" tipic disel.Oricum in ciuda ce tot ce comenteaza diversi carcotasi eu totusi vad o evolutie in ceea ce privesc masinile dacia....motorizari si nivele de echipare variate.In cazul in care parinti mei se vor hotara sa isi ia masina noua am sa ii sfatuiesc sa ia breack 85cp dci+7 locuri si e chiar o masina de excursie.
      sigpic
      Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

      Comment


      • pentru comparatii mutati-va in topicul celalalt...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • cum?ce?unde???
          versiunea kiss vine cu bara de MCV ???....unde scrie asta ...eu nu am gasit..
          ar fi de vis sa fie asa.....
          "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

          Comment


          • Originally posted by balauron
            versiunea kiss vine cu bara de MCV ???....unde scrie asta ...eu nu am gasit..
            ar fi de vis sa fie asa.....
            Toate Loganurile care au motorul 1,5 DCI vin cu bara de MCV.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Originally posted by andrei
              Toate Loganurile care au motorul 1,5 DCI vin cu bara de MCV.

              am sunat eu acum 5 min la reprezentanta....ADRAS...
              au zis ca la versiunea kissfm 1.5 DCI 85 CP....nu e nici o diferenta, adica nu vine cu bara MCV
              este careva pe aici caruia i-a venit masina sa ne spuna exact cum sta treaba???
              "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

              Comment


              • Mi-e mi-au spus ca tot ce vine cu 85 CP, au bara de MCV

                Comment


                • Uite aici cateva poze cu Kiss FM-urile 1,5 DCI cu bara de MCV.
                  Si pararea mea e ca aia de la Adras nu stiu ce marfa vand, asa ca te sfatuiesc sa nu-i asculti pe ei si sa ma crezi pe mine sau daca nu esti convins, sa dai si tu acum un telefon la Vocea Clientului sa te lamuresti.
                  Attached Files
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Mai fratilor eu am vazut chiar azi 3 exemplare de KissFm pe strada si toate aveau bara de MCV. Si din discutiile purtate cu unul din posesori , si ala este "Jonyvip", se pare ca nu pe toate KissFm-urile a montat uzina astfel de bari . Daca el ma mintit , inseamna ca va mint si eu,
                    , sunt cu ochii pe voi !
                    :thumbsup:

                    Comment


                    • Si eu stiam ca numai la cele comandate dupa ~1 octombrie se pune bara de MCV, dar nu eram sigur. Stiu ca au iesit vreo 300-400 Loganuri din fabrica fara bara de MCV, la inceput, cand a aparut Kiss FM-ul.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • CONCLUZIE: nu ai vorbit cu cine trebuie la Adras sau toti sunt niste incompetenti!

                        Comment


                        • cred ca persoana cu care am vb, ori nu a inteles ce am intrebat, ori...habar nu avea.( si eu care mi-am comandat masina de la ei..... sa vedem ce o sa "iasa" )
                          "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                          Comment


                          • Hey!!! Am fost sunat azi ca masinuta a iesit din fabricatie si se indreapta cu pasi marunti spre Iasi, spre viitorul posesor fericit
                            Abia astept !
                            Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                            Comment


                            • Logan DCI

                              Si eu ma duc vineri sa-mi ridic Loganul DCI. Al meu a ajuns de acum 3 zile da' cica nu m-au sunat pentru ca cica nu ar fi corect fata de altii care au facut comanda inainte mea sa astepte mai mult ca mine. Asa ca masina sta in parcare la ei.

                              grija la limbajul mirc
                              Last edited by crististreulea; 30 October 2007, 17:56.

                              Comment


                              • sincer...mie mi se pare o tampenie....oricum....sa o stapanesti sanatos si fara incidente neplacute....asteptam detalii...
                                "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google